DELFI projekta ‘Stiprini stipros’ ziedojumi pārsniedz 64 tūkstošus eiro

Veiksmīgi noslēdzies Latvijas vadošā medija DELFI realizētā atbalsta projekta “Stiprini stipros” pirmais posms – ģimenēm, kuras rūpējas par pastāvīgi aprūpējamu tuvinieku, ziedoti vairāk nekā 64 tūkstoši eiro, kas ļaus palīdzēt projekta stāstu varoņiem un citām ģimenēm. 

Decembra vidū sadarbībā ar labdarības organizāciju “Ziedot.lv” tika uzsākta ziedojumu vākšana četriem “Stiprini stipros” stāstu varoņiem un problēmai kopumā, aicinot palīdzēt tiem, kuri ilgstoši aprūpē kādu no ģimenes locekļiem. Individuālos ziedojumos projekta apakšprojektiem tika savākti vairāk nekā 40 tūkstoši eiro, bet summa, ko būs iespējams izmantot, palīdzot vairākiem desmitiem citu ģimeņu apmaksāt izdevumus, kas nepieciešami, kopjot smagi slimu tuvinieku, pārsniegusi 24 tūkstošus eiro.

Individuālajiem projektiem saziedotie līdzekļi nodrošinās tik ļoti nepieciešamo finansiālo palīdzību 22 gadu vecā autista Artura ģimenei, kas dzīvo ļoti pieticīgi, ļaus 22 gadus vecajai Elvīrai, kura pēc autoavārijas zaudēja spējas staigāt un dzīvē vairākkārt sapratusi, ka var paļauties tikai uz sevi, apmeklēt rehabilitāciju, sniegs iespēju 16 gadus vecās Anastasijas, kurai ir retais Volfa Hiršhorna sindroms, mammai Janīnai gadu vismaz vienu dienu nedēļā saņemt auklītes palīdzību un nodrošinās mūziķa Rolanda Ūdra aprūpi un atvieglos viņa sievas Ilonas ikdienu

Diemžēl projekta “Stiprini stipros” stāsta “Četri gadi 'mājas arestā'. Garā dzīve kopā ar savu Juri” varonis Juris 8. janvārī ir devies mūžībā, bet saziedotie līdzekļi ļaus atbalstīt viņa sievu, kura pēdējos gadus nenogurstoši rūpējās par dzīvesbiedru – "Ziedot.lv" segs bēru izdevumus līdz 1000 eiro. No "Stiprini stipros" ziedojumiem tika segtas arī viena mēneša izmaksas par enterālo pārtiku un atbilstošām šļircēm un aprīkojumu tā ievadīšanai, bet pārējā saziedotā nauda tiks novirzīta citām smagi slimu aprūpējamo ģimenēm. DELFI izsaka līdzjūtību Jura ģimenei!

Četri gadi 'mājas arestā'. Garā dzīve kopā ar savu Juri

Ziedojumu vākšana programmai, kuras ietvaros palīdzību var saņemt tās ģimenes, kurās ir ilgstoši aprūpējams tuvinieks, turpinās “Ziedot.lv”, un saziedotie līdzekļi tiks izmantoti, palīdzot apmaksāt izdevumus, kas nepieciešami, kopjot smagi slimu tuvinieku (autiņbiksītes, medikamenti, aprūpētāji, rehabilitācija u. tml.).

“Stiprini stipros” ir pirmais DELFI realizētais labdarības projekts, un mēs esam patiesi gandarīti un pateicīgi, ka ziedotāju atbalsts ļaus palīdzēt projekta stāstu varoņiem un citām ģimenēm, kam savās ikdienas rūpēs par tuvākajiem ir nepieciešams atbalsts. Mēs sakām lielu paldies “Ziedot.lv” par uzticēšanos, projektu uzsākot, mūsu stāstu varoņiem par atsaucību un atklātību un ikvienam, kurš lasīja un dalījās ar “Stiprini stipros” stāstiem, mudinot arī līdzcilvēkus aizdomāties par problēmas aktualitāti un to, ka dažkārt pietiek ar mazumiņu – nelielu materiālu atbalstu, pāris stundām tava laika, telefona sarunu, lai atbalstītu tos, kuri ikdienā veic šo nozīmīgo, bet citu bieži nepamanīto un nenovērtēto darbu. DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs

Projekta “Stiprini stipros” stāsti, kas iezīmēja daļu no problēmām, ar kurām ik dienu saskaras tie, kuri ilgstoši aprūpē kādu no ģimenes locekļiem, sasniedza plašu auditoriju – pēc “Google Analytics” datiem, projekta “Stiprini stipros” stāstus laika posmā no 14. decembra līdz 6. janvārim apskatīja vairāk nekā 172 tūkstoši DELFI latviešu lasītāju un 21 tūkstotis DELFI versijas krievu valodā lasītāju. Vislielāko lasītāju interesi raisīja mūziķa Rolanda Ūdra un viņa sievas Ilonas stāsts – tas aplūkots 90 tūkstošus reižu.

 Ilona un Ūdris. Izaicināt ‘nerakstīto likumu’ par upurēšanu

Rolanda un Ilonas Ziemassvētku apsveikums, laba vēlējumi jaunajā gadā un pateicība visiem, kuri jau ir palīdzējuši, kļuva par 2018. gada visvairāk skatīto video DELFI "Facebook" profilā ar vairāk nekā 142 tūkstošiem skatījumu.

Ziņu portāls DELFI izgaismojis problēmu, kas skar daudzas ģimenes, taču plašākā sabiedrībā līdz šim maz aktualizēta. “Stiprini stipros” ir drosmīga, sirsnīga un ļoti nepieciešama labdarības akcija. Paldies DELFI lasītājiem par atbalstu un īsā laikā saziedoto ievērojamo summu! Ar “Ziedot.lv” palīdzību ziedojumi nonāks gan akcijas vēstnešiem, gan palīdzēs vēl vairākiem desmitiem ģimeņu. Latvijai ir svarīgs katrs cilvēks, arī tie, kuri par sevi vairs nespēj parūpēties, un arī tie, kuri uzņemas rūpes! "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta

Jau vēstīts, ka DELFI atbalsta projektu “Stiprini stipros” ģimenēm, kurās dzīvo pastāvīgi aprūpējams tuvinieks, simboliski atklāja mūziķa Rolanda Ūdra, kurš 2016. gadā smagi cieta autoavārijā, draugu ierakstīts grupas “The Hobos” hita “Walk All Night” jaunās versijas videoklips. 

DELFI saka lielu paldies “The Hobos” mūziķiem Mārtiņam Burkevicam, Egonam Kronbergam un Vilnim Krieviņam, citiem Ūdra kolēģiem – Renāram Kauperam, Ainaram Virgam, Normundam Rutulim, Jānim Šipkēvicam junioram un Arnim Račinskim, – mūzikas producentam, skaņu inženierim Gatim Zaķim, režisoram Uģim Oltem un visai videoklipa radošajai komandai.

Foto: Kā tapa Ūdra draugu iedziedātās dziesmas 'Walk All Night' klips

Projektu "Stiprini stipros" iesāka dažādu ģimeņu pieredzes stāsti, nākotnē DELFI kā vadošais ziņu portāls padziļināti analizēs sociālās un veselības aprūpes sistēmas robu cēloņus un iespējamos risinājumus.

Pirmie 'Stiprini stipros' secinājumi: sistēmas balsti, robi un ielāpi

Mēs ticam, ka mums kopā ir pietiekami daudz spēka, lai palīdzētu. 

Stiprini stipros! 

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.