Gudrie kredīti. Četri mīti un patiesība par aizņemšanos
Foto: Publicitātes foto

Patēriņa kredīti bieži tiek ņemti, lai izpildītu kādu sen kārotu vēlēšanos vai būtiski uzlabotu dzīvi. Taču tai pašā laikā dzīvs ir mīts, ka aizņemšanās ir teju vai parādu jūgs mūža garumā, kurā iekļuvušais vairs nekad nevarēs brīvi uzelpot. Šajā rakstā stāstīsim, kāpēc tā nav, ja vien izmantojat mūsdienīgas iespējas, citiem vārdiem sakot, – aizņemas pārdomāti un gudri.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

1. mīts. Aizņemšanās vienlīdzīga parādu jūgam

Patiesība. Jaunajā laikmetā gudra aizņemšanās ir krietni vairāk par savu ienākumu salīdzināšanu ar kredīta atmaksai vajadzīgajiem līdzekļiem. Tomēr daudzi patērētāji vēl nezina, ka, pieņemot lēmumu par aizņemšanos, tas ir jādara gudri. Šādā gadījumā atmaksājamā kredīta summa var kļūt mazāka, kā arī var būt pieejami dažādi izdevīgi papildu piedāvājumi un bonusi, kas kopējo atmaksājamo summu samazina vēl vairāk. Jā, dzīvē iespējamas dažādas situācijas, bet, rīkojoties prātīgi un veidojot tik svarīgo pozitīvo kredītvēsturi, vienmēr var justies drošāk. Viens no avotiem, kur vērts ieskatīties finanšu pratības jautājumos un pozitīvas kredītvēstures nozīmē, ir "Sortter" blogs.

2. mīts. Visi aizdevēji ir vienādi

Patiesība. Pasaulē ir daudz dažādu aizņemšanās veidu un sistēmu. Tikpat daudz ir iespēju izvēlēties piemērotākos atmaksas modeļus un termiņus. Kredītu salīdzināšanā šajā gadījumā talkā nāk ne vien pieredzējuši konsultanti, bet arī īpašas digitālas platformas, kas visus sarežģītos aprēķinus paveic jūsu vietā. Piemērs, kas ļauj ļoti vienkārši un ērti salīdzināt visus pieejamos aizņēmumus, ir tepat kaimiņos, Somijā izstrādātā kredītu salīdzināšanas platforma. "Sortter" vietnē (www.sortter.com/lv-lv) atradīsiet Latvijas aizņēmēju aktuālos piedāvājumus un to salīdzināšanu. Šī ir viena no jau minētajām digitālās pasaules iespējām, kas ļauj kļūt pašam par savu grāmatvedi un ceļvedi finanšu pasaulē. Lai salīdzinātu aizdevējus, vairs nav jātērē stundām sava laika, jo Sortter apkopo visus aizdevējus vienuviet, salīdzinot piedāvājumu jūsu vietā.

3. mīts. Aizņemšanās ir sarežģīta

Patiesība. Jā, patiešām, ja neesat grāmatvedis, dažādu procentu likmju salīdzināšana var atgādināt ķīniešu ābeci, un tas vēl ir maigi teikts. Tāpēc cilvēki mēdz atmest ar roku mēģinājumiem izvēlēties labāko tirgū piedāvāto aizņēmumu, neaprēķinot, cik reāli iespējams ietaupīt, ja zināsiet visus par un pret.

4. mīts. Kredīti palielina darba slodzi

Patiesība. Tieši otrādi, darbam nepieciešama prece, kas iegādāta patēriņa kredītā, tomēr uzlabo produktivitāti un ļauj ietaupīt darbā pavadāmo laiku. Jo īpaši svarīgi tas ir attālinātā darba režīmā, kad visdažādākās tehniskās ierīces un digitālie risinājumi ļauj dienā ietaupīt, piemēram, divas stundas laika, ko agrāk pavadījāt, veicot dažādas darbības bez aplikāciju un programmatūru palīdzības.

Secinājums. Aizņemoties gudri, dzīvot ir ērtāk!

Kad esat izlēmis, ka būtu vēlams ņemt aizdevumu kaut kā svarīga iegādei (un tā, piemēram, var būt arī labāka izglītība, kas nākotnē ļaus pat vairākkārt palielināt savus ieņēmumus), var droši uz "Sortter" vietni, kur iespējams maksimāli ērti salīdzināt dažādus aizdevumus.

Kad izvēlēts piemērotākais, jāsagatavo pieteikums, kas, kā vienmēr svarīgi dokumenti, uzmanīgi jāizpēta un vajadzības gadījumā jāprecizē neskaidrības. Tikai tad, kad visas nianses un iespējas zināmas, var slēgt kredītlīgumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form