Pasaules Kontracepcijas diena ir multinacionāla kampaņa, kas vērsta uz jautājuma par kontracepciju izpratni un informētības līmeņa par reproduktīvo un seksuālo veselību uzlabošanu. Kampaņu realizē nevalstisku organizāciju koalīcija, globālā un Eiropas mērogā ietverot sevī Marie Stopes International (MSI) un Eiropas Kontraceptoloģijas biedrību (ESC), kam Latvijas mērogā pievienojas Latvijas ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācija Papardes zieds un Latvijas ginekologu un dzemdību speciālistu asociācija. Kampaņu atbalsta Bayer Schering Pharma. 2007.gadā Pasaules Kontracepcijas diena fokusējas uz jaunu cilvēku izglītošanu par kontracepcijas iespējām, lai dotu iespēju jauniešiem pašiem pieņemt apdomātus lēmumus par bērniņa radīšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Pasaules Kontracepcijas diena tiks atzīmēta ik gadu un šis gads ir kampaņas inaugurācijas gads. Šogad šī diena tiek atzīmēta 26. septembrī. Viscaur pasaulē šai dienā notiek daudzas aktivitātes un notikumi.

Globāli raugoties, ir tikusi realizēta reklāmas kampaņa Pasaules Kontracepcijas dienas un pārdomātu lēmumu pieņemšanas svarīguma popularizēšanai. Kampaņas atklāšanas pasākums notika Berlīnē un to oficiāli atklāja aktrise un modele Misha Barton, kas pats par sevi ir pārsteidzošs un zīmīgs tēls salīdzinot dzīvi ar un bez bērniem un spilgti simbolizē un dara saprotamu šī gada kampaņas moto " izdzīvo savu dzīvi pirms aizsāc nākamo

Daudzās valstīs notiek pasākumi lai atzīmētu šo dienu – gan izglītojoši notikumi skolās un augstskolās, gan koncerti un citas aktivitātes. Latvijā kampaņas galvenais partneris ir asociācija Papardes zieds, ar kura palīdzību ir noorganizēta preses konference un izglītojošs seminārs mēdijiem par seksualitātes jautājumiem. Latvijas universitātes telpās tiek dalīts informatīvs materiāls ar nosaukumu "Tavs kontracepcijas ceļvedis " - par kontracepcijas metodēm un to izvēles iespējām Latvijā. Kampaņā savu dalību ņem arī Latvijas ginekologi, konsultējot jauniešus par kontracepcijas izvēli, to pieejamību.

Tā kā gan vecāki ģimenē, gan skolotāji skolās spēlē nozīmīgu lomu jauniešu izglītošanā par seksualitāti un visiem ar to saistītiem jautājumiem, ir radīta viņiem domāta jauna mājas lapa www.your-life.com un latviskā versija www.your-life.lv. Šeit sniegta informatīva palīdzība par to kā uzrunāt savus bērnus un skolēnus jautājumos par seksu un kontracepciju.

Šī mājas lapa ir nozīmīga kampaņas sastāvdaļa un dod reālus padomus un informāciju par kontracepciju, seksualitāti un ķermeni.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form