Centralizētās kanalizācijas ierīkotāji varēs norēķināties ar dalīto maksājumu
Foto: Kaspars Krafts/F64 Photo agency

SIA "Rīgas ūdens" ieviesis jauninājumu – iespēju slēgt līgumus par dalītā maksājuma īstenošanu pieslēgumu centralizētās kanalizācijas sistēmai būvdarbiem Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā" 4., 5. un 6. kārtas ietvaros izbūvētajiem centralizētajiem inženiertīkliem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lieto uzreiz, maksā vēlāk

Dalītā maksājuma par pieslēgšanos centralizētās kanalizācijas sistēmai ieviešana potenciālajiem klientiem atvieglos finansiālo slogu, sadalot kopējā maksājuma summu ikmēneša maksājumos vairāku gadu garumā. Periodu, kādā tie veicami, dzīvojamās mājas īpašnieks varēs noteikt, slēdzot savstarpēju vienošanos ar SIA "Rīgas ūdens".

Šie nosacījumi attiecas uz dzīvojamo māju īpašniekiem ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā" 4., 5. un 6. kārtas realizācijas apkaimēs – Rīgas administratīvās teritorijas Mārupē, Katlakalnā, Bolderājā, Berģos, Beberbeķos, Imantā, daļā Ziepniekkalna un Teikas. Izbūvējot pieslēgumus centralizētajai kanalizācijas sistēmai, šo apkaimju iedzīvotājiem turpmāk būs iespēja veikt ikmēneša maksājumus ilgākā laika posmā, pakāpeniski atmaksājot pieslēguma izveides izmaksas. Māju īpašnieki aicināti pieteikties arī Rīgas pašvaldības līdzfinansējumam būvniecības izdevumu kompensēšanai: Mārupē, Katlakalnā un Bolderājā līdzfinansējumu saņemt varēs pēc pieslēguma būvdarbu pabeigšanas, bet pārējās apkaimēs līdzfinansējums pieejams gan veicot projektēšanas darbus, gan pabeidzot pieslēgšanos kanalizācijas sistēmai.

Kaut kur vēl būvē, kaut kur jau uzbūvēts

Pašlaik Rīgas pilsētas administratīvās teritorijas Mārupes, Katlakalna un Bolderājas apkaimēs centralizētās kanalizācijas sistēmas atzari jau ir izbūvēti. Līdz šā gada 31. decembrim ir pagarināts termiņš, līdz kuram par minētajās apkaimēs esošo dzīvojamo māju pieslēgšanu centralizētajiem inženiertīkliem var saņemt līdzfinansējumu būvniecības darbu izdevumu kompensēšanai. Par pieslēgumu būvniecības pabeigšanas termiņu ir noteikts 2022. gada 31. oktobris.

Projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 5. kārta" ietvaros jau praktiski pabeigta ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Berģu dienvidu daļā. Šajā kārtā ietilpstošajās Imantas ziemeļrietumu daļas un Beberbeķu apkaimēs būvdarbi pašlaik rit pilnā sparā, tos plānots pabeigt līdz 2022. gada rudenim.

Projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Rīgā, 6. kārta" ietvaros SIA "Rīgas ūdens" paplašinās ūdensapgādes un kanalizācijas tīklus atsevišķās Ziepniekkalna, Imantas un Teikas ielās. No šīm apkaimēm Teikā būvdarbi jau uzsākti (tos plānots pabeigt līdz novembrim), bet Ziepniekkalnā un Imantā darbiem vajadzētu sākties 2022. gada otrajā pusē. Abas šīs kārtas pilnībā paredzēts īstenot līdz 2023. gada 31. decembrim.

Pilsētas kanalizācija ilgtermiņā ir izdevīgāka

Salīdzinot decentralizētās kanalizācijas sistēmas uzturēšanas izmaksas ar maksājumiem par pilsētas kanalizāciju, ilgtermiņā tiek gūts ievērojams finansiālais ietaupījums, tāpēc pieslēgšanās centralizētajai kanalizācijai ir izdevīgāka par videi bieži vien nedraudzīgās lokālās sistēmas uzturēšanu un apkopi.

SIA "Rīgas ūdens" ieviestā dalītā maksājuma īstenošanas un pašvaldības līdzfinansējuma piešķiršanas mērķis ir veicināt to dzīvojamo māju, līdz kuru zemesgabala robežai vai ielas sarkanajām līnijām ES Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu ietvaros būs izbūvēti pilsētas kanalizācijas sistēmas atzari, pieslēgšanu centralizētajiem inženiertīkliem.

"Papildu informāciju par pieslēgšanās centralizētajiem inženiertīkliem un pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanas iespējām var iegūt SIA "Rīgas ūdens" mājas lapā vai zvanot pa tālruni 8 000 21 22

Foto: Kaspars Krafts/F64 Photo agency

Drīz noslēgsies vairāk nekā gadu ilgusī ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana Berģos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form