DELFI piešķir 10 000 eiro Latvijas Universitātes fondam studentu izglītošanai

Foto: Reinis Oliņš, Latvijas Universitātes fotoarhīvs

Portāls DELFI ziedojis Latvijas Universitātes fondam 10 000 eiro, kas nozīmē, ka 2018./2019. akadēmiskajā gadā diviem Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes studentiem, kuri izvēlējušies studijas žurnālistikas vai multimediju producēšanas apakšprogrammā, tiks piešķirtas stipendijas – katra 5000 eiro vērtībā.

Studenti, kas atbilst stipendiātu nosacījumiem, varēs pieteikties stipendijai fonda mājaslapā www.fonds.lv akadēmiskā gada sākumā. Lai pretendētu uz stipendiju, vidējai atzīmei ir jābūt augstākai par 7,5 ballēm.  

DELFI stipendija ir vadošā Latvijas ziņu portāla DELFI ziedojums Latvijas Universitātes fondam. Stipendijas mērķis ir veicināt izcilu jauno žurnālistu sagatavošanu darbam Latvijas mediju vidē. Uz stipendiju var pieteikties Latvijas Universitātes žurnālistikas un multimediju producēšanas moduļu studenti, kas mācās bakalaura programmas 2. vai 3. kursā. Stipendijas komisijā fakultāti pārstāvēs Latvijas Universitātes komunikācijas studiju nodaļas žurnālistikas moduļa koordinatore Vita Dreijere, savukārt DELFI pārstāvēs uzņēmuma valdes loceklis Ingus Bērziņš, kurš pats LU Komunikācijas studiju nodaļā ieguvis doktora grādu, kā arī jau ilgstoši darbojies fonda “Ceļamaizes” un V.M.Petkevičs stipendiju piešķiršanas komisijās.

“Ikreiz esmu ļoti gandarīta, kad saņemu ziņu no universitātes absolventiem ar sadarbības piedāvājumu. Līdz šim DELFI valdes loceklis, LU absolvents Ingus Bērziņš ir ziedojis savu laiku, piedaloties stipendiju komisijas darbā, bet no 2018./2019. akadēmiskā gada šī sadarbība jau pāraugs jaunā kvalitātē. Latvijas Universitāte un Latvijas Universitātes fonds novērtē ikviena absolventa devumu savai Alma Mater,” saka fonda valdes locekle, izpilddirektore Laila Kundziņa.

“Šobrīd, kad visā pasaulē tiek runāts par kvalitatīvas un profesionālas žurnālistikas neatsveramo lomu, lai palīdzētu sabiedrībai orientēties informācijas pārbagātībā, DELFI vēlas stiprināt žurnālistikas izglītības līmeni Latvijā. Ceram, ka mūsu stipendija palīdzēs izcilākajiem studentiem daudz labāk sagatavoties darbam Latvijas mediju vidē un pēc gadiem mēs dzirdēsim par viņiem kā nākamajām žurnālistikas zvaigznēm un ietekmīgu mediju redaktoriem,” saka Ingus Bērziņš.

Latvijas Universitātes vairāk nekā 130 īstenotās studiju programmas ir akreditētas. Tās 13 fakultātēs, 21 institūtā un astoņās filiālēs reģionos strādā mūsu valsts vadošie speciālisti dabas, humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Universitātes darbības mērķis ir kļūt par starptautiski atzītu Eiropas un pasaules nozīmes zinātnes universitāti, dodot ieguldījumu Latvijas tautsaimniecībā un sabiedrības ilgtspējīgā attīstībā.

Nodibinājums “Latvijas Universitātes fonds” darbojas kopš 2004. gada un ir respektabla filantropijas organizācija, kas rūpējas par izciliem, centīgiem studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem, kā arī atbalsta izcilus izglītības, zinātnes, sporta un kultūras darbiniekus un projektus sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

DELFI ir populārākais ziņu medijs Latvijā, kura mēneša auditorija pēdējos gados stabili pārsniedz 850 tūkstošus lietotāju. Saskaņā ar Latvijas Kultūras ministrijas 2017. gadā veiktu pētījumu, Latvijas sabiedrība kopumā atzīst DELFI par uzticamāko ziņu avotu Latvijas mediju vidē.

Uzticamākie mediji Latvijā, %

Savukārt 2018. gada sākumā publicētais Kultūras ministrijas pētījums par bērnu un pusaudžu medijpratību rāda, ka Latvijas jaunā paaudze ar lielu pārsvaru tieši portālu DELFI uzskata par galveno ziņu avotu par notikumiem Latvijā.

Galvenie ziņu avoti Latvijā pusaudžiem, %

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.