Vairāk satura, mazāk reklāmu: ‘DELFI plus’ paplašina piedāvājumu abonentiem

2019. gada pavasarī DELFI spēra nozīmīgu soli savā un Latvijas mediju vides attīstībā, startējot ar “DELFI plus” – īpaši izstrādātu saturu, kas pieejams abonentiem. Gadumijā redzams, ka to iecienījuši jau vairāki tūkstoši abonentu, kas stiprina DELFI žurnālistiku, līdz ar to – visu Latvijas informatīvo telpu un medijus kā ceturto varu.

Laiks paplašināt piedāvājumu esošajiem un jaunajiem abonentiem – sākot ar 1. februāri, “DELFI plus” saturs kļūs ievērojami plašāks un pilnasinīgāks, turklāt abonenti turpmāk redzēs portālu pilnīgi bez komercreklāmas. Saviem pastāvīgajiem lietotājiem, kas “DELFI plus” būs abonējuši līdz 2020. gada 31. janvārim, abonēšanas maksu arī turpmākos 12 mēnešus saglabāsim pašreizējā apmērā, bet jaunajiem abonentiem no 1. februāra cena būs 2,99 eiro par četrām nedēļām.

“Par 2,99 eiro iegūsti ne tikai kvalitatīvu saturu un informāciju mēneša garumā, bet, kas ir ļoti svarīgi, atbalsti kvalitatīvas žurnālistikas pastāvēšanu un attīstību Latvijā, tādējādi stiprinot visas sabiedrības intereses. Manuprāt, tā nav augsta cena tik nozīmīgam mērķim,” saka DELFI vadītājs Konstantīns Kuzikovs.


Ko solām ‘DELFI plus’ lasītājiem un skatītājiem

Jau līdz šim tikai “DELFI plus” abonentiem bija pieejams dažādu žanru oriģināls multimediāls saturs – analītika, izvērsti apskati, stāsti, reportāžas un citi. Attīstot šo spektru, DELFI galvenais redaktors Ingus Bērziņš piedāvā ieskatu turpmākajā “DELFI plus” attīstībā:


Turpināsim vizuālās stāstniecības projektu jaunradi, vismaz reizi mēnesī publicējot izvērstu žurnālistisku pētījumu vairākās sērijās. Labs piemērs ir “Mērijas stāsts”, kas noslēdza lasītāju iecienīto rakstu ciklu par 1941. gadā uz Tatarstānu evakuētajiem Krotes pionieriem, kā arī stāsti par savas ģimenes sakņu izpēti projektā “Dzimtas DNS”.

Ik nedēļu sarūpēsim portretintervijas un stāstus par aizraujošām personībām. Gan no kultūras jomas, kā, piemēram, Viktors Freibergs (“Birokrātiskais totalitārisms un citas 21. gadsimta traģēdijas. Viegli melna saruna ar Viktoru Freibergu”), gan ar sporta izcilībām, piemēram, Jānis Baumanis (“Baumanis par sezonu, sīvākajiem konkurentiem un rallijkrosa elektrizēšanos”), gan kādu neparastu personību līdzīgi kā bija stāsts par militārpersonu Taņa Reķis (“'Karš iemāca novērtēt laiku.' Taņa Reķis par dienestu Izraēlas armijā un pārcelšanos uz Latviju”).

Regulāri, vismaz divreiz mēnesī, ekskluzīvi ļausim lasīt prestižu ārvalstu mediju un autoru rakstus, kurus latviski nebūs iespējams izlasīt citur. Līdzšinējai sadarbībai ar “republic.ru" (piemēram, raksti “Skrējienā pēc superieroča. Vai modernākās raķetes Krievijai palīdzēs atgūt lielvaru” un “Ģimenes un valsts atmiņa. Kā Krievijā mainās skolēnu vēstījums par vēsturi”) pievienosim partnerību ar pazīstamiem Rietumu medijiem, tāpat izmantosim interesantāko saturu no mūsu mediju grupā sarakstītā Igaunijā un Lietuvā (piemēram, “Amerikāņu vēsturnieks Snaiders: jums jāatzīst, ka baltieši izpildīja nacistu pavēles”).

Tikai abonentiem būs pieejams “DELFI TV ar Jāni Domburu” pilnā apjomā – neierobežoti jebkurā laikā skatīties raidījumus un lasīt visas publikācijas šajā sadaļā. Līdz šim abonentu priekšrocības bija skatīties raidījumu arhīvu – pilnos ierakstus raidījumiem, kas pārraidīti vairāk nekā pirms 10 dienām. Arī turpmāk jebkuram “DELFI TV” skatītājam brīvpieejā būs iespēja redzēt raidījuma tiešraidi vai ierakstu 24 stundas pēc raidījuma, kā arī lasīt ziņas ar video fragmentiem par svarīgāko raidījumos izskanējušo un informāciju par spilgtākajām un nozīmīgākajām raidījuma epizodēm. Taču, sākot ar nākamo dienu pēc raidījuma, gandrīz visu raidījumu ieraksti būs pieejami tikai abonentiem. Tāpat tikai abonentiem būs pieejami izvērstie, analītiskie raksti, kas kanālā “DELFI TV ar Jāni Domburu” tiks publicēti gan par raidījumos izskanējušiem, gan citiem svarīgiem tematiem (izņēmums – publikācijas no cikla “Maisi vaļā“, kas būs pieejamas visiem DELFI lasītājiem līdz pat šī publikāciju cikla noslēgumam).

“DELFI TV ar Jāni Domburu”, neapšaubāmi, ir viena no mūsu radītā satura pašām izcilākajām daļām. Pateicoties intervijām ar nozīmīgākajiem cilvēkiem Latvijā, spraigām diskusijām un īpašām satura sērijām, kā, piemēram, “Maisi vaļā” par čekas ziņotājiem vai pirmsvēlēšanu cikls “Par ko balsot”, šis raidījums ir nozīmīga Latvijas informācijas telpas sastāvdaļa. 

DELFI uzskata: Latvijas sabiedrības un žurnālistikas interesēs ir kritiski svarīgi nodrošināt pietiekamus redakcionālos un tehniskos resursus augstas kvalitātes pastāvīgam regulāram raidījuma “DELFI TV ar Jāni Domburu” darbam un attīstībai. Taču ar reklāmas ieņēmumu finansējuma modeli tas nav iespējams. Tāpēc abonenti ir aicināti dot savu pienesumu šāda satura pastāvēšanai un attīstībai.  


Kā samazināsim reklāmas izvietojumu

DELFI sākumlapā un sadaļu lapās abonenti līdz šim redzēja tikpat daudz reklāmu kā jebkurš cits lasītājs, bet “DELFI plus” sadaļas saturu bija iespēja saņemt bez komercreklāmas. No 1. februāra abonentiem būs priekšrocība pilnīgi visu portāla saturu baudīt bez komercreklāmas, kas neabonentiem tiks saglabāta pilnā apmērā.  

Turpmāk abonenti visā portālā redzēs tikai DELFI un mūsu grupā esošo uzņēmumu piedāvājumu – arī DELFI satura pašreklāmas laukumu skaits būs minimāls, un tām būs vairāk informatīvs saturs, neļaujot palaist garām lielos DELFI satura projektus, nozīmīgus nozares pasākumus un citus noderīgus jaunumus.

No 1. februāra "DELFI plus" abonentiem viss portāls, tostarp DELFI pirmā lapa, būs skatāma bez komercreklāmām. Virzot kursoru pa labi un pa kreisi, novērtē izmaiņas.

Kāpēc attīstām “DELFI plus”

Vēlreiz jāuzsver, ka “DELFI plus” rašanās nav DELFI kaprīze, kas atrauta no procesiem pasaules medijos. Amerikā un Eiropā, citos kontinentos, tepat kaimiņos Skandināvijā, Igaunijā – visur mediju pieredze pēdējos gados liecina, ka par izvērsto, analītiskāko satura daļu maksā abonents. Tas padara medijus neatkarīgākus no reklāmas tirgus svārstībām un lielo korporāciju – kā “Google”, “Facebook” – dominances cīņā par reklāmdevēju naudu. 

Reizē šāds finansējuma modelis ļauj attīstīties godīgākajiem, objektīvākajiem un kvalitatīvākajiem medijiem, jo cilvēki visā pasaulē un Latvijā ar savu naudu labprātāk balsos par tādu žurnālistiku, kurai var uzticēties, kura runā ne tikai par to, kas, kur, kad noticis, bet meklē atbildes uz jautājumiem, kāpēc kaut kas notiek un kādas būs sekas. Tāpat cilvēki izvēlēsies maksāt par saturu, ko nav iespējams ieraudzīt citur, – par oriģinālmateriāliem. Un būtiska ir arī žurnālistu profesionalitāte, stāstot stāstus aizraujoši, labā valodā un ar bagātīgām ilustrācijām. 

Pirmā “DELFI plus” darbības posma pieredze rāda, ka mēs nostiprinām savas pozīcijas visās šajās jomās. Tāpēc solām “DELFI plus” auditorijai – pašreizējai un topošajai – vēl plašāku un kvalitatīvāku saturu. Jo plašāks būs abonentu atbalsts, jo ātrāk varēsim izdarīt vēl vairāk, nekā solīts.

Pašreizējai “DELFI plus” auditorijai abonementa cena nemainīsies

Uzlabojot un papildinot piedāvājumu abonentiem, no 1. februāra mainīsies arī “DELFI plus” cena – par četrām nedēļām būs jāmaksā 2,99 eiro.

Savukārt jau esošajiem abonentiem un tiem, kas par tādiem kļūs līdz 31. janvārim, vēl gadu saglabāsim līdzšinējo cenu –  ja abonements netiks pārtraukts, tad līdz 2021. gada 31. janvārim “DELFI plus” izmaksās 1,99 eiro par četrām nedēļām.

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.