Zelenskis: Krievija izmanto badu kā ieroci
Foto: EPA/Scanpix/LETA

Krievija izmanto badu kā ieroci un varas instrumentu, trešdien videouzrunā Īrijas parlamentam paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Krievija bloķējusi visas mūsu jūras ostas līdz ar kuģiem, kas jau bija piekrauti ar eksportam paredzētu lauksaimniecības produkciju. Kādēļ viņi tā rīkojas? Tādēļ, ka arī badu uzskata par ieroci - ieroci pret mums, vienkāršiem cilvēkiem, kā varas instrumentu," viņš sacījis.

Zelenskis atgādinājis, ka pasaules pārtikas tirgū Ukraina ir viena no vadošajām valstīm.

"Bez mūsu eksporta iestāsies nevis vienkārši pārtikas trūkums, bet bada draudi vairāk nekā desmit Āfrikas un Āzijas valstīs, jo fiziski trūks produkcijas apjomu un krasi pieaugs cenas," viņš brīdinājis, piebilstot, ka miljoniem nabadzīgu ļaužu Āfrikas ziemeļos un daļā Āzijas būs vēl grūtāk paēdināt savas ģimenes.

"Šobrīd Ukrainā ir sējas laiks. Izjaukt sēju, iznīcināt mūsu infrastruktūru - tas nozīmē tīšuprāt provocēt pārtikas krīzi. Un kas sekos šādai krīzei? Labākajā gadījumā - politiska turbulence. Sliktākajā - vardarbības uzliesmojumi reģionos, kur nestabilitāte jau tā kļuvusi par ierastu lietu, un arī jaunas bēgļu masas, kas vienkārši meklēs, kā izdzīvot," prognozējis Ukrainas prezidents.

"Krievija jau kopš kara pirmajām dienām izmanto badu arī pret mūsu ļaudīm, visļaunāk klājas Mariupolē," viņš piebildis, atgādinot, ka šī pilsēta, kuras iedzīvotāju skaits līdz karam sasniedza pusmiljonu, tiek turēta aplenkumā jau vairāk nekā mēnesi.

"Viņi bloķējuši jebkādu piekļuvi gan no sauszemes, gan jūras puses. Viņi bloķē humāno kravu piegādi, neļauj ievest neko - ne pārtiku, ne ūdeni, ne medikamentus. Kamēr bija sniegs, cilvēki varēja kaut vai kausēt sniegu, lai iegūtu ūdeni, bet tagad arī tas nav iespējams," Īrijas parlamenta deputātiem stāstījis Zelenskis.

Tags

Volodimirs Zelenskis Krievijas iebrukums Ukrainā Krievija Ukraina
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form