Lai spriestu, jāzina
Sadarbībā ar

Še tev nu!

Āboltiņu izslēdz no 'Vienotības'

DELFI

Partijas “Vienotība” valde nežēloja partijas izveidotāju un pēdējās desmitgades spilgtāko līderi Solvitu Āboltiņu, rudenī lemjot par viņas izslēgšanu no partijas. Pamatojums – viņas komentāri un rīcība laikā, kad partija sprieda par iespēju mainīt ekonomikas ministru.

Serebreņņikova arests

AP/Scanpix/LETA

Augustā Krievijā aizdomās par apjomīgu krāpniecību tika aizturēts pazīstamais režisors Kirils Serebreņņikovs. Tika pārtraukta viņa jaunākās filmas par Viktoru Coju tapšana, kā arī piespriests mājas arests. Atbalstu režisoram pauduši ne tikai viņa Krievijas kolēģi, bet arī Eiropas Kinoakadēmija un daudzas pasaules kino zvaigznes.

Nesmukie Deju svētki

LETA

Strīdu krustugunīs nonāca 2018. gadā gaidāmie Deju svētki. Vairāki deju kolektīvi pauda neapmierinātību ar deju programmu lieluzvedumam “Māras zeme”, kurā maz palicis no tautas deju zelta fonda. Tāpat kritizēti tika daļai uzveduma paredzētie stilizētie arheoloģiskie tērpi ar luminiscējošo apdruku.

Mazkrievijas projekts

TASS/Scanpix/LETA

Teju trīs gadus pēc vardarbīgas varas pārņemšanas daļā Donbasa, "Doņeckas tautas republikas" līderis Aleksandrs Zaharčenko izsludināja jaunas valsts "Mazkrievijas" dibināšanu. Šo soli gan viņš aizmirsa saskaņot ar Maskavu, un Krievijas amatpersonas steidza no ieceres norobežoties.

Neatkarīgas Kurdistānas ideja

EPA/Scanpix/LETA

Daudziem par pārsteigumu Kurdistānas vadošā elite gadiem solīto neatkarības referendumu izziņoja šoruden. Prezidents Masuds Barzani vēl dienu pirms tā apgalvoja, ka pasaulei nekas cits neatliks, kā atzīt demokrātisku tautas balsojumu. Viņš kļūdījās. Par spīti 92.73% atbalstam gan kaimiņvalstis, gan Rietumi uzstāja, ka Irākai jāpaliek vienotai.

2017
Gada notikumu tops