Aizdevums pret ķīlu – kāpēc no tā nevajag baidīties?
Foto: Publicitātes foto

Visus kredītus var iedalīt divās lielās grupās – kredīti pret ķīlu un tādi, kam ķīla nav nepieciešama. Bet ne visi no mums pilnībā izprot šo kredītu atšķirības. Skaidrību šajos jautājumos vieš "West Kredit" valdes loceklis Artūrs Silantjevs.

Kas ir kredīts pret ķīlu?

Kredīts pret ķīlu ir ilgtermiņa aizdevums. Ņemot vērā, ka aizdevumā iesaistīta ķīla, nereti šie kredīti ir ar izdevīgiem nosacījumiem nekā kredīti bez ķīlas. Šāda tipa kredīts dod iespēju saņemt aizdevumu ar zemāku procentu likmi. Par ķīlu var kalpot nekustamais īpašums (dzīvoklis, māja, zeme), dažos gadījumos arī auto tehnika. Jēdzienā "kredīts pret ķīlu" slēpjas vairāki kredītu veidi – hipotekārais un auto kredīts, dažāda tipa līzingi, pat lombarda pakalpojumi. Savukārt kredītu veidi bez ķīlas ir visa veida patēriņa un ātrie jeb īstermiņa kredīti, kredītkartes, overdrafti, dažāda veida kredītlīnijas.

Kāpēc nav jābaidās no kredīta pret ķīlu?

Mēs, "West Kredit", piedāvājam kredītu tikai pret nekustamā īpašuma ķīlu, kas nozīmē, ka tā saucamos patēriņa aizdevumus neizsniedzam. Lai saņemtu kredītu pie mums, klientam ir jāieķīlā savas nekustamais īpašums – māja, dzīvoklis vai zeme.

Tas ir mīts, ka ņemot aizdevumu bez ķīlas, problēmu gadījumā Tev piedarošais īpašums netiek apdraudēts. Jāuzsver, ka neatkarīgi no tā, vai esi, vai neesi ieķīlājis savu nekustamo īpašumu, neatmaksāta aizdevuma gadījumā jebkuram kreditoram ir visas tiesības vērst piedziņu pret Tavu nekustamo īpašumu.

Pret nekustamā īpašumu ķīlu spējam iedot daudz zemāku un izdevīgāku likmi nekā citi kredītdēvēji. Ja salīdzinām tā saucamo GPL (gada procentu likmi) – kredītā ar ķīlu tā ir zem 13% gadā, taču, skatoties uz tādu pašu produktu bez ķīlas, procentu likme ir jau vairāk nekā 40% gadā.

Kas man jāizvērtē pirms ņemt kredītu?

Pirmkārt, jāsaprot, kāda tipa kredīts būs Tavai situācijai atbilstošākais.

Otrkārt, vienmēr vajag salīdzināt visus piedāvājumus un izvērtēt līgumu, likmes un citus nosacījumus.

Treškārt, svarīgi, lai potenciālais aizdevējs spēj izskaidrot visu Tev saprotamā valodā. Jebkurš neatbildēts jautājums vēlāk var izrādīties par iemeslu konfliktam. Mēs savā komunikācijā ar klientiem esam ļoti atklāti – izskaidrojam katru līguma punktu un neskaidru jautājumu.

Vai varu saņemt aizdevumu pie jums, ja man jau ir cits kredīts pie cita aizdevēja?

Katra situācija ir individuāla. Ja atnāc pie mums un spēj parādīt, ka Tev ir pietiekoši ienākumi, kā arī mēs redzam, ka esošās kredītsaistības un aizdevums, ko vēlies saņemt, netraucēs veikt maksājumus, tad izsniegt Tev aizdevumu nebūs nekādu problēmu. Savukārt, ja cilvēks atnāk ar lūgumu, piemēram, aizņemties 5000 eiro, bet, paskatoties viņa kredītvēsturē redzam, ka viņam jau ir daudz esošo saistību, tad vispirms piedāvājam apvienot visus kredītus vienuviet. Mūsu uzdevums nav iedzīt cilvēku vēl lielākā finanšu bedrē, bet palīdzēt.

Kādi ir galvenie iemesli, kāpēc aizdevumu atsaka?

Ja redzam, ka Tavi ienākumi ir nepietiekami, lai aizņēmumu atmaksātu. Tādā gadījumā ar aizdevumu nevaram palīdzēt, bet kaitēt. Visos pārējos gadījumos aizdevuma saņemšana ir individuālas sarunas jautājums.

AIZŅEMIES ATBILDĪGI, IZVĒRTĒJOT SAVAS IESPĒJAS ATMAKSĀT KREDĪTU!


Source

Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form