Grasbergu saimniecība "Zilūži" ir īsts ģimenes uzņēmums, kas no pavisam nelielas saimniecības gandrīz 25 gadu laikā izaudzis līdz fermai ar 400 govīm un teju 900 hektāriem zemes. Grasbergi ir ne vien lauksaimnieki un piena lopkopji, bet paši arī ražo dažādus piena produktus. Viņu pieeja šim biznesam ir mazliet neierasta, saka saimniecības vadītājs Jānis Grasbergs, taču, spriežot pēc augošajiem saimniecības apmēriem un apgrozījuma rādītājiem, ģimene izvēlējusies pareizo virzienu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

Jau drīzumā Grasbergi kādreizējā avīžu kioska namiņā Valmierā plāno atvērt piena kiosku. Tas būs pirmais šāda veida projekts, un, lai saprastu, kā nelielo ēku iekārtot atbilstoši visām prasībām, nācies pamatīgi palauzīt galvu gan pašiem, gan ierēdņiem. Kioskā būs iespējams nopirkt dažādus "Zilūžu" saimniecībā tapušus piena produktus, tostarp pašreiz lielāko kārumu – saldējumu ar griljāžu. "Faktiski mēs, ņemot zāli un izlaižot to caur govi, iegūstam saldējumu," smejoties stāsta saimniecības tirdzniecības un mārketinga vadītājs Valts Grasbergs.

Kopš 2004. gada saimniecība realizējusi 14 projektus, kuriem piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi. Finansējums likts lietā gan jaunu ēku būvniecībā, gan iekārtu iegādē. Pērno gadu Jānis gan vērtē kā visai neveiksmīgu, galvenokārt sliktās graudu ražas dēļ, taču šogad laikapstākļi esot krietni labvēlīgāki un gadam vajadzētu būt arī finansiāli daudz veiksmīgākam, viņš lēš. Pērn Valmieras novada Bērzaines pagasta Jāņa Grasberga zemnieka saimniecība "Zilūži" apgrozīja 903 505 eiro.

Šobrīd "Zilūži" ir mājražotāji, taču jau kādu laiku gatavojas pārejai uz atzītu ražotāju un cer, ka to izdosies paveikt līdz šī gada beigām.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

DNB Lasāmgabali Latvija var! Lauksaimniecība Piens
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form