Projektu atbalsta
Sponsor Logo

Bāra īpašnieks Bikšus: uz vecumu palieku piesardzīgs

Krodziņa “Cuba Cafe” īpašnieks Arnis Bikšus ir viens no bāru un restorānu biznesa celmlaužiem un ilgdzīvotājiem, jo reti kuram šīs jomas spēlētājam Latvijā izdevies biznesu attīstīt tik ilgus gadus. Viens no Bikšus ilgākajiem rūpju bērniem bija bārs “Pulkvedim neviens neraksta”, kas nakts dzīves virpulī darbojās 20 gadus, kā arī viņš bija savulaik populārā kokteiļu bāra “Paldies Dievam, piektdiena ir klāt” īpašnieks. Patlaban viņš savu saimniecību samazinājis līdz vienam uzņēmumam un visu savu enerģiju iegulda “Cuba Cafe”, kas šogad nosvinēja 14 gadus.

Nebūt ne vieglajā bāru un restorānu biznesā bez kārtīga krampja, uzņēmēja gēna, intuīcijas un lielām darba spējām noturēties ir grūti. Visas šīs īpašības Bikšum piemīt, un viņš atzīst, ka pieredzes bagāža ir branga un reiz savas zināšanas viņš varētu apkopot grāmatā, kurā praktiski padomi mītos ar bāra ikdienas ainiņām. 

Spilgtākās atziņas:


Projekts ''Dzīvo gudrāk!''

Kā dzīvot labāk? Universāla atbilde uz šo jautājumu nav iespējama. Ikdienā mēs pieņemam dažādus lēmumus, kas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti. Ir veiksmes un vilšanās, bet meklējumi turpinās. Interviju sērija “Dzīvo gudrāk!” ar dažādiem viedokļiem, pieredzes stāstiem un gluži praktiskiem padomiem aicina aizdomāties par naudas vērtību un gūt zināšanas savas dzīves kvalitātes uzlabošanai. Domāt plašāk un raudzīties tālāk.

  • Savulaik es pamanījos būt vairāku kafejnīcu īpašnieks, bet patlaban iestājies aizdomīgs miers un domāju, ko vēl varētu attīstīt. Tomēr, skatoties, kāda ir situācija darba tirgū un kāds patlaban ir ekonomiskais fons, jāatzīst, ka uz vecumu palieku piesardzīgāks un domāju vairākus soļus uz priekšu.

  • Intuīcija man ir spēcīga, un reizēm spēju iedomāties, kā ārvalstīs nolūkotās idejas varētu adaptēt Latvijā. Tiesa, reizēm intuīcija ir arī pievīlusi, turklāt – jo vecāks kļūstu, jo vairāk ieklausos prātā.

  • Nav gatavas receptes, kā uztaisīt veiksmīgu bāru. Ja tāda būtu, tad tās automātiski arī nebūtu, jo visi paņemtu pareizo definīciju un strādātu. Protams, ir pamata principi, kas jāievēro, un vispār es varētu grāmatu uzrakstīt par to, ko ņemt vērā, sākot strādāt šajā jomā. Tomēr ne vienmēr viss darbojas, un citreiz, saliekot visus pareizos principus kopā, biznesa ideja “neizšauj”. Var kļūdīties mazā sīkumā – un viss kopumā nedarbojas, kā plānots. 

  • Pirmkārt, šai lietai ir jāpatīk, bet kafejnīcai un bāram ir jābūt biznesam. Cenšos to sev atkārtot, bet ne vienmēr izdodas. Reizēm tas pārvēršas par dzīves stilu, bet es arī darbiniekiem sapulcēs saku, ka nedrīkst teikt, ka bārs ir mana dzīve. Nē, tas ir bizness. Grūti jau tas ir. 

  • Man gribētos domāt vairāk uz priekšu, bet sanāk vairāk šodienai. Atskatoties atpakaļ, domāju, ka varbūt vajadzēja naudu ieguldīt citās jomās, bet, kā saka, pēc kaujas jau visi gudri.


Projekta ''Dzīvo gudrāk!'' veidotāji: saturs – Linda Zalāne, video un foto – Miks Siliņš un Patriks Pauls Briķis, un Kārlis Dambrāns, dizains – Natālija Šindikova, izstrāde – Ivo Dobrājs, projekta vadītājas – Kristīne Melne, Žanete Zīlīte, Liene Lacberga.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.