Lielbritānijas valdība apzināti noved patvēruma meklētājus nabadzībā, lai tādējādi mēģinātu panākt viņu aizbraukšanu un citu patvēruma meklētāju neierašanos Apvienotajā Karalistē, teikts Lielbritānijas parlamenta sagatavotajā ziņojumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Apvienotā komiteja cilvēktiesību jautājumos konstatējusi, ka darba atļauju atteikšanas politika un "pārāk sarežģītā, slikti administrētā" atbalsta sistēma nozīmē, ka daudzi neaizsargāti cilvēki paliek bez valdības atbalsta un tā vietā paļaujas uz labdarības organizācijām vai draugu atbalstu.

Komitejas priekšsēdētājs, parlamenta deputāts no Leiboristu partijas Endrū Dismors, pavēstīja - vispārējais secinājums ir tāds, ka tiek īstenota politika, lai piespiestu cilvēkus pamest šo valsti vai arī atturētu viņus no ierašanās.

"Mēs zinām, ka patvēruma meklētāji nepiesaista īpašas sabiedrības simpātijas," raidsabiedrībai BBC sacīja Dismors.

"Mēs joprojām nespējam spriest, kurš ir vai nav vai kuram vajadzētu vai nevajadzētu būt patvēruma meklētājam. Ir jautājums: ja šie ļaudis ir šeit, vai pret viņiem izturas ar pienācīgu, cilvēcīgu cieņu, un mūsu uzskats ir - tas, kas notiek, ir nehumāni un pazemojoši."

Viņš arī noraidīja izplatīto pieņēmumu, ka patvēruma meklētāji saņem tiem nepienākošus pabalstus.

"Daudzi cilvēki nesaņem to, kas viņiem pienākas, kas patiesībā ir maz, salīdzinājumā ar to, ko iestāsta tabloīdi. Mēs esam sevišķi noraizējušies par bērnu stāvokli. Mēs dzirdējām šausminošus stāstus par, piemēram, rītausmā veiktu reidu, klauvēšanu pie durvīm sešos no rīta, par bērniem, kurus pamodina Imigrācijas dienesta darbinieki (..), un šausmīgajām, traumējošajām sekām, ko šie notikumi atstāj uz viņiem, kā arī par bērnu ieslodzīšanu daudzu nedēļu garumā, kas viņiem nemaz nav labi," sacīja Dismors.

Imigrantu tiesību aizstāvības organizācijas Apvienotā imigrantu labklājības padome, kas komitejai iesniedza pierādījumus, pārstāve norādīja, ka ziņojumā atklāts daudz nepareizu priekšstatu.

"Ziņojums kliedējis daudzus mītus, parādot, ka cilvēki nevar pretendēt uz pabalstiem, likumīgi strādāt un ka viņu dzīve šeit nav izprieca."

Tā dēļ daudzi migranti esot pakļauti ļaunprātīgai izmantošanai un eksistences apdraudējumam.

"Mēs naida veicināšanā pret imigrantiem nevainojam populāro presi, drīzāk gan visu partiju politiķus," sacīja organizācijas pārstāve.

"Viņi varētu izrādīt daudz lielāku iniciatīvu attiecībā uz Lielbritānijas iedzīvotājiem, informējot par imigrāciju un to, kā tā mijiedarbojas ar citām politikām. Izskan paziņojumi, ka imigranti pieprasa daudz ko, kas viņiem nepienākas. Taču, ja runa ir par iztrūkumiem, tas atkarīgs no virknes faktoru, nevis patvēruma meklētājiem."

"Nākotnē sagaidāmi papildu ierobežojumi, piemēram, viens no tiem ierobežo imigrantiem pieeju veselības aprūpei, taču nekad nav veikta analīze par to, cik liels daudzums cilvēku, kam tā nepienākas, izmanto veselības aprūpes pakalpojumus," uzsvēra organizācijas pārstāve.

Lielbritānijas Iekšlietu ministrija pavēstīja, ka tā veiks ziņojumā minēto secinājumu un priekšlikumu izpēti.

Ministrijas izplatītajā paziņojumā teikts: "Mēs vienkārši nedomājam, ka būtu pareizi tas, ka tiem, kam nav atļauts atrasties Lielbritānijā, būtu jādod darba atļauja vai pieeja dažādiem pakalpojumiem."

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form