Vācija uzņems vēl vairāk imigrantu no Itālijas
Foto: AP/Scanpix

Vācija palielinās ikmēneša normu migrantu uzņemšanai no Itālijas, ceturtdien paziņojusi amatpersona Vācijas Ārlietu ministrijā.

Mēneša kvota tiks palielināta no 500 uz 750, kas nozīmē 3000 palielinājumu gadā. Šāds lēmums pieņemts pēc starptautiskās migrācijas jautājumiem veltītās konferences Romā.

"Vācija ir valsts, kas uzņem visvairāk migrantu. Mēs tagad risinām sarunas ar itāļiem, lai darītu vēl vairāk," paziņoja Vācijas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu valsts sekretārs Mihaels Rots. Viņš uzsvēra, ka arī citām valstīm vairāk jāiesaistās migrācijas krīzes risināšanā.

Vācija arī nolēmusi piešķirt vēl miljonu eiro Itālijai, lai palīdzētu tai risināt migrantu krīzi. Četri miljoni eiro tiks piešķirti arī Starptautiskajai Migrācijas organizācijai (IOM) par darbu Marokā un Tunisijā, sacīja Rots.

Šķērsojot Vidusjūru, šogad Itālijā ieradušies vairāk nekā 85 000 migrantu. Rots sacīja, ka Itālija pamatoti jūtas pārslogota. "Nepalīdz, ja tikai vācieši stāv blakus itāļiem," viņš piebilda.

Konferencē Romā piedalījās Eiropas Savienības (ES), ANO un Eiropas valstu pārstāvji, kā arī delegāti no migrantu izcelsmes valstīm Āfrikā un lielākajām tranzīta valstīm.

Rots uzsvēra, ka Eiropas valstīm būtu vairāk jāsadarbojas ar šīm valstīm, kas patiešām ir pelnījušas Eiropas palīdzību humānas attieksmes nodrošināšanai pret migrantiem. Vienlaikus Rots uzsvēra, ka migrantu izcelsmes un tranzīta valstīm pašām jāuzņemas atbildība par saviem iedzīvotājiem.

Tags

Itālija Migrācija Vācija

Comment Form