Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

"Grandeg" pastāvēšanas laikā piedzīvojis un pārdzīvojis ne vienu vien krīzi – gan Krievijas rubļa vērtības kritumu, gan dižķibeli tepat Latvijā. "Faktiski šo biznesu es sāku 1992., 1993. gadā un tajā laikā te nebija šādu tehnoloģiju un cilvēki teica: "Lubiņ, kā tev ir ar galvu? Vai tev viss kārtībā?". Es teicu, ka šī tehnoloģija varētu būt interesanta un tai noteikti ir nākotne, bet man norādīja, ka man ''nav visi mājās'','' stāsta uzņēmējs, ''teicu, ka paskatīsimies, kā būs pēc gadiem.'' Tagad tie paši cilvēki viņam sakot: ''Jā, tu esi tēmā.''

Latvija var! 'Ražošana provincē ir neprāts', bet 'Grandeg' attīstība turpinās
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Uzņēmumā nodarbināti aptuveni 30 cilvēki, no kuriem 20 strādā ražotnē. Pašlaik, kā saka Lubiņš, "ir nesezona". Aktīvākais darba laiks ir vasara un rudens, kad pilnā sparā rit būvniecības sezona. Ar pērnā gada finanšu rezultātiem uzņēmējs nav apmierināts un cer, ka šogad "Grandeg" strādās daudz labāk, jo būvniekiem atkal būs pieejams Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums, kas uzņēmumam varētu nozīmēt vairāk lieljaudas katlu pasūtījumu.