Projektu atbalsta
Sponsor Logo
Foto: Publicitātes foto

Gaidot Lielo Talku: talkotāja rokasgrāmata

Ar jaunā desmitgades posma sākumu Lielā Talka sveic visus savus sekotājus, entuziastus, gudros, jaukos, enerģiskos, cerīgos labvēļus, nelabvēļus un tos, kuri vēlas mainīties un mainīt pasauli. Lielās Talkas šī gada sauklis “Es piederu nākotnei!” nozīmē – nākotne sākas tagad, nākotne ir veids, kā mēs domājam un darbojamies tieši šobrīd.

Kas ir jāzina mūsdienīgam talkotājam:

Ikviens jebkurā vecumā ir aicināts piedalīties. Ne tāpēc, ka viena vai vairākas plastmasas pudeles gaida, ka tās tiks iznestas no meža. Bet tāpēc, ka šādi jūs pierādāt un parādāt, ka neesat vienaldzīgs, ka jums nav vienalga (jo tieši vienaldzība nogalina visu) un ka jums pietiek drosmes savus centienus paust publiski. 

LĪDZ LIELAJAI TALKAI

Katram no jums ir arī iespēja talkā nepiedalīties burtiski, ja tas ir pretrunā ar ideoloģiskajiem, reliģiskajiem, domāšanas vai cita veida principiem. Tomēr uzmundrināt un atbalstīt tos, kuri to dara, var ikviens. Tā ir kopā būšana. Tas ir smalkās fizikas fenomens – domājot pozitīvi, veidojam pozitīvu noskaņojamu, kas savukārt uzlādē visus apkārtējos. Domāsim un vēlēsim labu gan sev, gan citiem, gan visai pasaulei kopumā un Latvijai jo īpaši.

Ja plānojat talkot, ienāciet Lielās Talkas mājaslapā un atzīmējiet piesārņoto vietu sadaļā Kartes vai, sākot ar 27. martu, reģistrējiet savu talkošanas vietu. Noderīga informācija arī šeit

Ikviens, kurš reģistrē savu talku, kļūst par talkas atbildīgo un saņem no talkas koordinatora, kurš ir konkrētās pašvaldības pārstāvis, talkas maisus un informāciju par savākto atkritumu vietas precizēšanu. Vairāk informācijas Talkas.lv vai zvanot uz kontakttālruņiem, kas norādīti sadaļā Kontakti.

Jaunums! 

Šogad Lielā talka aizsāk jaunu talkošanas un šķirošanas veidu. Talku atbildīgie saņems baltus un zilus maisus. Zilajos maisos tiek vākta visa veida plastmasa. Baltajos maisos viss pārējais. Neviens netiks sodīts, ja tas netiks izdarīts, tomēr mēs varam pamēģināt, lai savāktā plastmasa uzsāktu jaunu otrreizējo dzīvi.

Ikviens, īpaši jaunieši, ir aicināts ielādēt savā telefonā VIDES SOS aplikāciju un doties “atkritumu medībās”. To var darīt tagad un visu cauru gadu. Jūs panāksiet, ka atkritumu kaudzes tiks savāktas ārpus talkas aktivitātēm un ka atbildīgās institūcijas sadzirdēs jūsu vēlmi īstenot savas tiesības dzīvot tīrā vidē. Satversmes VIII nodaļas 115. pants nosaka: “Valsts aizsargā ikviena tiesības dzīvot labvēlīgā vidē, sniedzot ziņas par vides stāvokli un rūpējoties par tās saglabāšanu un uzlabošanu.”

Ikviens laipni aicināts piedalīties Lielās Talkas jaunajā projektā “Ideju talka”. Tas nozīmē, ka ikviens var dalīties ar savām idejām ar citiem (“Ideju talku” apraksts atrodams mājaslapā www.talkas.lv ). Idejas var būt visdažādākās, un jebkura – pat vismazākā vai vistrakākā un šķietami nerealizējamā – ideja var palīdzēt mums visiem kopā veidot labāku dzīvi. Idejas par to, kā dzīvot zaļāk, var skart jebkuras jomas un nozares – veselību, izglītību, vidi, bioloģisko daudzveidību, klimata izmaiņas, ekonomiku, transportu, sadzīvi vai psiholoģiju). Idejas – tā ir nākotne.

27. aprīlī apģērbieties atbilstoši laikapstākļiem un ejiet dabā.

Varat pievienoties citiem talkotājiem vai talkot vienatnē.

Līdzi ņemiet cimdus un kādu sviestmaizi – tas talku pārvērtīs par jauku kopā būšanu pēc labi padarīta darba. 

Tikai lūdzam savus traukus pēc talkas neatstāt dabā! 

Ņemiet līdzi ģimenes locekļus, jo tas var pārvērsties par jauku ģimenes pasākumu. 

Ņemiet līdzi savus draugus – tas būs jauks kopā būšanas laiks ar milzīgu lietderības koeficientu. 

Varat iet talkot viens un pārvērst to par labāko meditāciju savā mūžā.

Uzvelkot sporta apģērbu, jūs talku varat pārvērst par labu treniņu ar lielu kaloriju sadedzināšanas efektu. 

Varat izvest pastaigā patversmes suņus, viņi noteikti pateiks par to paldies!

Talkas dienā varat iet dabā ar telefonu un ar Vides SOS aplikāciju medīt atkritumus. Tas arī būs jūsu ieguldījums labākā nākotnē. 

Protams, varat arī stādīt kokus, košumkrūmus un puķes, palīdzēt kaimiņiem u. c.!

Esiet uzmanīgi mežā, atrodot asus priekšmetus. Tie jūs nesavainos, ja ar tiem apiesieties ar mīļu piesardzību.

Sargājiet bērnus, bet dodiet arī viņiem iespēju padarboties, jo bērni staigās pa jūsu kopīgi sakoptajām vietām un to atcerēsies uz mūžu.


Foto: LETA

Ikviens ir aicināts sūtīt savus talkas notikumus, interesantākos brīžus, jautrākos atgadījumus uz e-pasta adresi talkas@talkas.lv un dalīties ar tiem sociālajos kontos.

Atcerieties, ka pēc talkas kārtīgs talkotājs to vienmēr ir nosvinējis ģimenes vai draugu pulkā. Izmantojiet šo iespēju un nosviniet vērtīgi padarītu darbu! FOTO: F64

Mamma Daba mūs ir radījusi, un mums ir visas iespējas būt kaut mazliet pateicīgiem tai par šo faktu!

#EsPiederuNākotnei

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: myUrlKeys

Filename: ads/widget_between_article.inc

Line Number: 7

Backtrace:

File: /www/htdocs/common/includes/verticals/ads/widget_between_article.inc
Line: 7
Function: _error_handler

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 332
Function: include

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 299
Function: call_user_func_array

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 300
Function: preg_replace_callback

File: /www/htdocs/delfi/includes/projects/aboutpages/content_replace.inc
Line: 392
Function: aup_shortcode

File: /www/delfi/php/sadmin/be/application/controllers/SpecialProjectsCTRL.php
Line: 114
Function: include

File: /www/delfi/php/sadmin/be/htdocs/index.php
Line: 292
Function: require_once

Projekta saturs tapis sadarbībā ar "Lielā Talka", dizains – Ilze Vanovska un Martina Sergejeva, izstrāde – Karīna Ļašuka, projekta vadītājas – Žanete Zīlīte, Liene Lacberga un Kristīne Melne.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.