Vīna darīšanas nozare Latvijā ir attīstības sākumposmā un vietējiem vīndariem nākas mācīties darot – tieši tā "Abavas vīna darītavas" meistariem izdevies radīt unikālus vīnus un sidrus, ko iecienījuši kā Latvijas, tā ārvalstu patērētāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

Pirmos eksperimentus ar "dievu dzērienu" "Abavas vīna darītavas" saimnieks Mārtiņš Barkāns sāka 2008. gadā, mājās darinot upeņu vīnu. Ideja par savu vīnu viņam radusies kāzu ceļojuma laikā Itālijā, kad viņš iztēlojies, cik jauka būtu dzīve, ja pašiem būtu savs vīna dārzs un savs vīns. "Iemīlējos idejā, ka dzīve laukos var būt arī interesanta, priecīga, pilna ar garšu un komunikāciju. Ja mēs varētu audzēt vīnogas un taisīt vīnu. Tā bija tieši tik vājprātīga ideja varbūt tajā jūtu un romantisma uzplūdā, kāds ir, kad tu tikko esi apprecējies," atminas vīndaris.

Šobrīd "Abavas vīna darītavas" ražotne izvietota 3000 kvadrātmetru lielā ēkā Slampes pagasta Ārlavciemā, ko savulaik izmantojusi dārzeņu konservu rūpnīca. Kad vīndari to iegādājušies, ēka bijusi visai sliktā stāvoklī, bet pamazām tā atjaunota, un nu ražotne izvietota aptuveni 1500 kvadrātmetru lielā ēkas daļā. "Ja viss būtu bijis jābūvē pašiem, tad tās būtu miljonu investīcijas," stāsta Barkāns, piebilstot, ka darbu viņš sācis vien 30 kvadrātmetru plašā kambarītī. Viens no šī gada plāniem ir izremontēt ēkas daļu, kur, kā stāsta vietējās leģendas, konservu ceha laikos darināts miestiņš, pārvēršot to veikalā. Tad ražotnes viesiem būs iespēja tai piebraukt pa ceļu, kas ved caur plašo ābeļdārzu vīna darītavas priekšā.


Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Altum DNB Lasāmgabali Latvija var!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form