Vācija sāk izsniegt vīzas Čečenijas gejiem
Foto: AP/Scanpix

Vācija humānu apsvērumu dēļ sākusi izsniegt vīzas Čečenijas gejiem, reaģējot uz ziņām par geju spīdzināšanu un nogalināšanu šajā Krievijas republikā.

Vācijas Ārlietu ministrija ceturtdien pavēstīja aģentūrai AP, ka pirmais vīrietis no Čečenijas Vācijā ieradās otrdien, bet vēl tiek izskatīti četri lūgumi piešķirt vīzu humānu apsvērumu dēļ.

Vācija izsniedz vīzas "neatliekamu humānu apsvērumu dēļ" cilvēkiem, kuri var pierādīt, ka viņiem draud nopietnas briesmas.

Vācijas kanclere Angela Merkele maijā aicināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu aizsargāt geju tiesības Čečenijā.

Jau vēstīts, ka Krievijas opozīcijas laikraksta "Novaja gazeta" slejās aprīlī parādījās informācija, ka Čečenijā tiek ieslodzīti un spīdzināti homoseksuāli vīrieši. Čečenijas varasiestādes aizturējušas vairāk nekā 100 gejus un vismaz trīs no šiem nolaupītajiem nogalināti, vēstīja laikraksts.

Čečenijas prezidents Ramzans Kadirovs, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, noliedza tādas apsūdzības, paziņojot, ka tā ir provokācija. Arī Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs norādīja, ka nav nekāda apstiprinājuma geju aizturēšanai vai vardarbībai pret seksuālajām minoritātēm.

Krievijas Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka ir sākta izmeklēšana, bet nav saņemta neviena oficiāla cietušā sūdzība.

Tags

Angela Merkele Čečenija Krievija Ramzans Kadirovs Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form