'Domā, spried un sver!' – domājot par savu izvēli vēlēšanās, lasiet DELFI!

Ir palicis mazliet vairāk nekā mēnesis pirms 6. oktobra – dienas, kad Latvijas tauta izdarīs savu izvēli 13. Saeimas vēlēšanās, ievēlot tos, kuri turpmākos četrus gadus vadīs Latvijas valsti.

DELFI vēlas, lai Latviju, sagaidot simtgadi, vadītu tādi cilvēki, kuri domās, kā attīstīt, stiprināt un celt valsts godu un spēku pasaulē.

Turpinot realizēt savu misiju – veidot ieinteresētu sabiedrību, DELFI atspoguļos un analizēs, jautās un meklēs atbildes. Saviem lasītājiem mēs dažādos formātos piedāvāsim plašāko un daudzpusīgāko informāciju par Saeimas vēlēšanām. Mēs vēlamies, lai ikviens vēlreiz ieklausītos Raiņa dzejolī un apzinātos savas balss nozīmīgumu, un, pirms pieņemt nozīmīgo lēmumu, par ko balsot, katrs no mums domātu, spriestu un svērtu.

DELFI redakcija turpmāko mēnesi strādās intensīvā režīmā, ne vien informējot par aktuālāko, bet arī piedāvājot analītiskus materiālus, aizraujošas intervijas un svarīgāko notikumu atspoguļojumu.

Astoņas lokomotīves

DELFI rakstu sērijā “Astoņas lokomotīves” īsumā atskatās, kāds ir astoņu populārāko partiju izvirzīto premjera amata kandidātu dzīves gājums, profesionālās īpašības, rūdījums politikā, zem kādiem politisko spēku “karogiem” viņi iepriekš ir darbojušies, kā arī – ar kādiem darbiem un nedarbiem viņi iepriekš izcēlušies.

“Par ko balsot” – 40 “DELFI TV ar Jāni Domburu” raidījumi

Jau 3. septembrī plkst. 16.00 visi astoņi aplūkotie politiķi satiksies DELFI studijā, kur žurnālists Jānis Domburs viņus iztaujās par viņu politisko redzējumu, kā attīstīt Latvijas valsti. Ar šo diskusiju tiks ievadīts 40 raidījumu cikls “Par ko balsot?” – 16 debašu raidījumi, 13 nozares ekspertu diskusijas, kā arī padziļinātas intervijas ar to partiju vadītājiem un premjera amata kandidātiem, kuru reitings septembrī būs augstāks par 2,5%.

Sekojiet līdzi kalendāram, kas pieejams sadaļās “Domā, spried un sver!” un “DELFI TV ar Jāni Domburu”, lai savlaicīgi uzzinātu, kad un cikos raidījumi būs skatāmi tiešraidē. Visus raidījumus pilnā versijā iespējams noskatīties DELFI, ja nav izdevies atrast laiku vērot tos tiešraidē.

Intriģējoši socioloģiskie dati

Vēlētājiem un politiķiem, kuri lasīs DELFI sadaļu “Domā, spried un sver!”, ieraudzīt pilnīgāku Latvijas sabiedrības gribas un vērtību ainu palīdzēs padziļinātas socioloģiskās izpētes dati, kurus DELFI ir pasūtījuši “TNS Latvija”. Septembra beigās un oktobra sākumā publicēsim apjomīgu materiālu klāstu, kurā, balstoties uzticamos un korektos datos, pastāstīsim ne tikai par to, kādas partijas vai premjera amata kandidāti ir populārākie, bet rosināsim arī padomāt par daudz negaidītākām sakritībām, piemēram: kuras partijas atbalstītājiem visvairāk rūp ekonomikas, demogrāfijas vai attiecību ar Krieviju jautājumi? Kuru partiju visvairāk atbalsta cilvēki ar zemiem ienākumiem, kuru – ar augstākiem? Un daudzas citas pārdomu vērtas sakarības...


Aizraujoša vēlēšanu nakts

Pirmo reizi DELFI vēsturē video tiešraide no DELFI studijas paredzēta arī vēlēšanu naktī. Uzreiz pēc iecirkņu slēgšanas piedāvāsim “exit poll” jeb vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem rezultātus. Tā noritēs sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU), bet metodoloģiju un norisi uzraudzīs LU prorektors politologs Jānis Ikstens. DELFI un LU uzskata, ka sabiedrībai ir nepieciešams alternatīvs informācijas avots, kas pirmajās stundās pēc vēlēšanām ļauj analizēt operatīvos rezultātus.

Tiešraidē ar politiķiem un ekspertiem sākumā apspriedīsim vēlēšanu dienas norises un aptauju rezultātus, bet vēlāk naktī arī provizoriskos vēlēšanu rezultātus, par kuriem ziņos Centrālā vēlēšanu komisija. Tāpat parūpēsimies, lai skatītājiem būtu jautri, pievienojot izklaidējošus pārsteigumus.Viss, kas jāzina, dodoties vēlēt

Sadaļā “Domā, spried un sver!” bez visa tikko uzskaitītā būs arī plašs informācijas klāsts par to, kas notiek partiju kampaņās, kāds ir kandidātu dzīvesgājums, kā politiķi realizējuši iepriekš dotos solījumus, kas jāatceras vēlētājam, lai piedalīšanās vēlēšanās būtu pareiza un balss tiktu pieskaitīta. Tāpat arī būs iespēja iepazīties ar visiem kandidātu sarakstiem un partiju programmām.

“Domā, spried un sver!” kā vēlēšanām veltīta satura nosaukumu DELFI pirmoreiz radīja 2017. gada pašvaldību vēlēšanās, kad ar šo saturu latviešu un krievu valodā kopumā iepazinās ap 700 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, un īsi pēc tam Kultūras ministrijas pētījumā par uzticību medijiem Latvijā DELFI tika atzīti par pārliecinošu līderi.

Šogad, turpinot pagājušajā gadā aizsākto DELFI pirmsvēlēšanu rakstu un politiskās analīzes sadaļu “Domā, spried un sver!”, saņemts līdzfinansējums no Sabiedrības integrācijas fonda programmas “Atbalsts medijiem sabiedriski nozīmīga satura veidošanā” ietvaros.

 
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.