'Delfi TV ar Jāni Domburu' – ekskluzīvs priekšvēlēšanu interviju un diskusiju cikls

No 16. maija līdz 30. maijam DELFI katru darba dienu un svētdienās piedāvās īpašu pirmsvēlēšanu projektu "Delfi TV ar Jāni Domburu" – Rīgas un citu Latvijas lielāko pilsētu kandidātu sarakstu un populārāko partiju līderu intervijas, kā arī žurnālistu, ekspertu un sabiedrībā pazīstamu personību diskusijas.

Iepretim debatēm citos medijos, šī solās būt izvērstākā politisko līderu individuālā iztaujāšana un apspriešana pirms šāgada pašvaldību vēlēšanām – vairāk nekā 20 esošie vai potenciālie pilsētas un valsti vadošie politiķi aicināti uz intervijām DELFI redakcijā, savukārt viņu vārdus un darbus diskusijās vērtēs vairāki desmiti lietpratēju, viedokļu līderu un žurnālistu.

Pirmais viesis – Nils Ušakovs – ar pazīstamo žurnālistu Jāni Domburu tiešraidē sarunāsies otrdien, 16. maijā pulksten 15.00. Uzreiz pēc tam izskanējušo interviju un galvaspilsētas pārvaldības tīkotājus pārspriedīs RSU starpkultūru komunikācijas profesors Deniss Hanovs, teātra un kino režisors Viesturs Kairišs, kā arī DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš.

Cikla pirmās nedēļas intervijās dalību jau apstiprinājuši arī Rīgas domes deputātu kandidāti Armands Krauze, Juta Strīķe un Baiba Broka, kā arī Liepājas un Jelgavas domju deputātu kandidātu sarakstu līderi Jānis Vilnītis un Ivars Jakovels. Arī pēc šīm intervijām sekos diskusijas. Bet ar priekšvēlēšanu procesu izvērtējumiem nedēļu noslēgs lielā diskusija svētdienas vakarā pulksten 18.00.

Cikla noslēgumā maija beigās kandidātu sarakstu līderu iztaujāšanai sekos arī intervijas ar Latvijā populārāko partiju līderiem par savu un konkurentu piedāvājumu vēlētājiem visas valsts mērogā.


             

Iesakām lasītājiem, kuri vēlas laikus ieplānot sekot līdzi politiķu iztaujāšanai, iepazīties ar interviju un diskusiju kalendāru šeit.

Tiem, kuriem nav iespēju vērot notiekošo video tiešraidē, piedāvāsim visu interviju un diskusiju ierakstus, kā arī nelielus video fragmentus ar spilgtākajām un sensacionālākajām epizodēm, kas būs vienkopus pieejamas DELFI sadaļas "Pašvaldību vēlēšanas" rubrikā "Delfi TV ar Jāni Domburu".

Arī DELFI lasītāji varēs paust savus viedokļus un jautājumus sociālajos tīklos un komentāros – iespēju robežās tie tiks izmantoti intervijās un diskusijās.  

Atšķirībā no visiem pārējiem divdesmit līdz šim uzaicinātajiem politiķiem, kuri ir apstiprinājuši savu gatavību uzstāties vēlētāju priekšā lielākā Latvijas ziņu portāla DELFI projektā, divi pagaidām demonstrējuši atšķirīgu nostāju – Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis ir vienīgais, kurš atteicies piedalīties intervijā, bet ne Gatis Truksnis, ne viņa pārstāvētā apvienība par bijušā Jūrmalas mēra dalību pagaidām nav snieguši ne apstiprinošu, ne noraidošu atbildi.

Atkarībā no priekšvēlēšanu aktualitātēm uz intervijām var tikt uzaicināti vēl citi politiķi, atbilstoši cikla aprakstā ietvertajiem principiem, ar ko var iepazīties šeit.

Interviju un diskusiju ciklu finansē Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds no programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanai un nacionālās kultūrtelpas stiprināšanai latviešu valodā”.


Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.