Foto: AFP/Scanpix

Vācijas parlamenta tīmekļa vietnē otrdien publicēta Minhenes ukraiņu kopienas petīcija ar aicinājumu atzīt 1932.-1933. gadā Ukrainā padomju režīma mākslīgi izraisīto masveida badu, kurā tika nogalināti vairāki miljoni cilvēku, par genocīdu.

"Nogalināt cilvēkus - tas vienmēr ir cietsirdīgi. Cilvēku mērdēšana badā līdz nāvei, droši vien, būtu attiecināma pie pašiem cietsirdīgākajiem un necilvēcīgākajiem noziegumiem, kādus vien iespējams iztēloties," teikts dokumenta tekstā.

Golodomorā tika nogalināti no septiņiem līdz desmit miljoniem cilvēku, norāda petīcijas autori.

Izsakoties par šo iniciatīvu, Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Klimkins mudinājis ukraiņus visā pasaulē atbalstīt petīciju.

"Paldies Minhenes kopienai par šo iniciatīvu un visiem Vācijas ukraiņiem par tās atbalstīšanu. Es mudinu ukraiņus visā pasaulē atbalstīt šo aicinājumu - ikviens var parakstīt šo petīciju, un tie, kas zina vācu valodu, pievienoties tās apspriešanai," sociālajā tīklā "Facebook" norādīja ministrs.

Lai petīciju izskatītu Bundestāga deputāti, tai līdz 27. maijam ir jāsavāc 50 000 parakstu.

Golodomors bija masveida bads Ukrainā 1932.-1933. gadā, kas iestājās, padomju varas iestādēm atņemot pārtiku Ukrainas zemniekiem. Šīs Staļina laika represijas bija vērstas pret Ukrainas sabiedrības turīgāko daļu ar mērķi iznīcināt "ukraiņu nacionālismu" un vēlmi pēc lielākas pašnoteikšanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!