Uz saturu

DELFI – Vizuālās stāstniecības līderis Latvijā

Vizuālā stāstniecība (visual storytelling) pēdējo piecu gadu laikā ir jauns žanrs, kas iedvesis jaunu jaudu visas pasaules žurnālistikas attīstībā. Tas ir lielisks veids, kā ar teksta, attēla, video, karšu, grafiku, lasītāju iesaistošu uzdevumu un bezgalīgu skaitu citu paņēmienu par kaut ko pavēstīt tā, lai tas kārtīgi paliktu atmiņā.

Latvijā ar šādiem multimediāliem darbiem nodarbojas rets medijs, un visnopietnākā līmenī to dara "Delfi". To apliecina arī Latvijas Žurnālistu asociācijas balva par labāko vizualizāciju 2015. gadā, kas tika piešķirta "Delfi" projektam "#10atmiņas".

Multimediāla projekta sagatavošana prasa daudz vairāk žurnālista, dizainera un IT speciālista darba nekā darbs ar ziņu žurnālistiku un portāla uzturēšanu ikdienā. Taču arī gandarījums ir vairākkārt lielāks. Pēc vairākām nedēļām un negulētām naktīm rezultātā iznāk īsts mākslas darbs.

Te vienkopus iespējams caurskatīt (vai, ja līdz šim vēl kaut kādu iemeslu dēļ, neesat redzējuši, – iepazīt no jauna) tos multimediālos darbus, kurus radījuši "Delfi". Lai spriestu, jāzina!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.