Viesuļvētra 'Mangkhut' prasījusi 64 cilvēku dzīvības Filipīnās; divi upuri arī Ķīnā
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Viesuļvētra "Mangkhut" Filipīnās prasījusi 64 cilvēku dzīvības un divus upurus Ķīnas Guandunas provincē, kur no savām dzīvesvietām evakuēti jau 2,45 miljoni cilvēku un varas iestādes izsludinājušas augstāko - sarkano - brīdinājuma līmeni.

Kā svētdien paziņojusi Filipīnu policija, vēl 33 cilvēki guvuši savainojumus, bet 45 šobrīd tiek uzskatīti par pazudušiem.

Lēsts, ka vēl vismaz 40 cilvēki varētu būt aprakti zem liela zemes nogruvuma valsts ziemeļos, kur pār zeltraču ciematu nobrukusi vesela kalna nogāze.

Ārkārtīgi spēcīgais vējš, kura ātrums Filipīnās brāzmās pārsniedza 70 metrus sekundē, norāvis jumtus simtiem ēku.

Daudzviet izgājušas no krastiem upes, applūdinot tīrumus, kur tuvākajās nedēļās bija jāsākas ražas novākšanai.

Jau aplēsts, ka viesuļvētrā cietušas 115 skolas. "Ir sāpīgi redzēt, ka grāmatas un datorus klāj slapju dubļu kārta," žurnālistiem sacījusi izglītības ministre Leonora Brionesa.

Kā iepriekš pastāstīja Filipīnu prezidenta Rodrigo Dutertes padomnieks Franciss Tolentino, pirmdien valdība sāks atjaunot viesuļvētras izjaukto elektroenerģijas un ūdens padevi.

Filipīnas katru gadu skar vidēji 20 cikloni, izraisot plūdus, zemes nogruvumus un citas katastrofas. Viena no spēcīgākajām vētrām, kas 21. gadsimtā skārusi Filipīnas, bija viesuļvētra "Haiyan" 2013. gada novembrī, kas prasīja vairāk nekā 6300 cilvēku dzīvības.

Tags

Filipīnas Rodrigo Duterte Viesuļvētra

Comment Form