Uz saturu

Kā DELFI redakcijā cīnās ar kļūdām

Katru dienu no agra rīta līdz vēlām nakts stundām DELFI publicē simtiem rakstu – interviju, ziņu, fotoreportāžu, infografiku, video, teksta tiešraižu u.tml. Ap 200 rakstu latviski, nedaudz vairāk par 100 – krievu valodā. Tas notiek gandrīz visu diennakti, ieskaitot brīvdienas un svētku dienas. Salīdzinājumam – tas ir trīs–piecu kārtīgu avīžu satura apjoms dienā. Tādu avīžu, kas tiek veidotas tiešsaistes režīmā jūsu acu priekšā. Bez laika tērēšanas bezgalīgām sapulcēm vai spriešanām pie kafijas tasītēm.

Un tāpēc notiek tā:

- jūs par to, kas notiek valsts parlamentā, valdībā, svarīgos sporta notikumos, kultūras dzīvē, uzzināt UZREIZ (ja notiek teksta tiešraide, tad praktiski pāris sekundes pēc notikuma); 

- mēs dažreiz pieļaujam gramatikas un stila kļūdas.

Diemžēl abi šie punkti ir savstarpēji saistīti. Mēs mīlam mūsu kļūdas tāpēc, ka tās nedod mums iespēju atslābt, palīdz kritiski palūkoties uz mūsu darbu un liek censties kļūt kvalitatīvākiem. Tai pašā laikā mēs ļoti gribam, lai to būtu pēc iespējas mazāk.

Tāpēc kopš 2016. gada jūnija esam ievietojuši portālā DELFI rīku, kas ļauj ziņot mums par kļūdām. Tagad katrs lasītājs, kurš ieraudzījis raksta tekstā kļūdu, to var iezīmēt, nospiest "ctrl+enter", un visi DELFI redaktori uzreiz saņem paziņojumu, ka konkrētā raksta tekstā kaut kas nav kārtībā. Un rīkojas, lai kļūdu novērstu!

Atbildīgais redaktors uzreiz izlabo kļūdu, uz kuru norādīts, un tā, pateicoties mūsu lasītājiem, pasaule kļūst labāka. Paldies jums par to!

Protams, mēs reaģējam uz visiem paziņojumiem – epastā (redakcija@delfi.lv), kā arī mūsu sociālo tīklu kontos (https://twitter.com/DelfiLV, https://www.facebook.com/Delfi.lv/, http://www.draugiem.lv/DELFI/ ), kā arī uz tālruņa zvaniem un pat vēstulēm pa pastu. Esiet laipni gaidīti!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.