Vatikāns nosoda mediju ziņas par intrigām un korupciju baznīcā
Foto: Reuters/Scanpix

Vatikāns sestdien nosodīja Itālijas mediju ziņoto par intrigām, korupciju un šantāžu augsta ranga katoļu baznīcas amatpersonu vidū, norādot, ka šādi, iespējams, tiek mēģināts ietekmēt balsošanu par jaunu pāvestu nākammēnes paredzētajā kardinālu konklāvā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vatikāna preses sekretārs Federiko Lombardi nosauca par "tenkām, dezinformāciju un dažkārt apmelošanu" mediju ziņas saistībā ar kardinālu komisijas izmeklēšanu par konfidenciālu pāvesta dokumentu noplūdināšanu.

Paziņojumā, kas ievietots Vatikāna Radio interneta vietnē, Lombardi arī uzsvēris, ka pirms konklāva ir "nepieņemams spiediens", lai ietekmētu balsošanu.

"Ir cilvēki, kuri mēģina izmantot šo pārsteiguma brīdi un vājo dvēseļu dezorientāciju, lai sētu apjukumu un diskreditētu baznīcu un tās vadību," sacīts Vatikāna preses sekretāra paziņojumā.

"Cilvēki, kuri domā naudas, seksa un varas kategorijās un caur šo prizmu redz atšķirīgas realitātes, nevar saskatīt baznīcu citādi," norādījis Lombardi.

"Tā rezultāts ir baznīcas un daudzu tās cilvēku dziļi nepatiess attēlojums," piebildis Vatikāna preses sekretārs.

"Mēs gribam, lai šis būtu sirsnīgu pārdomu laiks, kā to norāda tradīcija un baznīcas likumi," uzsvēris Lombardi.

Pagājušajā gadā pāvests iecēla trīs pensionētu kardinālu komisiju, kas paralēli policijas izmeklēšanai veica savu izmeklēšanu par pāvesta dokumentu nopludināšanu saistībā ar kuru tika notiesāts bijušais pāvesta sulainis Paolo Gabriele. Slepenais kardinālu ziņojums tika iesniegts tikai pāvestam, bet mediji vēsta, ka kardināli ar saviem secinājumiem iepazīstinās arī konklāva dalībniekus, kas vēlēs jauno pāvestu.

Itālijas laikraksts "Repubblica" piektdien ziņoja, ka Benedikta XVI gaidāmās atkāpšanās patiesais iemesls esot kompromitējošas ziņas par kardināliem, no kuriem vairāki atmaskoti homoseksuālismā vai Romas katoļu baznīcas līdzekļu izlaupīšanā. Laikraksts vēsta, ka Romas katoļu baznīcas vadītājs 17.decembrī saņēmis simtiem lappušu biezu ziņojumu, kurā bija kompromitējošas ziņas par ietekmīgiem Vatikāna kardināliem. "Repubblica" izteica pieņēmumu, ka šī ziņojuma mērķis bija šantažēt pāvestu un tieši tā dēļ viņš paziņojis par 28.februārī gaidāmo demisiju.

Jau vēstīts, ka 11.februārī Benedikts XVI paziņoja par savu atkāpšanos no Romas pāvesta amata 28.februārī. Kā iemeslu aiziešanai no amata 85 gadus vecais pāvests minēja to, ka lielā vecuma dēļ viņam vairs neesot spēka vadīt Romas katoļu baznīcu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form