Uz saturu

Ģimenes portāls "Cālis.lv" atklāj Stāstu taku izklaides parkā "Avārijas brigāde"

Laiks, kas pavadīts kopā ar ģimeni, ir nenovērtējams. DELFI portāls ģimenei "Cālis.lv" aicina to darīt pēc iespējas biežāk un doties kopīgos piedzīvojumos – iet pārgājienos, uz kino, apciemot vecvecākus laukos un kopā iemācīties ko jaunu.

"Cālis.lv" aicina stāstīt saviem bērniem ne tikai par minjoniem, princesi Elzu un "vāģiem", bet arī par Latvijas vēsturi, par zvēriem mežā un augiem pļavās. Iepazīstināt savas atvases ar mūsu literāro mantojumu – drosmīgo Lāčplēsi, jestrajiem pirtiņas zaķīšiem, Niķa un Riķa stiķiem.

Lai to panāktu jautrākā un bērniem saprotamākā veidā, turklāt pavadot laiku svaigā gaisā, "Cālis.lv" sadarbībā ar ģimenes izklaides parku "Avārijas brigāde" ir izveidojis Stāstu taku. "Cālis.lv" Stāstu takā aplūkojamas 20 stikla kabīnes, kuru iemītniekus – rūķus, princeses un zvēriņus – veidojusi starptautiski pazīstamā leļļu māksliniece Vladlena. Leļļu taka ir ne tikai izklaidējoša, bet arī izglītojoša visu vecumu lasītājiem. 

Omulīgais "Cālis.lv" ir iekārtojies pašā Stāstu takas sākumā, bet, ejot tālāk, var satikt latviešu rakstnieku radītos tēlus – Sprīdīti, abus Rūdolfa Blaumaņa velniņus, murrātāju no pasakas “Kaķīša dzirnavas” un Rutku tēva vella kalpus. Koši uzplaucis arī Narciss no Annas Sakses pasakas, un balta zirga mugurā jāj Pasaciņa. 

Vienā no stikla kabīnēm iekārtota pirtiņa, uz kuru Zaķīšu māte atvedusi savus bērnus pērties, – redzami ūdens toveri, bērza lapu pirts slotas un pa logu uz pirts prieku baudītājiem lūr Mēnestiņš čigāniņš. 

Citā redzama daiļā valdnieka meita, kura savā zīda priekšautā iecēlusi saderēto – mazo ezīti, kurš vēlāk pārvērtīsies par staltu ķēniņdēlu. Ja stāstu taku apmeklēsi vasarā, ziemas dvesmu jutīsi no Sūnu ciema zēniem, kas brien pa dziļu sniegu, apāvuši rakstainas zeķes un siltas ausaines. Viens no viņiem tēlo Laimes lāci, kurš ciematniekiem atgādina, ka "laime ir tepat Sūnu ciemā, zem šīm kupenām un mēslu gubām, tikai tās jāattīra nost".

Noteikti jāieskatās, kā atainota Raiņa luga “Zelta zirgs” – vizuļo stikla kalns, tā virsotnē dus daiļā Saulcerīte un trešais tēva dēls Antiņš viņā lūkojas. Fonā dīžājas pats zelta zirgs un gatavojas abus nest pa stāvo kalnu lejup.

Izklaides parks "Avārijas brigāde" - Spherical Image - RICOH THETA

"Avārijas brigāde" ir lielākais tematiskais parks Baltijā, kas atklāts 2017. gada maijā. Tur jautrība visai ģimenei ir garantēta. Kopā var iepazīst aizvēsturiskos dinozaurus – saskaitīt milzīgā brontozaura zobus un izpētīt tironozaura mitekli, mazākie zauri ļaus pat uzsēsties mugurā. 

Ātrumu var izbaudīt kameru šļūkšanas trasē un borta mašīnīšu laukumā, savu līdzsvaru var izaicināt meža virvju trasē. Neiztikt bez izlēkāšanās pa ūdens spilvenu un griešanās ķēžu karuselī.

“Avārijas brigādes” pilsētiņā gaida multfilmas tēli – Bembelāts, Poteriks un Sīlinks. Tur var uzkāpt dzirnavās un pamērcēt rokas strūklakā, kuru veido īsta automašīna, kas apgāzta ar riteņiem gaisā!

Piedāvājam ieskatīties, kā parks izskatās pašā rīta agrumā, gaidot savus apmeklētājus, kas ieradīsies vien pēc pāris stundām. Šeit vari apskatīt, kā parks izskatījās dažas dienas pēc atklāšanas.

Parka idejas autors Mārtiņš Brezauckis stāsta, ka pirmajos trīs mēnešos jestri laiku parkā pavadījuši jau 75 tūkstoši apmeklētāju. Viņš lēš, ka nākamā gada sezonā tie būs jau 120 tūkstoši. Tāpēc, ja meklē vietu, kur kopā ar bērniem lieliski izklaidēties un arī kaut ko jaunu iemācīties, dodies uz parku "Avārijas brigāde"!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.