Foto: DELFI

Vērtīgam saturam pa pēdām: DELFI sarunu festivālā 'Lampa'

Aizvadītajā nedēļas nogalē – 28. un 29. jūnijā – Cēsu pils parkā sarunu festivāls "Lampa" vienkopus pulcēja vairāk nekā 20 tūkstošus zinātkāru un ieinteresētu cilvēku. Turp plašā pulkā bija devusies arī Latvijā vadošā medija DELFI komanda, lai spriestu, diskutētu un informētu.

Piektdienas vakarā diskusijā "Kā radīt saturu, kas liek apstāties?" DELFI vienkopus bija aicinājuši dažādu formu satura radītājus, lai kopā ar viņiem un publiku meklētu atbildi uz jautājumu, kā radīt un patērēt saturu, kas raisa domāšanu un atstāj pēdas.

Radio NABA raidījumu vadītāja, digitālo tehnoloģiju eksperta Arta Ozoliņa vadībā diskusijā piedalījās mediju politikas eksperte, pētniece un uzņēmēja Brita Stakstona no Zviedrijas, ilustratore un fotogrāfe Agnese Aljēna, komponists, pedagogs un publicists Andris Dzenītis un jauniešu atbalsta organizācijas "Headspace" vadītājs Anderss Frihe no Dānijas.

Sestdienas vakarā "DOTS" skatuvē DELFI aicināja uz diskusiju par mediju atbildību gudras un ieinteresētas sabiedrības audzināšanā “Kā latvieti izaudzināt par ģēniju?", kurā tradicionālo un jauno formu mediju pārstāvji – "Radio SWH” radošais direktors Ilgvars Rukers, TV un kino producente (“Red Dot Media”) Arta Ģiga, bilingvālā grāmatžurnāla “Benji Knewman” izdevēja un galvenā redaktore Agnese Kleina un žurnāliste Ieva Alberte – kopā ar DELFI.lv galveno redaktoru Ingu Bērziņu diskutēja par satura radītāja un izplatītāja atbildību, un mēģināja  noskaidrot – vai Latvija ir nākotnes ģēniju paradīze Eiropā un vai mēs zinām, kā Latvijas medijiem veidot gudru sabiedrību. 

"Prožektora" skatuvē notikušo piektdienas vakara diskusiju klātienē vēroja aptuveni 200 cilvēku, bet sestdienas vakara diskusija "DOTS" skatuvē pulcēja ap 400 skatītāju. 

24 stundu tiešraide un ironija

Divu "Lampas" norises dienu laikā DELFI pārstāvji piedalījās dažādās diskusijās un sarunās, kā arī nenogurstoši gādāja par festivāla svarīgāko momentu atspoguļošanu, veidojot gan teksta tiešraidi, gan publicējot ziņas un iemūžinot zīmīgākos mirkļus foto un video. Tāpat sadarbībā ar “LMT Straume” portālā apmeklētājiem video tiešraidēs bija iespējams sekot līdzi 13 dažādiem festivāla pasākumiem.

Kopumā teksta tiešraide no sarunu festivāla “Lampa” ilga 24 stundas (10,5 stundas “Lampas” pirmajā dienā un 13,5 – otrajā festivāla dienā). Tajā veikti aptuveni 150 dažādi ieraksti, piedāvājot lasītājiem iepazīties ar diskusijās dzirdēto, klātienē redzēto, kā arī ar citu apmeklētāju novērojumiem, un abu dienu garumā teksta un video tiešraides DELFI.lv apskatītas vairāk nekā 46 000 reižu

Teksta tiešraidi papildināja arī DELFI sociālo tīklu komandas veikums. Tā ar ironiju nelielos video vēstīja par aktuālākajiem notikumiem no Cēsu parka. 

Visas DELFI ziņas par un ap sarunu festivālu "Lampa" meklē šeit!

"Mums kā Latvijā vadošajam  medijam ir ļoti svarīgi runāt par informācijas avotu uzticamību moderno tehnoloģiju laikmetā, un esam gandarīti, ka arī sarunu festivālā "Lampa" cilvēki tika aicināti par to domāt un runāt," pēc Baltijas Mediju izcilības centra rīkotās diskusijas "Mākslīgais intelekts – ideāls žurnālists vai bīstams satura manipulators?" atzina DELFI valdes priekšsēdētājs Konstantīns Kuzikovs. 


DELFI.lv galvenais redaktors Ingus Bērziņš: "Ar katru gadu “Lampa” kļūst varenāka, un tas pamatoti ļāva puspajokam šogad dažiem asprāšiem izteikties – “Lampa” pašlaik esot tajā pašā statusā, kur iemīļoti rokfestivāli savas dzīves cikla pīķa punktā.

Protams, paliek neatbildēts jautājums – vai šāds “Lampas” varenums bez “trendīguma” arī kaut kā noder taustāmai sabiedrības padarīšanai par labāku, demokrātijas nosargāšanai un ļaužu izpratnes par pasaules uzskatiem noslīpēšanai. 

Pēcgarša pēc šā gada festivāla liek domāt optimistiski: jo vairāk dažādi domājoši cilvēki – liberāļi un konservatīvie – pulcējas “Lampā“, jo vairāk tur pārrunātais izstarosies pārējā sabiedrībā.

Tiesa gan, “Lampas” rīkotājiem vajadzētu ar kādiem socioloģiskiem mērījumiem atrast veidu, kā pamatot festivāla iespaidu uz demokrātijas veselīgumu. (Vai vilties, ka tāda nav.) Bet personīgi man šķiet, ka gan jau šī nedēļas nogale Cēsīs ir atkal iemūrējusi vienu stipru ķieģelīti tajā, lai latvieši mācētu apsaimniekot savu valsti un celt to saulītē."

Podkāsta "Paga ko?" vadītāju Dāvja Freiberga un Rūdolfa Kugrēna sarunu ar DELFI.lv galveno redaktoru Ingu Bērziņu par un ap tēmu "Drosme prasīt naudu par savu darbu" klausies šeit

DELFI saka lielu paldies sarunu festivāla "Lampa" organizatoriem, kā arī ikvienam, kurš gan klātienē Cēsu pils parkā, gan teksta tiešraidēs, ziņās un video apskatos novērtēja mūsu darbu festivāla ietvaros, un atgādinām – lai spriestu, jāsarunājas! 

Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.