Par 2017. gada pašvaldību pirmsvēlēšanu satura moto "Delfi" izvēlējušies rindu no Raiņa cikla "Jaunā gadusimteņa nakts domām" – "Domā, spried un sver!" Mēs – Latvijas iedzīvotāji – esam gana ilgi dzīvojuši demokrātijā, lai beigtu uzskatīt, ka mums trūkst pieredzes gudri analizēt politisko piedāvājumu un veikt izsvērtas izvēles. Ikviens no mums var būt tāds, kurš "domā, spriež un sver".

"Delfi" darīs visu, lai, piedaloties šā gada pašvaldību vēlēšanās, ikviens Latvijas iedzīvotājs būtu ieinteresētāks par sava novada nākotni, informētāks un prasīgāks pret savas pilsētas vai novada amatu kārotājiem un gatavāks līdzdarboties.

DELFI apņemšanās

Pašvaldību temperatūra

Vairāk nekā 20 kartēs attēlojām Latvijas pašvaldību temperatūru 2017. gadā – kur ir lielākie budžeti, kur lielākās algas, kur drūmākais bezdarbs, kur braukā lepnākos auto, kur saņemtas vairāk alkohola licences, kur vismazāk dedzina kūlu, u. tml.

Vērojiet, kā klājas jūsu novadam, salīdziniet, kā klājies kaimiņiem, ieklausieties ekspertu slēdzienos, un domājiet, vai jūsu novada vadība ir uz pareizām sliedēm, vai pienācis laiks pie varas laist citus!

Reportāžas

Pirms pašvaldību vēlēšanām devāmies ekskursijās uz sešām pilsētām, kurās vai nu gaidāma viskarstākā cīņa par varu, vai arī vara tajās nozīmē noteikšanu pār lieliem resursiem, tātad nozīmīgas tautas daļas labklājību.

Lasiet, ko mēs tur redzējām, ieklausieties ekspertu slēdzienos, un domājiet, vai jūsu novada vadība ir uz pareizām sliedēm!

Izvēlies pašvaldību

Atrodi sev interesējošo no 119 Latvijas pašvaldībām un izpēti, cik veiksmīgi vai ne ir tās ekonomikas, kopienas un labklājības rādītāji!

Pašvaldību saraksts