'Drošais pirkums': unikāla iespēja nodarboties ar e-komerciju bez raizēm
Foto: Publicitātes foto

Balstoties daudzu gadu pieredzē, lietotāju atsauksmēs un vēlmēs, "AtverSkapi.lv" komanda radījusi unikālu pakalpojumu, kas līdz šim Latvijas sludinājumu portālos nav pielietots. "Drošais pirkums" – tā ir apdrošināšana, kas ņem vērā gan pircēja, gan pārdevēja intereses, un kuras dēļ sludinājumu portāls "AtverSkapi.lv" ierindojams vienā līmenī ar tiešsaistes veikaliem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"AtverSkapi.lv" kļūst par drošāko sludinājumu portālu Latvijā

Internets un tiešsaistes platformas nodrošina virkni jaunu iespēju: tiešsaistes iepirkšanos, ēdiena pasūtīšanu, attālinātu mācīšanos un strādāšanu, tiešsaistes iepazīšanos un daudz ko citu. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka katrai medaļai ir divas puses – visas šīs jaunās iespējas sniedz arī priekšrocības krāpniekiem, kuri kļūst arvien viltīgāki un izdomā arvien jaunas shēmas, lai iedzīvotos uz citu rēķina. Ar katru jaunu gadījumu cilvēku uzticēšanās mazinās, uzrodas bailes un šaubas, kas tiešā veidā ietekmē to uzņēmumu darbību, kuri nodarbojas ar e-komerciju.

Visizplatītākais krāpniecības veids ir bankas un identifikācijas karšu datu zādzība. Līdz ar to aktuāla ir krāpniecība tirdzniecības nozarē, kad pircējs nesaņem apmaksāto preci vai saņem to, kas neatbilst iepriekš aprakstītajam. Šis krāpniecības veids ir dominējošs sludinājumu portālos, kur cilvēki mēģina pārdot/iegādāties preci par izdevīgāku cenu. Tāpēc portāla "AtverSkapi.lv" galvenais uzdevums bija radīt saviem lietotājiem pēc iespējas drošu tiešsaistes platformu. Tā radās pakalpojums ar nosaukumu "Drošais pirkums".

"Drošā pirkuma" priekšrocības:

1. Laika ekonomija. Ar "Drošo pirkumu" nav jātērē laiks garām sarakstēm – tā ir viena no izplatītākajām sludinājumu portālu problēmām, jo sarakstes nereti mēdz ieilgt vairākas stundas, ja ne pat dienas. Turklāt mēdz būt gadījumi, kad pircējs lūdz papildu fotogrāfijas un detalizētāku informāciju par preci, bet beigās no darījuma tomēr atsakās. Savukārt pārdevējs uz pircējam vēstulēm var atbildēt nedēļām ilgi. Šādā situācijā abas puses zaudē tik dārgo laiku. "Drošais pirkums" šo problēmu novērš, dodot iespēju pircējam iegādāties preci uzreiz ar pāris klikšķiem.

2. Atgriešanas garantija. Vēl viena aktuāla problēma – pēc neveiksmīga darījuma pārdevējs nevēlas nākt pretī vai atsakās atgriezt naudu un pieņemt atpakaļ iegādāto preci. Tad pircējs vēršas pie portāla administrācijas ar lūgumu risināt konfliktu un vērst situāciju par labu, kas ne vienmēr vainagojas panākumiem. Izmantojot pakalpojumu "Drošais pirkums", ja prece nav nosūtīta, ir sabojāta vai neatbilst aprakstam, "AtverSkapi.lv" aizsargās pircēja tiesības un atgriezīs naudu. Savukārt pārdevējam ir garantēta preces atgriešana. Liels pluss pārdevējam ir "AtverSkapi.lv" izstrādātie kritēriji, uz kuru pamata pircējs var atgriezt preci. Pircējs nevar pieprasīt naudu, pamatojoties uz savu gaumi, tāpēc atbildīgāk izturēsies pret pirkumu.

3. Droša apmaksa un konfidencialitāte. Galvenais risks, veicot pirkumu tiešsaistē, – personīgās informācijas nodošana otrai pusei. Ja pircējs nevar personīgi satikties ar pārdevēju, tad vienīgais veids, kā saņemt preci, ir bankas pārskaitījums, pieprasot pārvedēja personīgos datus un nododot arī savu informāciju, kā arī adresi pirkuma saņemšanai pa pastu. Visu šo informāciju var izmantot ļaunprātīgos nolūkos. Izmantojot pakalpojumu "Drošais pirkums", darījuma veikšanas brīdī abām pusēm netiek izpausta personīgā informācija. Privāto datu aizsardzību nodrošina "AtverSkapi.lv" partneris "MaкeCommerce" (Igaunijas maksājumu sniegšanas pakalpojumu uzņēmums). Apstiprinot darījumu, pārdevējs saņems SMS ar "Omniva" kodu, kas būs jāievada pakomātā, lai nosūtītu preci. Tādā veidā tiek aizsargāta pircēja personīgā informācija. Savukārt pārdevējs neizpaudīs savus bankas datus.

4. Sūtījuma noformēšana un izsekošana. Pateicoties "AtverSkapi.lv" partnerim "Omniva" (starptautiskais pasta un loģistikas uzņēmums), "Drošā pirkuma" laikā gan pircējs, gan pārdevējs vienmēr zinās, kur atrodas prece, neizejot no "AtverSkapi.lv". Tas novērš neuzticēšanās problēmu, ka prece netika izsūtīta vai atgriezta. Izstrādātā sistēma arī atvieglo sūtījuma noformēšanu, jo pārdevējam vairs nav nepieciešams pāriet uz citu mājaslapu un aizpildīt anketu. Viss, kas nepieciešams, ir ievadīt SMS saņemto kodu pakomātā. Vēl nebūt mazsvarīgs punkts – pārdevējam ir 48 stundas laika, lai nosūtītu preci pircējam. Tas novērš situācijas, kad prece netiek ilgi nosūtīta, jo nav noteikts laika rāmis.

Pakalpojumu "Drošais pirkums" atzinīgi novērtējuši pirmie portāla "AtverSkapi.lv" lietotāji:

"Alise78: Pievienošos, pozitīvajām atsauksmēm, jo AS portāls ar šāda pirkuma iespēju, šobrīd ir soli priekšā citiem portāliem, kas nav i-veikali! Tas pircējam rada drošības sajūtu, ka neiegādāsies sliktu preci par lielu naudu! Es ļoti atbalstu, jo vienmēr esmu slikti skatījusies un tām pārdevējām, kas savu preci neņem atpakaļ (un kā "benifitu" ieraksta šādu info savā profila vēstījumā), jo tas jau uzreiz liek domāt, ka atsūtīs sazin ko, un ka nevar ticēt, tam ko raksta :) Paldies AS administrācijai, par šo opciju – drošs pirkums! Paldies arī, ka izvērtē pārdevējus šāda pakalpojuma piešķiršanai ;)!"

"Mosa: Kļuvu par vienu no pirmajiem pārdevējiem, kurš veica darījumu ar "Drošo pirkumu". Darījums izdevās, naudu saņēmu laicīgi. Patika tas, ka pašam nav "manaomniva.lv" jānoformē sūtīšana, ka tas tiek darīts automātiski ar sistēmas palīdzību. [..] Kopumā man patīk – esmu apmierināta. Paldies par jaunām iespējām "atverskapi.lv"!"

"Drošais pirkums" ir maksas pakalpojums, ar kura starpniecību pircēja samaksāto naudas summu par preci apdrošina portāls "AtverSkapi.lv", un to iespējams saņemt atpakaļ, ja darījums starp pircēju un tirgotāju izrādījies neveiksmīgs, savukārt pārdevējam šis pakalpojums ir bez maksas. Darījums notiek bez saziņas starp pusēm – gandrīz kā interneta veikalā. Turklāt "Drošais pirkums" nav obligāts pakalpojums un var tikt izmantots pēc pircēja un pārdevēja vēlēšanās.

Radot pakalpojumu "Drošais pirkums", "AtverSkapi.lv" vēlas pierādīt, ka droši pirkumi ir iespējami arī sludinājumu portālos. Un tas ir iemesls, kādēļ varam droši apgalvot, ka "Atverskapi.lv" kā daļa no DELFI interneta izdevniecības ir drošākais sludinājumu portāls Latvijā!

"AtverSkapi.lv" aicina pievienoties drošajiem pārdevējiem un pircējiem un pašiem izmēģināt jauno pakalpojumu "Drošais pirkums" jau tagad!

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form