Uz saturu

Bērnu slimnīcas fonds un DELFI – kopā mēs veicinām labo

Traumas ir negadījums, kas varētu nenotikt, tomēr statistika liecina, ka katru gadu slimnīcās tiek uzņemti bērni ar ikdienišķās situācijās gūtām traumām, kuru sekas nereti bērniem paliek uz visu atlikušo mūžu. Lai pievērstu sabiedrības uzmanību bērnu drošībai, DELFI portāls ģimenēm “Cālis.lv”, Bērnu slimnīcas fonds un Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ar aizkustinošiem bērniņu brīdinājumiem un sveicieniem Ziemassvētkos aicina sabiedrību būt piesardzīgiem pavisam ikdienišķās situācijās, lai pasargātu bērnus no negadījumiem.

Šis ir tikai viens no mūsu kopīgajiem projektiem ar Bērnu slimnīcas fondu, bet tā kā Ziemassvētki un gadu mija ir laiks, kad gribas parunāt par mīlestības uzvaras gājienu ikdienā, mēs tāpat kā Hjū Granta varonis no kulta filmas “Tāda ir mīlestība” uzskatām: mēs nepiekrītam vispārpieņemtajam uzskatam, ka pasaulē valda ļaunums un egoisms. Mūsuprāt, pārsvarā ir mīlestība, kuru apliecina labie darbi, kas ir laika gaitā kopīgi ir paveikti.

Pirms diviem gadiem par DELFI un Bērnu slimnīcas fonda sadarbību plašāka sabiedrība uzzināja sakarā ar skaļi izskanējušo Dāvja glābšanas akciju, kad "Cālis.lv" nekavējoties pievērsa uzmanību tobrīd deviņgadīgā puisēna smagajai slimībai un ar mūsu palīdzību tika savākta nauda operācijai ārzemēs.

Pašlaik varam palepoties ar to, ka esam palīdzējuši arī Artūram, kuru atbalstījām pērnā gada nogalē, bet tagad, kad apritējis gads, saņēmām priecīgu vēsti, ka Artūrs ir uz atveseļošanās takas. Rakstījām par situāciju, aicinājām ziedot, un pēc neilga brīža arī Latvijas valsts palīdzēja, atrodot nepieciešamo summu.

Bērnu slimnīcas fonds palīdz atrast veiksmes stāstus, lai iedrošinātu citus vecākus nepadoties – daudzus "Cālis.lv" lasītājus iedvesmoja mazās Māriņas pārdzīvotais ar laimīgajām beigām, kā arī Agneses un Valērija nesavtīgais piemērs, ziedojot aknu pārstādīšanai saviem bērniem. Regulāri "Cālis.lv" sabiedrībai skaidro fonda ziedojumu izlietojuma pamatotību – kam, cik, kāpēc nauda tērēta, cik bērnu ārstējušies ārzemēs.

Vēl jāpiebilst, ka sadarbības ietvaros DELFI jau daudzus gadus ir Dr. Klauna kustības atbalstītāji un draugi, regulāri aicinot ikvienu iesaistīties akcijā "Smiekli ārstē", paviesojoties interneta lapā drklauns.lv! Noteikti daudzi pastāvīgie DELFI lasītāji arī būs pamanījuši, ka reizi gadā vienu dienu DELFI galveno ziņu varoņi foto ilustrācijās iegūst sarkanus klauna degunus – tā mēs atgādinām, ka smiekli ārstē un aicinām lasītājus ziedot Dr. Klaunu atbalstam.

Stāsta Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa: "Mums jau vairāku gadu garumā ir ļoti pozitīva sadarbība ar portālu DELFI, kuras ietvaros esam varējuši paveikt daudzus labus un vērtīgus darbus. DELFI auditorija ir ļoti plaša, un mums, lai varētu veiksmīgi palīdzēt bērniem, ir svarīgi uzrunāt pēc iespējas vairāk cilvēku, izstāstīt viņiem par problēmu, par iespējām palīdzēt, kā arī par rezultātiem, kas kopīgiem spēkiem sasniegti."

"Dažkārt ir sajūta, ka ar portālā strādājošajiem esam kā kolēģi, jo jūtam patiesas rūpes gan par konkrētiem bērniem, kuriem esam lūguši palīdzību, gan par uzlabojumiem Bērnu slimnīcā. DELFI ir bijuši mums blakus visos pēdējo gadu nozīmīgajos brīžos, un snieguši savu ieguldījumu, lai atbalstītu mūsu ieceres un palīdzētu bērniem. Šī gada nogalē esam uzsākuši jaunu kopīgu projektu par bērnu drošību, un ticu, ka arī šoreiz kopā izdosies sasniegt mērķi - mazināt bērnu traumatismu Latvijā.”

Un, ja Tu, kas lasi šīs rindas, tomēr esi nolēmis, ka uz mūžu būsi Nocietinātā Sirds, lūdzu, pamēģini izdarīt kaut ko labu. To pat var arī nedarīt Ziemassvētkos!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.