Finanšu drošības tīkls dažādiem dzīves scenārijiem
Foto: Publicitātes foto

Bieži vien dzīvības apdrošināšanas iegāde tiek veikta pēc dažādiem nozīmīgiem dzīves notikumiem, piemēram, laulībām vai bērna piedzimšanas, taču tie noteikti nav vienīgie gadījumi, kad vērts izsvērt apdrošināšanas nepieciešamību.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā nav identisku dzīves scenāriju, nav arī vienas universālas atbildes uz jautājumu: "Vai man nepieciešama dzīvības apdrošināšana?"

Ja sniedzat kādam savu finansiālo atbalstu

Meklējot atbildi, ir vērts izsvērt, vai jūsu finansiālais atbalsts kādam ir tik būtisks atspaids, ka iztikšana bez tā būtu liels izaicinājums. Šeit nav runa par bērniem vien, tie var būt arī vecāki, brāļi, māsas vai arī kāds cits, kurš bez Jūsu atbalsta nonāktu finansiālās grūtībās.

Dzīvības apdrošināšanas mērķis ir aizstāt zudušos ienākumus laika posmā, kamēr notiek pielāgošanās jaunajiem dzīves apstākļiem. Iegādājoties SEB dzīvības apdrošināšanu, iespējams izvēlēties tādu apdrošinājuma summu, kas būtu līdzvērtīga, piemēram, viena gada ienākumiem, ļaujot nodrošināt, ka finansiālais atbalsts, ko šobrīd sniedzat, turpinātos.

Vienlaikus jāuzsver, ka apdrošināšanas atlīdzības saņēmējs varēs brīvi izvēlēties, ko iesākt ar šo summu. Piemēram, kāds to var izvēlēties tērēt aktuālajiem maksājumiem, segt kādas parādsaistības vai izmantot tālākās izglītības finansēšanai.

Lai kredītsaistības netiktu mantotas

Tāpat dzīvības apdrošināšanas iegādi vērts izsvērt gadījumā, ja jums ir īpašumi, kas iegādāti kredītā. Ja jūsu kredītam ir līdzaizņēmējs, vērts aplēst, vai ar esošajiem ienākumiem līdzaizņēmējs spēs segt parādsaistības, nenonākot finansiāli sarežģītā situācijā. Lai nodrošinātos, ka parādsaistības netiek mantotas, iespējams iegādāties dzīvības apdrošināšanu ar tādu apdrošinājuma summu, kas ļautu pilnībā segt kredītsaistības.

Arī īpašumu mantošanas jautājumu sakārtošana prasa laiku un finanses, un dzīvības apdrošināšanas atlīdzība šādās situācijās var izrādīties noderīga. Tā ļauj ne vien segt pašreizējos izdevumus, bet arī pielāgoties jaunajiem apstākļiem. Dzīvības apdrošināšana ir nesavtīgs pirkums – tā apliecina jūsu rūpes par saviem tuvākajiem un vienlaikus palīdz nodrošināt sirdsmieru.

Svarīga arī sava finansiālā drošība

Tik pat svarīgas kā rūpes par saviem tuvākajiem, ir rūpes par sevi, tādēļ vērts izvērtēt arī sava maciņa noturību pret dažādiem finansiāliem satricinājumiem. Piemēram, smagas saslimšanas gadījumā var rasties negaidīti, lieli izdevumi, kas saistīti ar medicīnisko aprūpi vai rehabilitāciju. Ne vienmēr visus izdevumus pilnā apmērā sedz valsts sociālās apdrošināšanas sistēma, tādēļ kritiskās saslimšanas apdrošināšanas polise šādos gadījumos var izrādīties noderīgs atbalsts.

SEB kritiskās saslimšanas apdrošināšanas mērķis ir nodrošināt finansiālo atbalstu sarežģītā laikā, lai saslimušajam būtu iespējams koncentrēties uz savas veselības atgūšanu, nesatraucoties par ienākumiem un tēriņiem. Apdrošināšanas atlīdzība var noderēt, lai veiktu papildu izmeklējumus vai iegūtu vēl kāda speciālista atzinumu jeb tā saukto "otro viedokli", nepieciešamības gadījumā pielāgotu mājokli vai iegādātos kādas palīgierīces.

Nereti dzirdēts teiciens, ka apdrošināšana nepieciešama vien cilvēkiem brieduma gados. Lai gan, kamēr esam jauni un veseli, daudz nedomājam par nepatīkamām dzīves situācijām, tas ir īstais brīdis, lai nodrošinātu finansiālu aizsardzību nākotnē. Jaunībā apdrošināšana izmaksā lētāk un tā var izrādīties ļoti noderīga, jo, sākot darba gaitas, iekrājumi neplānotām situācijām vēl nav izveidoti.

Lēmumu par apdrošināšanas iegādi ietekmē dažādi apstākļi un to ieteicams pieņemt pēc rūpīgas izvērtēšanas. Lai gan tā nevar tiešā veidā novērst nepatīkamus notikumus, tā var atvieglot pielāgošanās laiku un mazināt risku nokļūt finansiālās grūtībās.

Dažreiz izvēlēties sev piemērotāku apdrošināšanu ir visai sarežģīti – kā gan saprast, kāds būtu piemērotākais risinājums pašreizējiem dzīves apstākļiem un vai maz nepieciešama apdrošināšana? Lai šo procesu padarītu vieglāku, SEB eksperti radījuši rīku, kas izvedīs caur 5 dažādām situācijām, palīdzot noteikt, vai un kāda apdrošināšana piemērota tieši Jums un Jūsu ģimenei.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form