Mediju nākotne tehnoloģiju laikmetā: DELFI skatuves programma 'Digital Freedom Festival' 

Latvijā vadošais ziņu portāls DELFI globālā tehnoloģiju, jaunuzņēmumu, politikas un dzīvesstila festivāla “Digital Freedom Festival” ietvaros piedāvās plašu un daudzpusīgu programmu par mediju attīstību moderno tehnoloģiju laikmetā.

Kāpēc DELFI nolēma piedalīties "Digital Freedom Festival"? – lasi šeit!

Piektdien, 30. novembrī, uz “DELFI media LAB” skatuves DELFI kopā ar žurnālistiem un dažādiem ekspertiem ielūkosies tehnoloģiju, informācijas un zināšanu mijiedarbības nākotnē, visas dienas garumā piedāvājot aizraujošas runas un diskusijas par aktualitātēm mediju un reklāmas industrijā.

Kas runās uz DELFI media LAB skatuves?

“DELFI Media Lab” laikā amerikāņu žurnālists ar vairāk nekā 20 gadu pieredzi Lusians Kims (Lucian Kim), kurš tagad ir Maskavas sabiedriskā radio korespondents, stāstīs par žurnālistiku moderno tehnoloģiju laikmetā, tās attīstību un izaicinājumiem, ieskicējot savu redzējumu par tādām tēmām kā avīžu pielāgošanās jaunajiem apstākļiem, pilsoniskā žurnālistika un informācijas karš ar viltus ziņām un "troļļu fermām", bet amerikāņu žurnāliste Elizabete Vāla (Elizabeth Wahl), kura pirms vairākiem gadiem skandalozi atkāpās no televīzijas kanāla “Russia Today” korespondentes amata, runās par žurnālistikas principiem un informācijas sagrozīšanas problēmu

Interviju ar Lizu Vālu lasi šeit, bet pēc žurnālistes runas "Digital Freedom Festival" sekos jautājumu-atbilžu sesija DELFI ārzemju ziņu žurnālista Andra Kārkluvalka vadībā. 

DELFI ir kļuvis par vizuālās stāstniecības līderi Latvijā, un DELFI.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš dalīsies pieredzē un nākotnes vīzijās par vizuālās stāstniecības izmantošanu zīmolu komunikācijā un žurnālistikas un sponsorētā satura savietojamību medijos.

Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra “Re:Baltica” līdzdibinātāja Inga Spriņģe prezentēs sadarbībā ar Stokholmas Ekonomikas augstskolu Rīgā tapušo ikgadējo pētījumu “Baltic Media Health Check”, izceļot tehnoloģisko inovāciju ieviešanu un izmantošanu Baltijas reģiona medijos. Pētījuma prezentācijai sekos arī Ingas Spriņģes vadīta diskusija par situāciju Baltijas medijos. 

Latvijā vadošā ziņu portāla DELFI skatuves programmu “Digital Freedom Festival” ietvaros papildinās festivāla “Cannes Lions” radošās izcilības vadītāja Fiorenca Plinio (Fiorenza Plinio), kura “DELFI media LAB” apmeklētājiem stāstīs par to, kā mazināt plaisu starp cilvēku un tehnoloģijām. Vairāk par Plinio izvēlēto tēmu un pašu lektori lasiet šeit

Portāla DELFI īpašnieka – mediju grupas “Ekspress Grupp” – padomes loceklis un lielākais akcionārs Hanss Luiks (Hans Luik) no Igaunijas ieskicēs tradicionālo mediju biznesa izaicinājumus tehnoloģiju laikmetā, un viņa runai sekos jautājumu-atbilžu sesija "Digital Freedom Festival" līdzdibinātāja Jura Šleiera vadībā.

Igauņu žurnālists Tarmo Virki (Tarmo Virki), kurš pats izdod drukātu žurnālu par jaunuzņēmumiem (start-up) "CoFounder Magazine", atklās, vai analogie mediji darbojas un var būt efektīvi digitālajā laikmetā, bet vadības konsultāciju uzņēmuma “Civitta” eksperts Ēro Vasinens (Eero Vassinen) no Somijas, kurš savulaik bijis "Bloomberg" un "Reuters" žurnālists, stāstīs par satura un dažādu pakalpojumu digitālo abonēšanu un tradicionālo mediju izdzīvošanu jaunajos apstākļos.

"DELFI media LAB" visas dienas garumā vadīs DELFI sociālo tīklu redaktors Eduards Gorbunovs, kurš ar skatuves vārdu Edavārdi pazīstams arī kā viens no pašmāju top reperiem.

"DELFI media LAB" lekcijas papildinās diskusijas, kurās kopā ar dažādu jomu ekspertiem ieskicēsim scenārijus un meklēsim risinājumus tādiem mediju jomas izaicinājumiem kā cīņa par cilvēku laiku un uzmanību, izmaiņas cilvēku domāšanā un informācijas uztverē, reklāmas nākotne un mediju loma tajā un citiem.

Par ko mēs diskutēsim?

Kā mainās cilvēku domāšana un uztvere?

Vai pieejamais milzu informācijas apjoms mūs padara gudrākus? Diskusijā mēģināsim gūt ieskatu, kā mainās cilvēku domāšana un informācijas uztvere laikā, kad visapkārt ir neskaitāmi informatīvi kairinājumi un mūsu vietā domā gadžeti. 

Diskusijā piedalīsies tehnoloģiju žurnālists izdevumā "The Economist" Hals Hodsons (Hal Hodson) no Lielbritānijas un "Women in AI" līdzdibinātāja un vadītāja Hanana Salama (Hanan Salam) no Francijas. 

Kā uzvarēt cīņā par cilvēku laiku un uzmanību?

Uzmanība ir vērtīgākā valūta. Ekspertu diskusijā meklēsim atbildi uz jautājumu, kā digitālā trokšņa laikmetā uzvarēt cīņā cilvēku laiku un piesaistīt viņu uzmanību. 

Diskusiju vadīs DELFI.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš, un tajā piedalīsies sociālantropologs Viesturs Celmiņš un amerikāņu žurnālists Lusians Kims.  

Kāda ir reklāmas nākotne? 

Kopīgi ielūkosimies reklāmas nākotnē un tajā, kāda ir klientu, mediju un aģentūru vīzija par mārketinga kanāliem tuvākajos gados un mediju vietu nākotnes scenārijos. 

Diskusiju vadīs sabiedrisko attiecību konsultants Artis Ozoliņš, un tajā piedalīsies DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs, "Dentsu Aegis" vadītājs Māris Naglis un "Lattelecom" mārketinga vadītājs Jurģis Ozoliņš.

Detalizēta "Digital Freedom Festival" un "DELFI media LAB" programma pieejama šeit, bet plašāku informāciju par festivālu un tā dalībniekiem var atrast portālā DELFI.

"Digital Freedom Festival" šogad norisināsies 30. novembrī un 1. decembrī Rīgā, Latviešu biedrības namā un pulcēs vairāk nekā 1500 jaunuzņēmējus, investorus, korporāciju pārstāvjus un politikas veidotājus no visas pasaules. Šogad tehnoloģiju pasākuma galvenā tēma būs veltīta cilvēks-mašīna tematikai. Vairāk informācijas par "Digital Freedom Festival" meklē šeit.

Piektdien, 30. novembrī, no pulksten 11.15 visas dienas garumā DELFI piedāvās video tiešraidi no "DELFI media LAB" skatuves. Tiešraide būs angļu valodā. 

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.