Kā aizsargāties no inflācijas, ieguldot Baltijas valstu uzņēmumos
Foto: Publicitātes foto

Pēdējā laikā arvien vairāk aktualizējas pandēmijas ekonomiku negatīvā blakne jeb inflācija. Piemēram, 2021. gada decembrī Latvijā inflācija sasniedza rekordaugstu 7.9% līmeni. Šādos apstākļos, kad nauda strauji zaudē savu vērtību, ir svarīgi, lai tā strādā, nevis atrodas depozītā vai krājkasē. Naudu var produktīvi nodarbināt, vai nu ieguldot uzņēmumos (pērkot akcijas) vai biznesiem aizdodot.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd jāsecina, ka pasaules un arī Baltijas valstu akciju tirgi atrodas savā vēsturiski augstākajā punktā. Tas nozīmē, ka pastāv ievērojami riski, ka turpmāka izaugsme akciju tirgus būs lēnāka, vai pat ka notiks akciju cenu korekcija Šādā situācijā laba investīciju alternatīva aizsardzībai no inflācijas ir aizdevumu izsniegšana, ja to procentu likme pārsniedz prognozēto inflāciju.

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā izsniegt un pārvaldīt aizdevumus uzņēmumiem, ir finanšu uzņēmuma "Capitalia" platformā. Ar pieredzi uzņēmumu finansēšanā jau kopš 2007. gada, "Capitalia" piedāvā investoriem līdzfinansēt aizdevumus Baltijas valstu uzņēmumiem, kas šos līdzekļus tālāk izmanto sava biznesa attīstīšanai un izaugsmei. Līdzfinansēšanas princips nozīmē, ka visos aizdevumos, ko "Capitalia" piedāvā investoriem, tā vienmēr pati iegulda vismaz 5% no aizdevuma apmēra. Šis unikālais darbības princips nodrošina, ka "Capitalia" vienmēr ir vienotas intereses ar visiem platformas investoriem. Tāpat "Capitalia" nodrošina uzņēmumu analīzi, maksājumu kontroli un, nepieciešamības gadījumā, darbu ar aizdevuma atgūšanu.

"Capitalia" aizdevumu platformā ir finansēti vairāk nekā 500 uzņēmumi un investoriem tika nodrošināta vidējā vēsturiska atdeve virs 12% gadā (arī ņemot vērā uzkrājumus sliktajiem kredītiem). "Capitalia" piedāvātie aizņēmumi uzņēmumiem bieži vien kalpo kā papildinājums banku kredītiem, lai nodrošinātu apgrozāmos līdzekļus, investīcijas iekārtās vai finansētu uzņēmumu izpirkšanas darījumus. Šo kredītu vidējais termiņš ir 12 mēneši, bet investoriem kopumā tiek piedāvāti aizdevumi ar termiņu no 2 līdz pat 36 mēnešiem. Starp uzņēmumiem, kas ir izmantojuši "Capitalia" finansējumu ir, piemēram, "Pure Chocolate", "Aerodium", "Aerones", "Gandrs", "Peruza", "Stenders" un daudzi citi. Visbiežāk investoriem tiek piedāvāts sniegt aizdevumus uzņēmumiem lauksaimniecības, ražošanas un tirdzniecības nozarēs. Vidēji investoriem katru nedēļu tiek piedāvāti 3-5 jauni aizdevumu projekti.

Aizdevumu finansēšana caur "Capitalia" platformu ļauj investoram pasīvi gūt ienākumus un viegli izveidot diversificētu ieguldījumu portfeli. Tāpat aizdevumu finansēšana ļauj ne tikai naudai pelnīt, bet arī veicināt Latvijas ekonomiku, palīdzot vietējiem uzņēmumiem. Reģistrācija "Capitalia" platformā ir balstīta uz rūpīgu investoru atlasi, lai pārliecinātos par investoru pieredzes un ieguldījumu mērķu atbilstību šādam investīciju instrumentam. Pēc reģistrācijas, par katru piedāvātu aizdevumu uzņēmumam ir pieejams detalizēts apraksts un "Capitalia" analītiķu sagatavotā analīze. Balstoties uz šo informāciju, investors var pieteikties līdzfinansēt izvēlēto kredītu. Minimālais ieguldījums vienā aizdevumā ir no 1,000 eiro. Investoriem tiek piedāvāts izveidot arī automātisku sev piemērotu ieguldījumu atlasi.

Aizdevumu projektus investori var izvēlēties, balstoties uz plašām riska, nodrošinājuma un termiņa vēlmēm. Pilnais procentu likmju diapazons platformā ir no 6% līdz pat 18% gadā. Aizdevumi ar zemāko likmi nodrošina visaugstako ieguldījumu drošību. Piemēram, "Capitalia" piedāvā ieguldīt arī aizdevumos, kuriem ir Eiropas Investīciju fonda garantija. Gadījumā, ja šāds aizdevums kavē regulāro apmaksu vairāk nekā 90 dienas, šis kredīts tiek automātiski investoram atmaksāts ar visiem uzkrātiem procentiem. Par katru platformā finansēto aizdevumu "Capitalia" nodrošina regulārus ziņojumus un atskaites.

Protams, aizdevumi maziem un vidējiem uzņēmumiem ir pakļauti riskam. Lai vēsturiskie zaudējumi no sliktiem aizdevumiem "Capitalia" platformā ir bijuši tikai 0.07% no visiem izsniegtiem kredītiem, mainoties ekonomikas apstākļiem šis rādītājs var būt nozīmīgi augstāks. Tāpēc investoriem ir jāmāk izvērtēt individuāli katra aizdevuma riskus un izprast biznesa finanšu rezultātu analīzes principus, un nedrīkst uzņemties riskus, kas nav samērojami ar investora finanšu sitāciju un kopējo investīciju stratēģiju.

Ar savu ilgo darbības vēsturi "Capitalia" ir viens no alternatīvā finansējuma celmlaužiem Baltijas valstīs. Papildus aizdevumiem "Capitalia" piedāvā uzņēmumiem arī riska kapitāla investīcijas, kā arī konsultācijas biznesa pārdošanas un finansējuma piesaistes darījumos. Savukārt investoriem Capitalia piedāvā savus izpētes ziņojumus par Baltijas emitentu obligāciju laidieniem, ieguldījumus riska kapitāla fondos, kā arī drīzumā tiks sniegti arī ieguldījumu konsultāciju pakalpojumi.

Galvenie argumenti, lai uzsāktu uzņēmumu līdzfinansēšanu "Capitalia" platformā:

  • Vēsturiskā gada atdeve virs 12% apmēra;
  • Iespēja viegli izveidot diversificētu aizdevumu portfeli;
  • Ērta risku un ieguldījuma vēlmju pārvaldība;
  • Aizdevumi atpazīstamiem un reputabliem Baltijas valstu uzņēmumiem;
  • Finansējums ļauj vietējiem biznesiem nodrošināt papildu izaugsmi.

Papildu informācija par pakalpojumiem investoriem ir pieejama mājaslapas saitē https://www.capitalia.com/lv/ieguldit/lidzfinansesana/, savukārt reģistrēties, lai kļūtu par investoru, var šeit: https://www.capitalia.com/lv/ref/NZL77E.

Kontakti: info@capitalia.com un 28800880

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form