'WhatsApp' nodoklis: par spīti reformu solījumiem, Libānā turpinās protesti
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Protestiem Libānā turpinoties sesto dienu, aktīvisti uzstāj, ka ielas nepametīs, neraugoties uz to, ka valdība apstiprinājusi bezprecedenta ekonomikas reformu plānu.

Protestētāji izsludinājuši ģenerālstreiku, paužot skaidru signālu, ka viņi noraida pasākumus, ko paredz premjerministra Saada Hariri valdības pirmdienas vienošanās.

Pašreizējiem un bijušajiem likumdevējiem un ministriem alga tiks samazināta par 50%, tiks likvidēta Informācijas ministrija un vairākas citas valsts institūcijas, izveidota korupcijas apkarošanas struktūra, paredzēts reformu plānā.

Hariri solījis, ka nodokļi netiks celti.

Demonstranti valdību apsūdz nemākulīgā valsts vadīšanā, nodokļu maksātāju naudas šķērdēšanā un korupcijā. Demonstranti pieprasa valdības atkāpšanos.

Protesti aizsākās ceturtdien kā reakcija uz nepopulāro priekšlikumu ieviest nodokli ziņapmaiņas lietotnēm, tādām kā "WhatsApp", ar mērķi papildināt valdības koferus.

Libāna pakļauta Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda spiedienam īstenot taupības pasākumus apmaiņā pret finanšu palīdzību.

Lieli demonstrantu pūļi jau vairākas dienas pulcējas Beirūtas centrā, bankas un skolas ir slēgtas, bet lielākie ceļi nobloķēti ar degošām riepām.

Source

LETA

Tags

Libāna
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form