Čella spēle un muzicēšana – veids, kā atgriezties pie sevis
Foto: Elīna Lieljukse

Komunikācijas speciāliste Ieva Šķendere ikdienā strādā Saeimas Sabiedrisko attiecību birojā, Apmeklētāju un informācijas centrā. Darba dienas ir ļoti dažādas – gan darbs ar dokumentiem, gan dažādu informatīvi izglītojošu pasākumu un projektu organizēšana, taču viņas sirds pieder čella meditācijai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Čella spēli Ieva apguva jau agrā bērnībā, mācoties mūzikas skolā. Tomēr dzīves ceļi meta līkločus, un čella spēle ir palikusi kā hobijs un sirds mūzika. Savukārt caur čella meditācijām viņa iepazina čella skanējumu no jauna un apjauta, cik spēcīgi mūs var ietekmēt skaņas vibrācijas. Skanot čella stīgām, prāts apklust un var ļauties mirklim, kad sāk runāt sirds. Ieva uzskata, ka mūzika un skaņa spēj dziedināt, turklāt muzicēšana un improvizācija mūzikā ir ļoti radošs process, kas ļauj atklāt sevī nepajaustus resursus.

Ieva čellu spēlē vismaz pāris reizes nedēļā, un čella meditācijās viņu var dzirdēt dažādos pasākumos, retrītos, piemēram, Miera joga un čella meditācija, čella un gongu meditācijas. Viņa ir arī Vidzemes kamerorķestra dalībniece, spēlē čellu kāzu ceremonijās un citos pasākumos, kā arī iesaistās dažādos muzikālos projektos. Ieva ir viena no dalībniecēm nesen kā tapušajā mūzikas projektā "Stīgotājas", kur apvienotas čella, kokles, gongu, klavieru un citu netradicionālu instrumentu improvizācijas – skaņu stāsti. Pavasarī viņa ar čella meditāciju iepazīstinās arī jaunajā tikšanās vietā Meeting Point pašā pilsētas sirdī, "Galerijā Centrs".

"Čella meditācijā es ļauju izpausties savam aicinājumam un radošumam mūzikā. Tā ir mana sirds mūzika. Spēlējot čellu, es saplūstu ar instrumentu un ļaujos esošajam mirklim, kad prāts apklust. Čella meditācija un muzicēšana kopumā man ļauj satikties ar sevi. Domāju, ka ikvienam ir brīži, kad šķiet Tu esi kā izšķīdis informācijas gūzmā un skrējienā, kas valda apkārt. Čella spēle un muzicēšana ir vieds, kā varu atgriezties pie sevis," stāsta Ieva. "Spēlējot čellu, es improvizēju, ļaujos sajūtām un mirklim. Darbā esmu lietišķa un apdomīga."

Sekojot dzīvesstila tendencēm un tam, ka cilvēkiem bez pamat nodarbošanās ir arī dažādi interesanti hobiji, ar kuriem viņi vēlas dalīties un iedvesmot sabiedrību ne tikai sociālajos tīklos, bet arī satiekoties klātienē, tirdzniecības centrs "Galerija Centrs" ir radījusi īpašu vietu – telpu, kur tikties un dalīties ar visdažādākajām zināšanām, interešu tēmām un hobijiem. Jau pavisam drīz, 6.martā, durvis vērs jauna tikšanās vieta pašā Rīgas sirdī - MEEETING POINT "Galerijā Centrs", kur ikvienam būs iespēja dalīties ar zināšanām, iedvesmot, mācīt, klausīties, kopīgi muzicēt, vingrot, dejot, dziedāt, diskutēt, klusēt, meditēt vai vienkārši atpūsties. Vieta, kur kļūt atbildīgam par savu veselību un garīgo izaugsmi, iegūt jaunas zināšanas, domubiedrus, un, kas zina, iespējams beidzot atrastu savu aizraušanos un sirds ceļu.

Lai uzzinātu vairāk par īpašo satikšanās vietu Meeting Point, sekojiet līdzi jaunumiem "Galerija Centrs" Facebook.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form