Uz saturu

Nelasiet un mēs nerakstīsim!

Šī raksta virsrakstā ietvertais uzpūtīgais sauklis reiz bija žurnāla "Rīgas Laiks" lozungs. 900 tūkstoši ikmēneša lasītāju ļauj DELFI drusku patīksmināties par sevi. Ceram, ka to mums piedosiet. Jo sevišķi tāpēc, ka šajā rakstā mēs parādīsim, cik daudzveidīgas un godājamas ir jūsu – mūsu lasītāju – intereses un vajadzības. Un tā – populārākās tēmas 2016. gadā; par ko liecina statistika?

2016. gada laikā portālā DELFI latviešu valodā publicēti 60 000 rakstu. Apmēram 170 rakstu dienā. Protams, ka vienam cilvēkam to nav iespējams izlasīt. Taču mēs rūpējamies, lai pie mums ko noderīgu sev atrastu jebkurš.

Lasītākie raksti

Visvairāk Latvijas tautu interesē neatrisinātas pasaules kara mistērijas, taču ir arī sekots nozīmīgiem starptautiskiem notikumiem, uzmesta acs smukām meitenēm, kā arī rūpīgi izzināts gada lielākais DELFI ekskluzīvais materiāls – intervija ar bijušo VID augsto ierēdni Čerņecki, kurš ar mūsu medija starpniecību pauda šīs iestādes rūgtās aizkulises.

10. Trīsgadīgo Rūdolfu, nosalušu un raudošu, mežā atradis karavīrs (plkst. 15:39) - 281 545 skatījumu

Komentētākie raksti

Kā redzams, mūsu lasītāji metas debatēs un karstās vārdu kaujās, ja temats ir, piemēram, svinības pie Uzvaras pieminekļa, jautājums par Latvijas drošības situāciju laikā, kad austrumu kaimiņa uzvedība kļūst neomulīga (te gan, visticamāk, komentāru skaitam labvēlīgu vidi radīja dažs labs par trolli atzīstams subjekts), bet tāpat mums ir daudz ko teikt par situāciju valsts un galvaspilsētas politikas gaiteņos, kā arī par Eirovīzijas dziesmu konkursa gaitu.

Feisbukā "šērotākie" raksti

Tiktāl par to, ko visvairāk lasījām un par ko visvairāk spriedām, bet nu – ko visvairāk gribējām parādīt draugiem, kaimiņiem un radiniekiem.

Gada laikā DELFI latviešu versijas feisbuka kontā kopumā ir publicēti 15 154 ieraksti, kas ir vidēji 41 ieraksts dienā. Zem šiem ierakstiem (tātad – neņemot vērā tos ierakstus, kuros ar mūsu saturu dalījušies jau paši lasītāji) gada garumā esam saņēmuši vairāk nekā 3,1 miljonu emociju – visvairāk lietotais ir "Like" (vairāk nekā 95%), tālāk secīgi ir "Haha", "Love", "Sad", "Wow", "Angry" un "Thankful".

Lielākais lasītāju skaits ("reach") bijis feisbuka ierakstiem par mūsu paralimpiešu Edgara Berga un Aigara Apiņa izcilo sniegumu, kā arī dzelzs vīra Maira Brieža veikumu.

Viens no visvairāk feisbukā "šērotākajiem" ir raksts par to, kā mūsu mīlulis Briedis parāda dažiem labiem citu tautu bokseriem, kur ziemo vēži. Tomēr pat Mairim neizdevās pārspēt vēsti, ka Krievijā atklāta unikāla slidotava mežā.

1. Netālu no Sanktpēterburgas atklāta unikāla slidotava mežā  (12 619 shares)

2. Briedis pārliecinoši sakauj britu bokseri Valiliju (10 630 shares)

3. Cehs.lv: Valsts ieņemšanas dienests (7 241 shares)

Iecienītākās "Instagram" bildes

Bet tikmēr vizuālā baudījuma cienītāji pērn cītīgi sekoja līdzi DELFI kontam sociālajā tīklā "Instagram". To iesakām darīt arī visiem citiem. Lūk, kādi trīs attēli bija paši "laikotākie" – skaists salūta foto Latvijas valsts svētkos, foto, kas liecina, ka plūdu laikā kāds vīrs pa ielu pārvietojas uz SUPa, kā arī tornado stabs Liepājas pludmalē.

Priecīgus svētkus!

A photo posted by Delfi LV (@delfi.lv) on

Īstenībā jau šis raksts nav par DELFI uzvarām, bet par jūsējām, lasītāji. Ik dienas mēs jūtam jūsu spēku, atbalstu un laba vēlējumus, ko tīri matemātiski apstiprina arī mūsu nepieredzēti augstā 10. vieta Latvijas Mīlētāko zīmolu topā 2016. gadā. Paldies jums, mēs ar pilnu jaudu strādāsim, lai jūs nepieviltu!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.