Informāciju tehnoloģiju (IT) nozare ir nemitīgā attīstībā, tādēļ uzņēmumiem, kas par savu darbības virzienu izraudzījušies IT, jābūt dinamiskiem. Šis vārds labi raksturo Latvijas uzņēmumu "Squalio", kas iekarojis ne vien vietējo tirgu, bet nodibinājis meitasuzņēmumus astoņās valstīs un saņēmis IT milža "Microsoft" balvu kā labākais sadarbības partneris Latvijā 2015. un 2016. gadā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rakstu sērijā "Latvija var!" portāls "Delfi" stāsta par uzņēmīgiem cilvēkiem Latvijas biznesā, kuru idejas pārtop inovatīvos produktos, iekaro eksporta tirgus vai pašmāju klientu sirdis. Projekts top sadarbībā ar DNB.

Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 1997. gadā, kad tika dibināta SIA "DPA", kas šobrīd ietilpst "Squalio" grupā. 2015. gadā grupa sadalīja darbību divos virzienos un pērnā gada janvārī mainīja zīmolus, DPA pārveidojot par "Squalio", kura galvenais darbības virziens ir programmatūru, mākoņpakalpojumu licencēšana, un "Squalio" pārveidojot par "Squalio Cloud Consulting", kas nodrošina augsto tehnoloģiju un biznesa vadības sistēmas.

Pašlaik IT tirgus ir krietni mainījies, salīdzinot ar deviņdesmito gadu izskaņu un 2000. gadu sākumu, un, kā stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Sandis Kolomenskis, lielā mērā noteikumus nozarē diktē "lielie spēlētāji", tostarp "Microsoft", "Google", "Amazon". "Gabala prece, proti, tas, ka mēs nopirkām licences kasti vai programmatūras kompaktdisku – tas jau ir palicis stipri pagātnē un vairākas programmatūras šādi nevar iegādāties. Tagad viss vairāk vai mazāk ir pazīstams ar tādu servisa pieskaņu." Tādēļ "Squalio" klientiem piedāvā programmatūru licencēšanas apmaksas modeli, ko var salīdzināt, piemēram, ar mobilā telefona vai televīzijas abonēšanu, proti, par programmatūru tiek maksāta ikmēneša maksa. Tāpat "Squalio" izveidojis pašapkalpošanās platformu "place365.lv", kurā uzņēmēji var iegādāties programmatūru un saņemt IT speciālistu konsultācijas.

"Accenture" vadītājs Latvijā Maksims Jegorovs atzīst: "Citi vietējie IT uzņēmumi no "Squalio" varētu mācīties ārvalstu filiāļu atvēršanu, lai nestrādātu tikai vietējam tirgum. Ieiešana ārvalstīs paver plašākus apvāršņus un sniedz pasaules elpu, jo viss negriežas tikai ap mums," viņš skaidro, piebilstot, ka "Squalio" ir viens no lielākajiem "Microsoft" partneriem Baltijā.

Jegorovs min, ka pasaulē, tostarp Latvijā, ir vairāki piemēri, kad uzņēmumi uz liela ražotāja produktu bāzes veido savus risinājumus, kurus virza tirgū sadarbībā ar ražotāju. "Novēlu uzņēmumam dziļāk iet šajā virzienā un nebaidīties eksperimentēt. Interesants "Squalio" darbības virziens ir biometrija, kas sadarbībā ar mākslīgo intelektu nākotnē var radīt interesantus projektus un pakalpojumus," klāsta "Accenture" vadītājs Latvijā un uzsver – tādi uzņēmumi kā "Squalio" veido ekosistēmu, tāpēc svarīgi ir ieguldīt līdzekļus nākotnē, sabiedrības attīstībā un izglītošanā.

Tags

DNB Lasāmgabali Latvija var!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form