Vai vari atminēt šīs ekspadomju valstis?

Foto: AFP/Scanpix

Vēl 1989. gadā šādu testu, visticamāk, iekļautu Pētera Stučkas LVU Ģeogrāfijas fakutlātes Jauno ģeogrāfu skolas olimpiādē "PSRS ģeogrāfija". Šodien – 25 gadus pēc Padomju Savienības sabrukšanas, "Delfi" piedāvā ikvienam pārbaudīt savu erudīciju par bijušo padomju ģeopolitisko telpu – ko mēs mūsdienās atceramies no tā, ko mums kala galvā par "brālīgajām 15 republikām", un cik daudz par to, kas notiek šajās valstīs, esam interesējušies mūsdienās?

1. Visās padomju republikās Maskava uzspieda veikt dažādu ģeogrāfisko vietu pārdēvēšanu dažādu komunistisku terminu un varoņu vārdos. Vai vari atpazīt, kuras valsts teritorija attēlota šajos karšu fragmentos?
Balkrievija Ukraina Kazahstāna Gruzija
2. Centrālāzijā šajos 25 gados valdījuši un valda, maigāk sakot, stingri valdnieki. Vai atpazīsti, kurš ir kuras valsts pašreizējais prezidents?
Uzbekistāna Tadžikistāna Kazahstāna Turkmenistāna
3. Kuras valsts augstākā virsotne attēlota šajās fotogrāfijās?
Armēnija Gruzija Latvija Krievija
4. Padomju laikā Dzelzs priekškara dēļ nācās izlīdzēties ar PSRS republiku skatiem, lai filmētu šķietamās ārzemes. Te attēloti kadri no četrām filmām, kurās padomju kinematogrāfisti iecerēja parādīt notikumus, kas šķietami norisinājušies Turcijā, viduslaiku Flandrijā, uz citas planētas vārdā Pļuks un 19. gadsimta beigu Londonā. Vai atpazīsti, kur tas filmēts?
Azerbaidžāna Igaunija Turkmenistāna Latvija
5. Atpazīsti, kuras valsts galvaspilsētā atrodas šie pieminekļi!
Moldova Krievija Kirgizstāna Ukraina
6. Kurā padomju republikā tika izgatavot vīns ar šādu etiķeti? Iespējams, kāds no "Delfi" lasītājiem arī tos visus nobaudījis un ar prieku atceras, bet citiem iesakām analizēt, kādus simbolus un alfabētu varētu būt izmantojuši katrā no šīm republikām!
Tadžikistāna Moldova Gruzija Azerbaidžāna
7. Kuru valsti pārstāv šis pasaules top simtniekā esošais tenisists?
Krievija Uzbekistāna Lietuva Kazahstāna
8. Kuras valsts rakstniekam pieder šie vārdi, kas ņemti no viņa slavenākās grāmatas tulkojuma izdevuma latviešu valodā?
Kirgizstāna Igaunija Krievija Lietuva
9. Kuras valsts tautas tērps ir šis?
Turkmenistāna Kirgizstāna Tadžikistāna Uzbekistāna
10. Kas šīs valstis saista ar Latviju?
Turkmenistāna Kirgizstāna Azerbaidžāna Moldova
Pareizi atbildēti: 10%
Dalīties ar rezultātu: