Ik gadu Latvijā tiek atjaunoti vai no jauna izbūvēti desmitiem bērnu rotaļu laukumu. Viens no pašmāju uzņēmumiem, kas nodarbojas ar rotaļu laukumu inventāra ražošanu un laukumu būvi, ir "MK Dizains" – Semjonovu ģimenes uzņēmums. Rotaļu laukumu ražošana ir sezonāls bizness, tādēļ tukšos ziemas mēnešus, kad pieprasījuma nav, "MK Dizains" aizpilda, ražojot dažādas mēbeles ārvalstu tirgiem, stāsta uzņēmuma valdes loceklis Viktors Semjonovs.

Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

"MK Dizains" dibināts 2010. gadā, bet, kā stāsta Semjonovs, pieredzi bērnu rotaļu laukumu būvniecībā viņš guvis jau agrāk – tēva kokapstrādes uzņēmumā. Taču pirms septiņiem gadiem dibināts atsevišķs uzņēmums, kurā Viktors ir valdes loceklis, bet viņa tēvs Sergejs – rīkotājdirektors. Šobrīd uzņēmumā darbi rit pilnā sparā, jo ir aktīvā būvniecības sezona, kā arī noris uzņēmuma pārcelšanās uz jaunām telpām. "Ja runājam konkrēti par šodienu, tad ātrāk par 30. augustu es nevaru nevienam piedāvāt ko izgatavot, ja nu vienīgi mazas lietiņas," vasaras darbu dunu raksturo Viktors.

"MK Dizaina" apgrozījums pērn bija vairāk nekā 1,2 miljoni eiro. Taujāts par to, vai nav grūti sastrādāties ar ģimenes locekļiem, viņš atbild noliedzoši, apstiprinot ne reizi vien "Latvija var!" stāstu varoņu pausto – galvenais ir pareiza pienākumu sadale un "nelīšana otra lauciņā".

Tags

Dizains DNB Lasāmgabali Latvija var!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form