Unikāls video materiāls nofilmēts maiju kapenēs
Foto: Reuters/Scanpix

Zinātniekiem izdevies ar mini videokameras palīdzību iegūt unikālu video materiālu no 1500 gadu vecām maiju cilts vadoņa kapenēm, tādējādi, iespējams, tiks iegūta jauna informācija par maiju civilizāciju, vēsta BBC.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mini videokamera tika ielaista vienā no maiju piramīdām caur nelielu atveri. Kamera spējusi nofilmēt video aptuveni piecu metru dziļumā, kur zinātnieki līdz šim nebija tikuši klāt.

Uzņemtajos video redzami maiju cilts freskas, māla izstrādājumi un dažādi priekšmeti, kas raksturīgi maiju apbedīšanas rituāliem. Kapeņu sienas ir spilgti sarkanā krāsā.

Kapenes, kurās tika ielaista videokamera, atrastas tika 1999.gadā vienā no senās pilsētas Palenkes piramīdām. Zinātnieki uzskata, ka šajās kapenēs laika periodā starp 431. un 550.gadiem mūsu ērā tika apbedīts maiju cilts vadonis. Līdz šim zinātnieki atteicās veikt kādas dziļākas izpētes kapenēs, baidoties, ka tas varētu sagraut unikālo piramīdu, kas ir pasaules nozīmes kultūra piemineklis.


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form