DELFI korespondents Rio olimpiskajās spēlēs – kā tas notika

Uldis Strautmanis, sporta nodaļas redaktors, ir viens no DELFI ziņu redakcijas iemīļotākajiem kolēģiem, kurš vienmēr ir priekšplānā, ja jāsarīko kādas delverības vai pigori. Ik rītu redakcijas kolēģus sagaida viņa brašais sveiciens "Labvakar, meitenes!" un visu sejās atplaukst smaidi – ir atnācis Uldis, kurš uzturēs možu garu un pacienās ar neiztrūkstošo "cepumu fondu". Vienlaikus Uldis ir ļoti labs sporta žurnālists, kura zināšanas un prasmes respektē nozares kolēģu lokā.

Šogad augustā Strautmanis pirmo reizi klātienē devās uz olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Viss DELFI kolektīvs juta viņam līdzi un uztraucās kopā ar viņu, jo šis bija pirmais gadījums, kad Latvijas interneta medijs sūta savu korespondentu uz olimpiādi. 

Lai lasītājiem būtu iespēja vieglāk sekot līdzi visai Rio vasaras olimpisko spēļu norises gaitai, DELFI sporta nodaļas žurnālisti izstrādāja pārskatāmu projekta lapu, kurā papildus jaunākajām ziņām par sacensībām varēja arī sekot līdzi starta laikiem un sportistu rezultātiem.

Par savu korespondentu Rio un pamatīgi noslīpēto olimpisko ziņu sadaļu kolēģi no mārketinga un dizaina nodaļām sagatavoja reklāmas kampaņu DELFI portālā, sociālajos tīklos, DELFI mobilajā versijā un Latvijas vadošajās radiostacijās. 

Sporta nodaļas žurnālistu darbam diennakts režīmā – gan tepat, DELFI redakcijas telpās, gan Rio – un mārketinga atbalstam bija acīmredzami rezultāti: DELFI Sporta sadaļas rādītāji sasniedza rekordaugstu līmeni.

Ik dienu Uldis sagādāja aptuveni četras reportāžas no "karstajiem punktiem", kurās ziņoja par latviešu sportistu emocijām uzreiz pēc starta, par olimpisko gaisotni un citiem būtiskiem notikumiem, kurus mēs nevarētu pastāstīt saviem lasītājiem, ja mūsu žurnālists neatrastos Rio, piemēram, par Latvijas sportistu lielo fanu, pazīstamā pavāra Mārtiņa Rītiņa brālēnu, kuru no visiem Latvijas žurnālistiem pirmais uz ielas sazīmēja un atpazina tieši DELFI Uldis.

Tikmēr Ulža uzticamie kolēģi – Līga Stirna un Jānis Bendziks – te, Latvijā, caurām diennaktīm rūpīgi ziņoja mūsu lasītājiem par visu pārējo, kas notika olimpiādes sacensībās, ko vieglāk ir izdarīt attālināti redakcijas telpās, sekojot līdzi statistikai un sacensībām internetā.

"Pirms aizbraukšanas man pieredzējuši kolēģi, kuri bijuši ne vienās vien olimpiskajās spēlēs, ieteica ņemt līdzi čupām nervu zāļu, bet tobrīd vēl nespēju aptvert, kā tas būs. Ik dienas cēlos septiņos, lai jau deviņos sēdētu autobusā, kurš vadāja no sacensībām uz sacensībām, atpakaļ biju ap vienpadsmitiem vakarā, kad vēl turpināju rakstīt reportāžas līdz vieniem diviem naktī. Tā arī pavadīju visu laiku, vidēji guļot piecas stundas diennaktī," stāsta Uldis.

Kā spilgtākos brīžus speciālkorespondenta un pārējo kolēģu sadarbībai var nosaukt dienu, kad Uldis metās no Anastastijas Grigorjevas cīņas uz Māra Štromberga un Edžus Treimaņa BMX trasi. Cīkstones komentāru atšifrēt un pierakstīt autobusā bija teju neiespējami, tāpēc uz Latviju aizceļoja audiofails, kuru tālāk jau apstrādāja Līga un Jānis, un pēc mirkļa tas bija pieejams DELFI lasītājiem. Tieši tāpat bija ar BMX braucēju komentāriem, kad Uldis autobusā traucās atpakaļ skatīties Grigorjevas kompensācijas cīņu.

3. augustā Strautmanis ieradās Rio un 24. augustā ielidoja Rīgā. Ar plakātiem "Uldis ir mūsu zelts" viņu sagaidīja DELFI kolēģi. Starp citu, vēl viens iemesls, kāpēc DELFI ir viens no Latvijas medijiem, kurā darbinieki jūtas vislabāk – ar tevi vienmēr ir draugi.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.