Prokrieviskie separātisti pirmdien parādījuši Eiropas Drošības un sadarbības organizācija (EDSO) novērotājiem vagonus ar pagājušajā nedēļā aviokatastrofā bojāgājušo cilvēku ķermeņiem, kas stāv Torezas stacijā.

Glābējiem līdz pirmdienai izdevies atrast 282 cilvēku mirstīgās atliekas no pavisam 298 cilvēkiem, kas bijuši lidmašīnā tās notriekšanas brīdī, ziņo aģentūra UNIAN. 

Aviokatastrofas izmeklēšana notiks Nīderlandē, kura incidentā zaudējusi visvairāk pilsoņu - 192, pirmdien paziņoja Ukrainas prezidents Petro Porošenko. Viņš arī deva rīkojumu apturēt karadarbību 40 kilometru rādiusā ap lidaparāta nokrišanas vietu.

Ir nepieciešams nodrošināt objektīvu un netraucētu izmeklēšanu, ko liedz teroristi, uzsvēra prezidents. Taču tagad tiem nav "nekāda attaisnojuma kaut uz stundu aizkavēt izmeklēšanas komisijas locekļu piekļuvi, nav iespējas novilcināt bojāgājušo ķermeņu nodošanu valstu pārstāvjiem", skaidroja prezidents.

Vēstīts ka Doņeckas apgabalā Ukrainā ceturtdien avarēja reisa MH17 pasažieru lidmašīna "Boeing 777" ar 298 cilvēkiem uz klāja, kas lidojusi no Amsterdamas uz Malaizijas galvaspilsētu Kualalumpuru. Ukrainas amatpersonas ir paziņojušas, ka lidaparāts notriekts ar pretgaisa aizsardzības raķeti "Buk", tajā vainojot prokrieviskos kaujiniekus. Uz prokrievisko spēku lomu notikušajā norāda arī ASV.

Lidmašīnā atradās 283 pasažieri un 15 apkalpes locekļi. Saskaņā ar "Malaysia Airlines" datiem reisā lidoja 192 nīderlandieši, 44 Malaizijas pilsoņi, 27 austrālieši, 12 indonēzieši, 10 briti, četri vācieši, četri beļģi, trīs filipīnieši, viens kanādietis un viens Jaunzēlandes pilsonis. 

Prokrieviskie kaujinieki savu vainu noliedz. Krievijas prezidents Vladimirs Putins izteicies, ka atbildība par notikušo būtu jāuzņemas Ukrainai, jo tajā notiek nemitīga karadarbība. Vairākas Rietumvalstis arī paudušas bažas, ka Maskavai lojālie kaujinieki traucē izmeklēšanu un neļauj notikuma vietā brīvi strādāt, vākt pierādījumus ekspertiem un glābējiem

Ukrainas austrumos, kur notiek pretterorisma spēku un prokrievisko kaujinieku cīņas, lidaparāti ir notriekti jau iepriekš.

Pēdējais tāds gadījums bija 14. jūlijā Luhanskas apgabalā, kad tika notriekta Ukrainas armijas transporta lidmašīna "An-26".

Ukrainas aizsardzības ministrs Valērijs Heletejs toreiz pieļāva, ka lidaparāts tika notriekts ar jaudīgu raķeti no Krievijas.

Ukrainas austrumu reģionos notiek sīvas kaujas. Drošības spēki pretterorisma operācijas ietvaros cīnās ar prokrieviskajiem kaujiniekiem, kuri reģionā darbojas jau no aprīļa. Mediji ziņo, ka kaujiniekiem ierodas papildspēki, kā arī kaujas tehnika un ieroči no Krievijas. Tiek uzskatīts, ka nemierus atbalsta Kremlis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!