Bezkompromisa dizains
Foto: Publicitātes foto

Latvieši Māris Tilibs un Ivars Lācis mēbeļu kvalitāti garantē ar saviem uzvārdiem. Ar koku siguldieši strādā divdesmito gadu un, ir vieni no nedaudzajiem, kuri Latvijā rada dizaina mēbeles: oriģinālas un kvalitatīvas; privātpersonām, dizaineriem un komerciālām organizācijām. Tilibs un Lācis darbs novērtēts un pieprasīts daudzviet pasaulē.

Mēbeļu veiksmes stāstu veido pieredze, zināšanas un komanda. Tilibs un Lācis ar koku darbojās, veicot individuālos pasūtījumus. 2010. gadā sajutām, ka jātaisa pašam savs krēsls - stabils, drošs un izturīgs. Ivars Lācis piekrita, un abi sāka skicēt. Gribējās, lai krēsls ir arī skaists. Māra Tiliba ideālais sēžamais tapa gadu - tik ilgi tika testēti vairāki savienojuma veidi līdz izdevās atrast tādu, kas neizļurkāsies. Tas izskatās kā divi kopā saāķējušies puzles gabaliņi. Tilibs bija apmierināts ar savu jauno krēslu, tāds tapa arī Lācim un, viņš ieminējās, ka krēsls ir tik labs, ka gribētos ar to dalīties - radīt trešo un ceturto. Un, lūk - krēsli ir nopērkami nu jau - simtiem!

Šo daudzo gadu laikā daudzi cilvēki visā pasaulē jūtas tikpat labi, cik Tilibs. Līdz šim nav krēsla, kas būtu atdots atpakaļ, tāpēc, ka salūzis. Tie ir kvalitatīvi, ērti un droši. Kopš 2019.gada unikālais krēslu savienojums ir patentēts.

Kā jau krēsla radītāji, Tilibs un Lācis nesēž uz vietas, bet domā par to kādām jābūt mēbelēm nākotnē. Viņi vēlas radīt izcilību, kas izriet no unikāla dizaina, bezkompromisa greznības un izcila snieguma. To sasniegt palīdz komanda, kurā strādā tikai augsta līmeņa meistari, profesionāļi, kuri savas zināšanas un lielo pieredzi izmanto visos projektos. Piemēram, radot galdus un krēslus bērniem un pusaudžiem, kurus pirmie izmēģināja pašu bērni. Galdi ir stabili, viscaur no oša masīvkoka.

Vairākas sabiedriskās organizācijas izvēlējušās bērnu stūrīšiem tieši siguldiešu meistardarbus. Melnie, vijīgie bāra krēsli manāmi Latvijas valsts meži informācijas birojā, kas bija izvirzīts Latvijas Arhitektūras gada balvai.

Raugoties uz krēslu pieprasījumu, Tilibs un Lācis izvērsās - tapa ābolu zaļas un bezdibeņa zilas kumodes, pelēks galds ar masīvu oša virsmu, gaišais skapis ar koka zaru reljefu. Mēbeļu virsmas krāsotas ar dziļo struktūrkrāsu, kas pirmajā acu uzmetienā izskatās kā matēts metāls. Komandā ir gadiem pārbaudīti augsta līmeņa meistari, profesionāļi.

Tilibs un Lācis joprojām strādā arī ar individuāliem projektiem. Varam izgatavot gan leti reģistūrai un visu biroja iekārtojumu, gan gaumīgu mājas interjeru.

Norvēģija, Francija, Anglija un Vācija. Tās ir dažas no eksporta valstīm kur nonāk Tilibs & Lācis ražotās mēbeles. Uz Franciju ceļo Siguldā tapušās smalka dizaina koka lustras, jo Tilibs un Lācis strādā pēc pasūtītāju dizaina visā pasaulē. Masīvas koka kāpnes privātmājai Maltā, restorānu ķēdes mēbeles Norvēģijā!

Radīt izcilību. Tāds ir abu uzņēmēju mērķis. Izcilību no koka - drošu, ērtu, unikāla dizaina, bezkompromisa greznības. Un lepoties, ka Latvijā ir oriģināla dizaina kvalitatīvas mēbeles.

Pirms pāris gadiem intervijā žurnālam Ir Tilibs un Lācis stāstīja, ka mēbelēs ielikuši pašu labāko un "krēslus esam tik ļoti izmīlējuši, ka varu garantēt – ar tiem notikt nevar nekas. Ja arī notiks, reaģēsim. Jo tiem ir mūsu vārds." Koku viņi joprojām mīl, un arī izaicinājumus, ko tas spēj sniegt.

Comment Form