Lai spriestu, jāzina
Sadarbībā ar

Reformas

Monopola gals gāzes tirgū

F64

Pēc tam, kad 20 gadus uzņēmumam "Latvijas gāze" bija tiesības būt vienīgajam gāzes piegādātājam Latvijā, no aprīļa dabasgāzes tirgus tika atvērts brīvai konkurencei. Tas nozīmē, ka gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem ir tiesības izvēlēties, no kura tirgotāja iegādāties gāzi.

Nodokļu reforma

F64

Saeima šovasar galīgajā lasījumā pieņēma nodokļu reformas likumus, paredzot virkni būtisku izmaiņu, kas tiks īstenotas no nākamā gada. Piemēram, tiks ieviesta diferencētā IIN likme,  sociālās iemaksas tiek palielinātas par vienu procentpunktu, palielinātas vairākas nodokļu likmes un samazināts PVN Latvijai raksturīgajiem dārzeņiem.

Budžets 2018

F64

Lielākais finansējuma pieaugums valsts budžetā nākamgad paredzēts iekšējās un ārējās drošības veicināšanai, veselības aprūpei, demogrāfijas sekmēšanai, kā arī autoceļu sakārtošanai. Valsts drošībai un aizsardzībai nākamgad papildus plānots piešķirt 126 miljonus eiro, un finansējums kopumā pirmo reizi sasniegs NATO prasību - 2% no iekšzemes kopprodukta. 

Hermanis reformē trupu un teātri

F64

Pēc vairāku gadu sarežģījumiem, Jaunais Rīgas teātris augustā sezonu iesāka jaunā mājvietā – bijušajā Tabakas fabrikā. Līdz ar telpu maiņu tika uzsākts līdzšinējās ēkas Lāčplēša ielā rekonstrukcijas process, savukārt teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis pārmaiņas izmantoja, lai reformētu arī aktieru trupu.

Cirks bez dzīvniekiem

F64

Šogad tika apstiprinātas likumdošanas izmaiņas, kas paredz aizliegt savvaļas dzīvnieku sugu izmantošanu cirkā. Šis jautājums uzjundījis plašas diskusijas un pretrunas sabiedrībā - aizstāvi norāda uz dzīvnieku spīdzināšanu, bet oponenti ir pārliecināti, ka cirks bez dzīvniekiem vairs nebūs cirks.

2017
Gada notikumu tops