'Vjasna' pārstāvis: Baltkrievijas varas iestādes deva Beļackim laiku pamest valsti
Foto: AFP/Scanpix

Baltkrievijas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas "Vjasna" ("Pavasaris") vadītājs Aļesjs Beļackis zināja, ka pret viņu ir ierosināta krimināllieta, intervijā, kas publicēta "Vjasna" mājaslapā internetā, paziņojis nevalstiskās organizācijas vadītāja vietnieks Valentīns Stefanovičs, norādot, ka Baltkrievijas varas iestādes deva Beļackim laiku pamest valsti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Informāciju par mūsu banku kontiem Viļņā Lietuvas Tieslietu ministrija Baltkrievijai nodeva jau ša gada martā. Tikai jūnija beigās mani un Aļesju izsauca uz Nodokļu un nodevu ministrijas reģionālajām nodaļām, kur mums parādīja banku kontu izdrukas," klāstīja Stefanovičs.

Cilvēktiesību aizstāvis norādīja, ka vēl mēnesi netika ierosināta krimināllieta un Baltkrievijas varas iestādes neierobežoja viņa un Beļacka izbraukšanu uz ārvalstīm.

"Aļesjam radās iespaids, ka varas iestādes speciāli, izmantojot nodokļu inspekciju, deva viņam laiku apdomāties. Saprotams, ka iestādēm būtu labāk, ja Beļackis pats atrisinātu viņu problēmu - emigrētu, jo draud kriminālvajāšana. Teikšu godīgi, mēs, "Vjasna" biedri, piedāvājām viņam tādu variantu, jo paredzējām notikumu attīstības gaitu," skaidroja Stefanovičs.

Viņš atgādināja, ka agrāk Beļackis saņēmis no prokuratūras oficiālu brīdinājumu par darbošanos nereģistrētas struktūras vārdā. 2003.gadā sabiedriskā organizācija "Vjasna" tika likvidēta.

Stefanovičs uzsvēra, ka "Vjasna" turpina darbu cilvēktiesību aizstāvības jomā Baltkrievijā arī pēc Beļacka aizturēšanas.

Beļacki par liela apmēra ienākumu slēpšanu, par ko viņam draud līdz pat septiņiem gadiem ilgs cietumsods ar mantas konfiskāciju, ceturtdien aizturēja Minskā, pamatojoties uz Lietuvas Tieslietu ministrijas sniegto informāciju par bankas kontiem, kuru Lietuva sniedza Baltkrievijai pēc Baltkrievijas tiesiskās palīdzības lūguma. Piektdien Beļackim tika noteikts drošības līdzeklis apcietinājums.

Baltkrievijā ierosinātajā krimināllietā teikts, ka Beļackis savā deklarācijā nav norādījis ienākumus vairāk nekā miljardu Baltkrievijas rubļu (apmēram 100 tūkstoši latu) apmērā un ienākuma nodokli viņš neesot samaksājis 143,7 miljonu Baltkrievijas rubļu (apmēram 15 tūkstošu latu) apmerā.

Savukārt Lietuva piektdien apturēja tiesiskās palīdzības sniegšanu Baltkrievijas varas iestādēm.

Lietuvas Tieslietu ministrija skaidroja, ka Baltkrievijas varas iestāžu iesniegtajā tiesiskās palīdzības lūgumā Beļacka uzvārds neradīja nekādas aizdomas un ministrija informāciju sniedza, neapzinoties, ka Baltkrievijas puse to izmantos politisku mērķu sasniegšanai.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form