Foto: LETA

DELFI ceļvedis sarunu festivālā 'Lampa'

Nedēļas izskaņā – 28. un 29. jūnijā – Cēsu pils parkā jau piekto reizi norisināsies sarunu festivāls "Lampa". Turp kuplā pulkā dosies arī Latvijā vadošā medija DELFI komanda, lai gan kā dalībnieki piedalītos dažādās diskusijās, gan informētu lasītājus par svarīgāko, kas šajā nedēļas nogalē norisināsies Cēsīs. 

Šogad festivāla "Lampa" ietvaros aicinām uz divām DELFI rīkotām diskusijām, bet tāpat mūsu pārstāvji ir atsaukušies citu pasākumu organizatoru aicinājumiem, abās festivāla dienās plānojot piedalīties 17 dažādās sarunās, 

Vairāk par pasākumiem, kuros sarunu festivālā "Lampa" piedalīsies DELFI pārstāvji, uzzini šeit, bet ērtā ceļvedī esam apkopojuši, kur tad festivāla laikā varēs sastapt kādu no mūsējiem. 

29.06., 22.45, DOTS – Politiķu cepiens/Edgars Bāliņš

29.06., 17.00, DOTS – Kā latvieti izaudzināt par ģēniju?"/DELFI organizētā diskusija

29.06., 16.00, Podkāstu telts – Drosme sākt kaut ko jaunu/Jānis Sildniks

29.06., 13.00, Cēsu telts – Valsts kontroles revīzija: kā neīstenot sliktu administratīvi teritoriālu reformu?"/Jānis Domburs

28.06., 20.30, Tiesiskuma telts – Bērnu vakcinācija: privāta izvēle vai valsts noteikts obligāts pienākums"/Laura Dzērve

28.06., 20.00, “Prožektors” – Kā radīt saturu, kas liek apstāties?/DELFI organizētā diskusija

28.06., 18.00, Podkāstu telts – Drosme prasīt naudu par savu darbu/Ingus Bērziņš

29.06., 11.00, Latvijas Radio kuģis – Tehnoloģiju ķīlnieki/Filips Lastovskis

29.06., 21.00, Zviedru telts – Spēle Žurnālisti pret mafiju/Filips Lastovskis

29.06., 16.00, Skeptiskā telts – Kas tracina intraverto latvieti komunikācijā ar valsti un uzņēmumiem?"/Konstantīns Kuzikovs

29.06., 15.30, Valsts māja – Latvijas inovācijas laboratorija #GovLabLatvia: II daļa/Anatolijs Golubovs

28.06., 18.00, “Uzzibsnī” – Mākslīgais intelekts – ideāls žurnālists vai bīstams satura manipulators/Konstantīns Kuzikovs

28.06.,16.00,LIAA telts –Maldināšana – katra diena kā 1. aprīlis?/Ingus Bērziņš

28.06.,14.00, Iesaistes telts – Cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem tuvinieki un izdegšana. Kas tas ir un ko ar to darīt?/Laura Dzērve

28.06.,16.00, DOTS – Kāda ir krievu valodas vieta Latvijas sabiedrībā?"/Ksenija Koļesņikova

28.06., 12.30, "Īssavienojums" – Vai tiešām cīņa par klikšķiem?/Ingus Bērziņš

29.06., 21.00, Drošā telts – Kad lūpukrāsa jāatstāj mājās jeb Sieviešu stendaps armijas stilā/Edgars Bāliņš

DELFI sarunu festivālā "Lampa" diskusijā “Kā radīt saturu, kas liek apstāties?” uz skatuves "Prožektors" piektdienas vakarā kopā ar dažādu formu satura radītājiem un publiku meklēs atbildi uz jautājumu, kā radīt un patērēt saturu, kas raisa domāšanu un atstāj pēdas. 

Sestdienas vakarā "DOTS" skatuvē DELFI aicinās uz diskusiju par mediju atbildību gudras un ieinteresētas sabiedrības audzināšanā “Kā latvieti izaudzināt par ģēniju?”, kurā kopā ar tradicionālo un jauno formu mediju pārstāvjiem diskutēsim par satura radītāja un izplatītāja atbildību, samērojot biznesa intereses ar misijas apziņu un kvalitatīva satura ar pievienoto vērtību radīšanu cīņā par sabiedrības uzmanību, un mēģināsim noskaidrot – vai Latvija ir nākotnes ģēniju paradīze Eiropā un vai mēs zinām, kā Latvijai veidot gudru sabiedrību.

DELFI kā Latvijā pirmās Latvijas podkāstu platformas Podkasti.lv izveidotājs sarunu festivālā "Lampa" piedāvās arī  atpūtas zonu “Paga ko?” Podkāstu teltī, kurā aicinām klausīties īpašu podkāstu programmu.

Piektdien, 28. jūnijā, no pulksten 12 programmas "Drosme prasīt naudu par savu darbu" ietvaros "Paga ko?" vadītāji Rūdolfs Kugrēns un Dāvis Freibergs pārrunās, kā dažādu jomu pārstāvji skatās uz naudas saņemšanu par savu darbu un kā saturam vispār noteikt cenu. 

12.00 Kristaps Andrejsons, podkāsta “The Eastern Border” vadītājs: saruna par to, kā dot savu saturu bez maksas, bet joprojām pelnīt. 

14.00 Evija Vēbere, mūziķe: saruna par mūzikas straumēšanas servisiem un to, vai tie ir bieds vai iespēja. Vai mēs atbalstām mūziķi, klausoties vai ejot uz koncertiem?

16.00 Teātra grupa KVADRIFRONS un dramaturgs Matīss Gricmanis: saruna par to, kā tas ir, kad projekts ir tavs darba devējs un kā finansiāli novērtēt mākslu tad, ja tā nav taustāma. 

18.00 Ingus Bērziņš, DELFI.lv galvenais redaktors: saruna par to, vai saturam ir vajadzīga reklāma vai reklāmai saturs. Ko reklāma izdara ar saturu, un vai digitālajā laimetā mēs vispār par kaut ko esam gatavi maksāt.

Sestdien, 29. jūnijā, Kugrēns un Freibergs aicinās uz sarunu programmu "Drosme sākt kaut ko jaunu", kurā noskaidro, ko mēs varam mācīties no apņēmīgiem cilvēkiem Cēsīs.

12.00 Dita Trapenciere no  Skola6: saruna par to, kā koprades māja Skola6 palīdz radošumam izmainīt Cēsis

14.00 Ilze Lieckalniņa no Cēsu Mazā teātra: saruna par sapni par savu teātri, kurš dzima Cēsīs.

16.00 Brāļi Sildniki no Fonokluba: saruna, kā mazpilsētas klubs var kļūt ne tikai par Cēsu, bet visas Latvijas komūnu, radot festivālu, sporta komandas un daudz ko citu. 

18.00 Juris Žagars: cēsinieks, kura uzvārds komentārus neprasa.

Festivāla rīkotāji "Lampas" apmeklētāju iedvesmai ir apkopojuši dažādu sabiedrībā zināmu personu ieteikumus (šeitšeit un šeit), lai palīdzētu orientēties plašajā diskusiju, sarunu un pasākumu piedāvājumā. 

Ar visu sarunu festivāla "Lampa" programmu iespējams iepazīties šeit!


Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.