Saturs, par kuru ir vērts maksāt: startē 'DELFI plus'

DELFI vērtības ir kvalitatīva žurnālistika un lasītāju uzticība. Mums ir 20 gadu pieredze, pieredzējusi profesionāļu komanda un līdera pozīcijas Latvijas medijos. Jaunu izaicinājumu meklējumos mēs speram soli tālāk, piedāvājot “DELFI plus” – piekļuvi unikālam saturam, kas papildus ikdienas ziņām palīdzēs gūt padziļinātāku ieskatu Latvijas un pasaules aktualitātēs.

Lai sagatavotu kvalitatīvu saturu, smagi jāstrādā, tāpēc sabiedrībai, kas vēlas to patērēt, ir jāmaksā – vai nu ar savu laiku, skatoties reklāmas, vai ar savu naudu – abonējot. Arvien lielāku īpatsvaru pasaules mediju tirgū ieņem digitālā satura abonēšana. Medijiem tā ļauj palielināt neatkarību no reklāmas tirgus svārstībām, savukārt auditorijai nodrošina labāku lasīšanas pieredzi – mazāk reklāmas laukumu un tikai īpaši atlasītu saturu bez informatīvā trokšņa pārbagātības.

20 darbības gadu laikā DELFI komanda ir uzkrājusi pieredzi, zināšanas un lasītāju uzticību, kas ļauj būt līderiem sabiedrības informēšanā par aktualitātēm un nodrošināt analītisku, skaidrojošu, izglītojošu un arī izklaidējošu materiālu klāstu. Tagad DELFI saviem prasīgajiem lasītājiem piedāvā jaunu iespēju – “DELFI plus”.

Turpmāk 3% no ikdienas DELFI satura jeb aptuveni 20 raksti nedēļā būs pieejami abonentiem. “DELFI plus” abonentmaksa ir 1,99 eiro par četrām nedēļām, un tā sniegs pieeju oriģinālmateriāliem – interesantu personību portretiem, aprakstiem, reportāžām no īpašām vietām un notikumiem, analīzei un pētniecībai, aptverot plašu un daudzveidīgu tēmu loku no politiskām norisēm Latvijā līdz vērtīgiem dzīvesstila padomiem. Šo saturu vienos jauns dizains, plašs dažādu vizuālās stāstniecības elementu izmantojums un samazināts reklāmas izvietojums, padarot lasīšanas pieredzi ērtāku un patīkamāku. 

Brīvpieejā arī turpmāk būs populārais un ietekmīgais raidījums “DELFI TV ar Jāni Domburu”, taču daļa no raidījuma arhīva, kā arī turpmākie raidījumi 10 dienas pēc publicēšanas nonāks “DELFI plus”.

Tikai abonentiem būs pieeja arī virknei oriģinālrakstu, kas atbilst sākotnēji aprakstītajiem principiem par īpaši kvalitatīvu saturu un pēdējos trīs gados, mērķtiecīgi strādājot pie “DELFI plus” ieviešanas, tika apkopoti rakstu kopā “Lasāmgabali”.

“DELFI plus” raksti ir pieejami lasīšanai, izmantojot interneta pārlūkprogrammu mobilajās ierīcēs vai datorā. DELFI aplikācijā šis pakalpojums pagaidām nav pieejams. Lai lasītu “DELFI plus” rakstus, nepieciešams pieslēgties savam DELFI kontam.

Pēc šī gada pavasarī veiktās DELFI aptaujas datiem, 9% mūsu lasītāju jeb vairāk nekā 25 tūkstoši ir gatavi vai drīzāk gatavi maksāt par saturu. Tas sakrīt ar pasaules tendencēm, jo vidēji par žurnālistiku maksā 8% auditorijas.

Vairāk par pasaules tendencēm medijos un to ietekmi uz satura patērētāju arī Latvijā lasi DELFI rakstu sērijā “Saturs nav semočkas”

Pasaule mainās, un mainās sabiedrības ieradumi. Cilvēki arvien biežāk izvēlas maksāt par saturu, ko raksturo oriģinalitāte un kvalitāte, kopā ar to saņemot arī papildu lietošanas ērtības. DELFI iet līdzi laikam un šādu iespēju piedāvā arī saviem lasītājiem. Mēs vēlamies pacelt interneta mediju standartus Latvijā vēl augstāk, saglabājot nemainīgi kvalitatīvu žurnālistiku, piedāvājot arvien jaunus risinājumus un mainot ierastos formātus. Mainoties interneta reklāmas tirgum, kurā dominē “Google”, “Facebook” un citi globālie spēlētāji, interneta medijiem ir jauns izaicinājums – abonentmaksas ieviešana. Izvēloties “DELFI plus”, jūs, DELFI lasītāji, ļausit mums vēl labāk izprast, ko vēlaties lasīt, un mēs varēsim to piedāvāt. DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs

Kā Latvijā vadošais medijs mēs saglabāsim savu pamatfunkciju – sabiedrības informēšanu –, rūpīgi sabalansējot saturu brīvpieejā un abonentiem, lai “DELFI plus” darbība neietekmētu plašas sabiedrības iespēju iegūt kvalitatīvu informāciju. 

Mēs arī nepārtraukti eksperimentēsim ar satura formām, žanriem un tematiem, lai piedāvātu saturu, kas abonentiem šķiet izdarītās izvēles vērts.

Paralēli unikāla satura veidošanai tiks domāts arī par dažādu servisu ieviešanu, un kā pirmā iespēja lasītājiem tiks piedāvātas DELFI grāmatzīmes – virs katra raksta atradīsiet iespēju “saglabāt grāmatzīmi”, kas ļaus saglabāt rakstu DELFI kontā. Šādi atzīmētos rakstus būs iespējams apskatīt un izlasīt jebkurā ierīcē, vienkārši ieejot savā DELFI kontā. Tas ļaus saglabāt gan analītiskus materiālus izlasīšanai vakarā, gan kārdinošas receptes pagatavošanai svētku reizē, gan aizraujošus maršrutus brīvdienām un citu noderīgu informāciju.

Ar lozungu “Lai spriestu, jāzina” DELFI turpina savu misiju rūpēties par ieinteresētu sabiedrību, un tagad jums, mūsu lasītāji, ir iespēja to novērtēt un atbalstīt, izvēloties abonēt “DELFI plus”!

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.