Uz sākumu Sākums Latvijas biotopu daudzveidība Visvairāk apdraudētie dzīvnieki Ekolatvietim pa pēdām Dabīgi uzkopšanas līdzekļi Intīmā higiēna un dabas aizsardzība Slavenības – vides aizstāvji Vides aktīvisma aizsākumi Dabai draudzīgs un veselīgs uzturs Latvijas lauksaimniecības politikas anatomija Gada varoņi dabā Latvija ceļā uz pesticīdu lietošanas ierobežojumiem 100 idejas, lai dzīvotu zaļāk Jēgpilniem svētkiem Dabas iznīcināšanas temps Kadru zvejošana dabā Pirmais bioreģions Latvijā un Baltijā Maluzvejniekiem pa pēdām Upe – juridiska persona Draudi planētas nākotnei Apzināties globālo identitāti Cilvēka un zvēra ceļu krustceles Cilvēku planēta kukaiņa acīm Darīt pašiem un kopā Pārbaudi savas zināšanas! Apēst pļavu Kas ir zemes māksla? Zaļās vārnas meklējumos Pļavas terapija īkšķa galā PET pudeles stāsts (Ne)cilvēka daba Lai mājdzīvnieks netop par draudu savvaļai Bitēm un cilvēkiem draudzīga lauksaimniecība Bezbiļetnieki Latvijas savvaļā Bioloģiskās pārtikas ceļvedis Piemēri, kas iedvesmo 168 kazas un siers Atbalstīt vietējos zemniekus Plastmasas kultūrslānis Ko atstāsim mantojumā bērniem? Lasi, iedvesmojies, balso! Atbildīgi arī dārzā Pastāsti un iedvesmo citus! Saules un zemes spēks uz tava galda Rūpnieciski ražotas kosmētikas plusi un mīnusi Dabas daudzveidībai pa pēdām Saikne starp dabu un cilvēku veselību Cilvēks. Dzīvnieks. Ainava. Atbildība un ilgtspējība kosmētikas maciņā Tērpties saskaņā ar sevi un dabu Bezatkritumu dzīvesveida pieci pamatprincipi Daba un kovidmīti 2020. gads dabas un cilvēka acīm Neapēst zemeslodi Vērtīga lasāmviela par cilvēka un dabas attiecībām Pandēmijas ietekme uz iešanu dabā 'Zero waste' kustības attīstība Lupatu verdzība Mazāk ir vairāk
Sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu
Dalies savos videi draudzīgajos ieradumos un saņem vērtīgas balvas
Foto: Shutterstock
Lai mainītu lietas, dažreiz pietiek ar mazumiņu. Lai iedvesmotu ikvienu savā ikdienā ieviest jaunus ieradumus, kas ilgtermiņā var atstāt pozitīvu ietekmi ne tikai uz indivīda dzīvi, bet arī plašākiem procesiem, Latvijā vadošais medijs DELFI sadarbībā ar Latvijas vides aizsardzības fondu projekta "Atbildīgi dabā" ietvaros piedāvā konkursu "Maini pasauli šodien".
Mēs aicinām ikvienu, kurš savā ikdienā mājās, darbavietā, savā zemes īpašumā, veicot izvēli veikalā vai pavadot brīvo laiku, ir ieviesis kādus labus, videi draudzīgus ieradumus, dalīties savā pieredzē. Ikdienas pastaigas apvienošana ar atkritumu vākšanu, apzināta ilgtspējīgas garderobes veidošana, videi draudzīgas ēdienkartes veidošana, automašīnas maiņa pret velo, dabas daudzveidības uzturēšana savā īpašumā, atklājumi patērētās elektroenerģijas vai radīto atkritumu daudzuma samazināšanai, alternatīvu tīrīšanas un personīgās higiēnas līdzekļu lietošana – šie ir tikai daži no piemēriem, ar ko aicinām dalīties.
Kas tev ir jādara?

Līdz 19. aprīlim (ieskaitot) sūti mums (e-pasts: atbildigi@delfi.lv; ar norādi "Atbildīgi dabā") 1–3 foto un īsu aprakstu (līdz 700 rakstu zīmēm) par savu ieradumu. Interesantākie, oriģinālākie, spilgtākie foto stāstiņi pēc tam piedalīsies DELFI lasītāju balsojumā, kas sāksies 23. aprīlī un ilgs divas nedēļas.
"Veidojot "Atbildīgi dabā" projektu un vērojot tendences sabiedrībā, redzam, ka "zaļais dzīvesveids" un videi draudzīgu ieradumu ieviešana kļūst arvien populārāka un ir interesanta arvien lielākai sabiedrības daļai. Tāpat mēs labi apzināmies, ka mainīt ieradumus nemaz nav tik vienkārši, un dažiem tam vajag vai nu īpašu pamudinājumu, vai gluži vienkārši iedvesmu un sajūtu, ka tas nav nekas sarežģīts. Tāpēc arī gaidām mūsu lasītāju idejas – kopā mums noteikti izdosies padarīt šo pasauli par kripatiņu labāku," aicina "DELFI Brand Studio" galvenā redaktore Kristīne Melne.
Balsojuma 1. vietas ieguvējs saņems balvu – 2x50 eiro vērta dāvanu kartes no beziepakojumu veikala "Burka" (izmantojama arī interneta iepirkumiem beziepakojuma.lv), 2. vietas ieguvējs – "Burkas" dāvanu karti 50 eiro vērtībā. Trīs no visiem konkursā iesūtītajiem pieredžu stāstiem izlozes kārtībā tiks pie "DELFI Plus" abonementa 12 mēnešiem. Viens no konkursa dalībniekiem iegūs arī Pasaules Dabas Fonda specbalvu. Tāpat, lai padarītu cīņu interesantāku, balvu saņems arī projekta "Atbildīgi dabā" veidotāju komandas favorīts – izvēlētais stāsts balvā iegūs "Dāvanu serviss" dāvanu karti 50 eiro vērtībā jaunām pieredzēm un piedzīvojumiem.


"Aizvien aktuālāki kļūst klimata pārmaiņu, dabas daudzveidības un citi apkārtējās vides jautājumi. Mēs dzīvojam jaunu atklājumu un risinājumu laikā, un ikvienam no mums ir iespēja līdzdarboties, sākt vai turpināt rīkoties apkārtējo vidi saudzējoši. Mūsu ikdienas paradumi var sniegt tūlītējus uzlabojumus dabai, kā arī veicināt pārmaiņas sistēmā," uzsver Pasaules Dabas fonda pārstāve Elīna Pekšēna. "Slavējams ir ikviens centiens rīkoties videi draudzīgāk, un konkurss ir lieliska iespēja godināt aktīvākos, izceļot labos piemērus."

Projektu "Atbildīgi dabā" Latvijā vadošais medijs DELFI ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu aizsāka 2020. gada septembrī. Tajā aptvertas tādas tēmas kā aprites ekonomika, dabas daudzveidība, klimata pārmaiņas un citas ar vidi un sabiedrības ieradumiem saistītas tēmas. Ekspertu komentāri un viedokļi, pieredzes stāsti, ieskats globālos procesos un daudz cita izglītojoša, interesanta un aizraujoša satura ar aicinājumu mūsu lasītājiem – domā un rīkojies atbildīgi dabā!
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.