Foto: DELFI

Ko 'ēnas' uzzināja DELFI redakcijā

Trešdien, 13. februārī, visā Latvijā norisinājās "Ēnu diena", un arī DELFI redakcijā viesojās zinātkāri un ieinteresēti jaunieši, lai gūtu ieskatu Latvijas vadošā medija komandas ikdienas darbos. 

"Ēnu dienas" ietvaros skolēniem DELFI redakcijā bija iespēja gan iepazīties ar ziņu redaktoru ikdienu, gan ielūkoties portāla uzturēšanas tehniskajās aizkulisēs, paviesoties daudzfunkcionālajā interneta televīzijas studijā un uzzināt citas sev interesējošas mediju darba nianses. 

DELFI sporta ziņu nodaļas redaktoru Uldi Strautmani "ēnoja" viņa dēls, Rīgas 6. vidusskolas 7. klases skolnieks Kārlis. Pusaudzis atzina, ka, lai gan ikdienā jau pamatīgi iepazinis tēva darba specifiku, viesošanās viņa darba vietā bijusi īpaši aizraujoša, ļaujot iepazīt arī sporta redaktora darba vidi un kolēģus. 

Kā pēc "Ēnu dienas" atzina DELFI komanda, jauniešu viesošanās iedvesmojusi arī viņus – tā ir iespēja uz saviem darbiem un pienākumiem palūkoties no malas un apzināties interesantās un aizraujošās lietas, kas ikdienas skrējienā nereti kļūst pierastas un pašsaprotamas. 

"Ēnotāji" bija izrādījuši interesi ne tikai par ziņu redaktoru darbu, bet vēlējās ielūkoties arī IT nodaļā, kas 7 dienas nedēļā, 24 stundas diennaktī, 365 dienas gadā nodrošina DELFI nepārtrauktu darbību. 

DELFI programmētāju Nikolaju Trubačistovu "ēnoja" Santa Maļecka no Jelgavas Valsts ģimnāzija 12. klases.

DELFI programmētāja Nikolaja Trubačistova "ēna" Santa Maļecka savu izvēli jau ir izdarījusi – šogad viņa plāno uzsākt datorzinātnes studijas. Viesojoties pie DELFI IT komandas, jaunietei bija interesanti uzzināt un apskatīties, kā tiek nodrošināta portāla darbība: kā IT nodaļa saņem uzdevumus no redakcijas, kā komanda rīkojas tehnisku ķibeļu gadījumos un kā  notiek sadarbība ar DELFI kolēģiem citās Baltijas valstīs.

DELFI interneta žurnālu redakcijas satura redaktori Andru Briekmani "ēnoja" Dita Dembovska, kura šogad absolvēs Dricēnu vidusskolu un plāno savu nākotni saistīt ar žurnālistiku. 

Kā atzina DELFI interneta žurnālu redakcijas satura redaktores Andras Briekmanes "ēna" Dita, "Ēnu diena" ir lieliska iespēja ielūkoties vidē, kur nākotnē darbosies arī viņa pati. Meitene ir aizrāvusies arī ar fotografēšanu, tāpēc DELFI foto redaktora Kārļa Dambrāna vadībā viņa uzzināja, kādu lomu fotogrāfija spēlē medija ikdienā un ko nozīmē foto redaktora darbs. 

"Mana pārliecība, ka jāstudē komunikācijas zinātne, pēc viesošanās DELFI kļuva tikai spēcīgāka," neslēpa Dita. 

DELFI ārzemju ziņu redaktoru Ansi Īvānu šajā dienā pavadīja Marta Paula Rāzna, Rīgas 49. vidusskolas 11. klases skolniece, kura kā vienu no nākotnes iespējām redz darbu, saistītu ar ceļošanu. 

Rīgas 49. vidusskolas 11. klases skolniece Marta Paula Rāzna, kura bija izvēlējusies "ēnot" DELFI ārzemju ziņu redaktoru Ansi Īvānu, pagaidām vēl nav izlēmusi, kādu profesiju izvēlēties, bet "Ēnu diena" DELFI redakcijā varētu palīdzēt šajā izvēlē. Kā atzina meitene, viena diena medija redakcijā viņai apstiprinājusi priekšstatus par dinamisko un aizraujošo vidi, kurā nav vietas rutīnai un apnikumam. 

"Mums tas, ko darīsim pēc vidusskolas, ir svarīgs temats. Skolā viens otram jautājam, ko darīsim pēc vidusskolas. Daži jau ir izplānojuši, kur ies, citi interesējas par dažādām studiju iespējām, un mēs viens otram palīdzam ar padomumiem. "Ēnu diena" ir iespēja pirms profesijas izvēles aiziet pie cilvēkiem, kuri to dara, uzzināt viņu viedokli un paskatīties, kāda ir viņu ikdiena," spriež Marta. 

DELFI saka paldies "ēnām", kuras šogad viesojās pie mums, un noteikti gaidīsim interesantus arī nākamgad, bet tos jauniešus, kurus saista un aizrauj mediju darbs, aicinām nekautrēties un pieteikties viesos pie mums arī ikdienā.  

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.