close-ad

Kā DELFI aizvadīja vēlēšanu nakti

13. Saeimas vēlēšanas ir pagājušas, tauta savu izvēli ir izdarījusi, un nu sākusies iespējamo nākotnes scenāriju apspriešana. Nedaudz atvelkot elpu pēc intensīvā darba cēliena priekšvēlēšanu laikā un aizvadītajā nedēļas nogalē, DELFI piedāvā ielūkoties, kas tad vadošā Latvijas ziņu portāla redakcijā notika vēlēšanu naktī.

Darbs redakcijā sākās pulksten 7 līdz ar vēlēšanu iecirkņu atvēršanu, un visas dienas garumā DELFI komanda teksta tiešraidē un ziņās savus lasītājus informēja par 13. Saeimas vēlēšanu norisi Latvijā un ārvalstīs. 

Pēc iecirkņu slēgšanas gaidot vēlēšanu rezultātus, DELFI, liekot lietā šogad atklātās DELFI daudzfunkcionālās interneta televīzijas studijas tehniskās iespējas, pirmo reizi savā 18 gadus ilgajā pastāvēšanas vēsturē piedāvāja vēlēšanu nakts video tiešraidi. 

“Vēlēšanu nakts ar Jāni Domburu” startēja sestdien plkst. 19.45 un ilga līdz pat pulksten četriem svētdienas rītā, kad bija saskaitīti 92% balsu un nopietnas izmaiņas rezultātos vairs nebija gaidāmas.

Tiešraides sākumā kopā ar Latvijas Universitātes prorektoru politologu Jāni Ikstenu tika atklāti DELFI un Latvijas Universitātes veiktās vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem (exit poll) rezultāti.

Vakara un nakts gaitā astoņas stundas ar īsiem pārtraukumiem raidījumu cikla vadītājs Jānis Domburs kopā ar dažādu jomu lietpratējiem un sabiedrībā zināmām personībām sprieda par aizvadīto vēlēšanu norisi, aptauju datiem, rezultātiem un iespējamiem nākotnes scenārijiem. 

Ik pa brīdim studijas viesiem video tiešraidē pievienojās arī kāds no DELFI žurnālistiem, kurš tobrīd bija “galvenais dežurants par to, kas notiek valstī”, kā arī tie reportieri, kuri bija atgriezušies no partiju izvēlētajām vēlēšanu rezultātu sagaidīšanas vietām. 

Politiķi vēlēšanu naktī uz DELFI studiju tika aicināti divreiz – ap pulksten 23, kad bija zināmi pirmajos iecirkņos saskaitīto balsu rezultāti, un ap pulksten vieniem naktī, kad pie viena galda sēdās pārstāvji no tām septiņām partijām, kas pēc tajā brīdī saskaitīto balsu rezultātiem bija pārvarējušas 5% barjeru. 

Pilnu "Vēlēšanu nakts ar Jāni Domburu" ierakstu iespējams noskatīties šeit. 

Paralēli video tiešraidei studijā DELFI redakcijā rosījās redaktori un žurnālisti, IT komanda un citi, lai rādītu un stāstītu par to, kas šajā naktī notika valstī. Ne mirkli modrību nezaudēja arī DELFI sociālo tīklu redaktoru komanda.

Protams, spilgtu mirkļu un izteiksmīgu emociju netrūka arī partiju izvēlētajās rezultātu sagaidīšanas vietās, un, atskatoties uz aizvadīto 13. Saeimas vēlēšanu nakti, piedāvājam nelielu ieskatu DELFI komandas iemūžinātajos brīžos ārpus DELFI redakcijas.

DELFI saka lielu paldies ikvienam, kurš saspringtajā priekšvēlēšanu laikā atrada laiku domāt, spriest un svērt īpaši vēlēšanām izveidotajā sadaļā "Domā, spried un sver!", kur turpināsim vēstīt par valdības veidošanu.

 
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.