Lai spriestu, jāzina
Sadarbībā ar

Pasaules šalkas

Tramps, Donalds Tramps

Reuters/Scanpix/LETA

Donalds Tramps smalkajā diplomātu pasaulē ienāca kā zilonis trauku veikalā. Lai gan noklusuši un pat aplami izrādījušies viņa solījumi būvēt sienas, vērsties pret Volstrītu un Ķīnu, starptautiskajā vidē jau jūtama ASV ietekmes samazināšanās. To jūtot, sarosījušies citi spēlētāji – Irāna, Krievija, Turcija, Ķīna un pat Eiropa.

‘Kalifāta’ sakāve

Reuters/Scanpix/LETA

Teroristu organizācija “Daesh”, kuras pašpasludinātais kalifāts “Islāma valsts” vēl pirms gada varēja lepoties ar lielu teritoriju kontroli Sīrijā un Irākā, jūlijā zaudēja savu varenāko bastionu Mosulu, bet oktobrī – de facto galvaspilsētu Raku. Tomēr eksperti ir vienisprātis, ka “Daesh” ideoloģijas sekas mēs jutīsim vēl gadiem.

Ķīnas muskuļi

AFP/Scanpix/LETA

Pasaules otrā lielākā ekonomika un apdzīvotākā valsts, kura gadiem ilgi turējusies savrupi no pasaules politiskās skatuves, strauji mainījusi kursu. Ķīna īsteno plašas bruņoto spēku reformas, uzsākusi "zīda ceļa" modernās versijas būvniecību. Savukārt tās līderis Sji Dziņpins gada sākumā kļuva par Davosas ekonomikas foruma gaidītāko viesi, bet rudenī nostiprināja varu, savu vārdu ierakstot valsts konstitūcijā.

Balkānu karu noslēgums

AP/Scanpix/LETA

Dienvidslāvijas kariem sekojušā tiesvedība strauji tuvojas noslēgumam. Mūža ieslodzījumu par genocīdu un kara noziegumiem saņēma Bosnijas serbu militārais līderis Ratko Mladičs, savukārt īsi pirms galējā sprieduma pasludināšanas viens no Bosnijas horvātu līderiem – Slobodans Praljaks – izvēlējās iedzert indi.

Krievijas dopinga skandāls

Reuters/Scanpix/LETA

2014. gada nogalē parādījās aizdomas, ka Krievijas sportisti Soču olimpiskajās spēlēs krāpušies ar dopinga analīzēm, un pēc padziļinātas izmeklēšanas atklājās šokējoša informācija – Krievijas valsts bija izveidojusi, finansējusi un kontrolējusi iespaidīgu dopinga sistēmu. Pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm pierādījumu skaits bija tik liels, ka SOK diskvalificēja Krievijas Olimpisko komiteju un startam prestižajās sporta sacensībās pielaida tikai “tīros” krievu sportistus.

2017
Gada notikumu tops